background preloader

FILM

Facebook Twitter

W sali kinowej by Basia Jarczak on Genially. Uczta dla oczu, czyli 13 filmów o sztuce, które trzeba znać » Niezła sztuka. Któż z nas nigdy nie był ciekawy, jak wyglądało życie artysty?

Uczta dla oczu, czyli 13 filmów o sztuce, które trzeba znać » Niezła sztuka

Rozczytywanie się w biografiach, oglądanie autoportretów, pożółkłych fotografii, projekcja wizji zrodzonych przez wyobraźnię… i ciągle brak satysfakcji. Na pomoc przychodzą filmy! Ta szczęśliwa trzynastka może zaspokoić ciekawość, dostarczyć niezapomnianych wrażeń i przede wszystkim umilić czas. Zapraszam w podróż po kinematografii dotyczącej sztuki. Filmy o malarzach polecają się twojej uwadze. 13 filmów o sztuce, które trzeba znać #1 Frida (2002), reż. Kadr z filmu Frida Meksykańska piękność o brązowych, głębokich oczach. . #2 Młyn i krzyż (2011), reż. „Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi” . #3 Picasso – twórca i niszczyciel (1996), reż. Kubizm, Guernica i Hiszpania to trzy pierwsze słowa, które kojarzą się z Pablo Picasso.

. #4 Śmietnisko (2010), reż. . #5 Duchy Goi (2006), reż. FilmPolski.pl. Elementarz młodego kinomana – Edukacja Filmowa. Co to jest film?

Elementarz młodego kinomana – Edukacja Filmowa

Naszą wspólną wędrówkę po świecie filmu musimy rozpocząć od wyjaśnienia tego, czym jest film w sensie technicznym. Mówiąc najprościej i najogólniej – film to seria ruchomych obrazów, a raczej seria obrazów nieruchomych, które nam, widzom, wydają się ruchome (postać na ekranie biegnie, koń galopuje, jedzie samochód, a wezbrane fale morza uderzają o brzeg). Co trzeba zrobić, aby to, co faktycznie nieruchome, zdawało się płynnie poruszać?

Jak powstaje złudzenie ruchu? Oglądając swój ulubiony film zastanawialiście się pewnie, jak to się dzieje, że postacie, które widzicie na ekranie, poruszają się. Klatka filmowa (rys. Aby powstał film, potrzebny jest długi ciąg takich klatek (im dłuższy film, tym musi być ich więcej)! Ciąg klatek (rys. Dzięki temu, w jaki sposób pracuje nasze oko i nasz mózg, ten udawany przy pomocy odpowiedniego sposobu rejestracji a następnie projekcji ruch odbieramy jako prawdziwy. Z czasem zaczęto kręcić filmy z większą prędkością. Po co to wszystko? Propozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4–8 – Edukacja Filmowa. W części podstawy programowej określającej warunki i sposób realizacji wymagań czytamy: Klasy IV–VIII szkoły podstawowej to okres kształtowania sposobów poznawania świata i postaw wobec niego, poznawania kultury i jej wytworów, rozwijania umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi, doskonalenia myślenia konkretnego oraz abstrakcyjnego.

Propozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4–8 – Edukacja Filmowa

To również czas formowania indywidualnej osobowości i charakteru młodego człowieka oraz internalizacji systemu wartości, w tym szczególnie prawdy, dobra i piękna.[1] Zatem zadaniem nauczyciela języka polskiego jest przygotowywanie uczniów do coraz bardziej świadomego i refleksyjnego uczestnictwa w kulturze, której film i inne sztuki audiowizualne są istotną częścią. Wynika z tego, iż edukacja filmowa powinna być ważną częścią edukacji polonistycznej. Praca z filmem może odbywać się na zajęciach lekcyjnych, ale również pozalekcyjnych i pozaszkolnych (np. lekcja w kinie). Treści nauczania – wymagania szczegółowe KLASY IV–VI III. Elementy retoryki. . [2] W. Film od kuchni - kl. 5 by Anna Stasiak on Genially. Temat:,Film od kuchni.

Film od kuchni - kl. 5 by Anna Stasiak on Genially

,Przygotowała: Anna Stasiak,SŁÓW KILKA O HISTORII FILMU,Jaka jest historia filmu? Kto tak naprawdę wpadł na pomysł, aby połączyć zdjęcia w całość i nadać im złudzenie ruchu? Jak rozwijało się kino? ,Zapoznajcie się z fragmentem książki pt. "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek.100 historii niezwykłych kobiet", który znajduje się w Waszym podręczniku na str. 122. Jak powstaje film? by Paulina Loryńska on Genially. START,od pomysłu do premiery filmowej,lekcja,film,Jak powstaje,16,klasa 3,2,7,by Paulina Loryńska,cel lekcji,Będę zwracać uwagę na to, czy potraficie:− wymienić etapy powstawania filmu,− opowiedzieć, jakie są gatunki filmowe,− korzystać z tekstu informacyjnego,− wskazać, jakie role pełnią poszczególne osobyz ekipy filmowej przy tworzeniu filmu,Dzisiaj na zajęciach poznacie etapy powstawania filmu.

Jak powstaje film? by Paulina Loryńska on Genially

Obejrzycie kadry z filmu i spróbujecie powiedzieć na ich podstawie, jaka to tematyka filmu. Poznacie różne gatunki filmowe. Opowiecie o filmach, które znacie. Opowiecie, jaka jest rola osób biorących udział w produkcji filmowej. Dowiecie się, jak nazywają się nagrody filmowe. (1) Teatr Druga Strefa - Filmy.

Wolność słowa