- Engaging online classes. Programy oferujące więcej interakcji w nauczaniu – Niezbędnik geografa. Powszechna obecność telefonów podłączonych do internetu ma wiele wad ale także nieco zalet.
Jedną z nich jest większa możliwość wykorzystania różnych aplikacji oferujących gry i ćwiczenia. Jeżeli mamy możliwość wykorzystani na lekcji telefonów czy też pracownię informatyczną to warto pamiętać, że nie tylko quiz możemy stworzyć by zaangażować odbiorców. Oto strony gdzie można stworzyć proste ćwiczenia testujące wiedzę i umiejętności geograficzne. Kahoot – tej aplikacji chyba już nie trzeba nikomu przedstawiać, więc wspominam tylko dla formalności. Oprócz standardowych quizów na lekcji, możemy zadać je także do domu jako pracę domową. Quizizz – w kategorii quizów to obecnie najlepsza alternatywa wobec Kahoota. Wooclap – proste, ładne i intuicyjne narzędzie, które w moim osobistym rankingu wysunęło się ostatnio na pierwsze miejsce. Make learning fun!
AnswerGarden »...- Zasadź pytanie, rozwijaj odpowiedzi! Wygeneruj na żywo chmurę słów ze swoimi odbiorcami. Super stronka online do tworzenia luk w tekście – mbuszman majsterkowoedukacyjne. Polecam Wam dzisiaj super stronkę do zmiany tekstu internetowego w kartę pracy z uzupełnianiem luk.
Generator Kart – Portal gier planszowych. Dzięki poniższym Generatorom Kart możecie w szybki i łatwy sposób wygenerować własne autorskie karty.
Narzędzia są czysto hobbystyczne i czasem mogę wygenerować jakiś błąd, ale i tak ułatwią wam rozwój własnych koncepcji na karty / dodatki. Generator Kart (zawiera również moduł kart postaci): Generator Kart Generatory dedykowane: Generator PostaciGenerator żetonówGenerator Zadań czarownikaGenerator kart NagródGenerator kart PrzeznaczeniaGenerator kart ŚcieżekGenerator kart Omenu. (3) Wszystko widzę jako sztukę w ZACHĘCIE w Warszawie.
(3) Jak działa latarka w Genially? Wyjaśniamy! (3) #genialnetipy Jak zrobić ćwiczenie z ukrytymi odpowiedziami? #genially. (3) Kłódka Learningapps w Genially. (6) JAK UMOŻLIWIĆ UCZNIOM WPISYWANIE ODPOWIEDZI W PLIKU PDF. Enauczanie.com. Escape room w Genially- tutorial. Genially – czy zawsze genialne? – JUTRO POLSKI – wesoło, tikowo, kreatywnie. Genially – czy zawsze genialne? – JUTRO POLSKI – wesoło, tikowo, kreatywnie. Gazetowe ćwiczenia językowe przed feriami- pomysł na nieszablonowe zajęcia. Lekcja przed feriami to wyzwanie dla nauczyciela.
Uczniowie myślami są już poza budynkiem szkoły. Edukacja zdalna. eKreda - Tworzę zasoby interaktywne. Wirtualna edukacja. Bywa tak, że na gruncie niepozytywnych okoliczności, rodzą się nowe wyzwania oraz możliwości i rozwija się wtedy coś, co w innych warunkach nie miałoby szans zaistnieć.W ostatnich dniach coraz bardziej otwiera się świat inspiracji i informacji odnośnie kształcenia online.
Postanowiłam trochę to przesiać, zebrać i coś polecić. To, czego szukam dzielę na trzy główne kategorie: po pierwsze potrzeba mi platformy, na której zbiorę uczniów, linki, pliki, zadania, przedmioty,po drugie: chcę poznać miejsca, gdzie są gotowe materiały do udostępniania,po trzecie: szukam konkretnych narzędzi, które mogę wykorzystać do stworzenia materiałów i załadowania ich na platformie. Od ponad dwóch lat zajmuję się testowaniem aplikacji i mam swoje subiektywne kryteria, którymi się kieruję w przesiewaniu nowości: liczę na darmowy dostęp (lub możliwą do użycia darmową wersję), miły dla oka interfejs, w miarę prostą i intuicyjną obsługę, dobre i ciekawe efekty. Oto, co dzisiaj wyłuskałam. (11) Odkrywamy Wakelet Spaces. Specjalni. Specjalni. YouTube. Jak oswoić lektury szkolne: Lekturownik - Edukacja z pasją. Kreatywnie w pracy... - Przystanek Kłodzko. Kreatywnie na co dzień – to hasło oznacza też, że oprócz swoich osobistych działań kreatywnych, jakimi są Pudełeczka Pełne Szczęścia czy bullet journal, staram się posługiwać kreatywnymi działaniami również w pracy.
Po części robię to, aby uatrakcyjnić dzieciom prowadzone zajęcia, ale także z tego powodu, aby samej spędzić w szkole po prostu ciekawy i inspirujący dzień! “Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć” (L. Hirszfeld) Wywiadowcy. Dziś prezentuję bardzo uniwersalne narzędzie - pasuje do każdej lektury, tekstu z podręcznika, wielu tekstów literackich, biografii autora i innych spontanicznych zastosowań.
To karty z pytaniami do tworzenia wywiadów "Wywiadowcy". Pytania, które układają nasi uczniowie, zwykle są banalne i dotyczą płaszczyzny informacji, wydarzeń, czasami odczuć bohaterów, pozostawiają jednak często pewien niedosyt. Zaopatrzenie ich w pogłębiające temat pytania problemowe zmusza młodch ludzi do poszukiwań i uruchamia bardziej wnikliwe podejście i głębsze refleksje. Dobrze jest dać uczniowi możliwośc wyboru, które pytania zada jakiejś postaci, łatwiej mu wówczas dopasować wywiad do poziomu swojej wiedzy i dojrzałości.
Można również poprosić, by do kilku własnych pytań dorzucili parę z zestawu. Escape room na lekcji języka polskiego. Escape room to gra, w której gracz świetnie się bawi i z wypiekami na twarzy dąży do celu jakim jest ucieczka z zamkniętego pomieszczenia.
Można z niego zbiec wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów. Wszystko, jest ukryte. Story cubes.
GAŁĄZKA LOGICZNA - METODA. Fałszywa książka. Usuń tło z obrazu - remove.bg. (10) #genialnetipy Jak w pełni wykorzystać window i tooltip w Genially? Jak zrobić quiz puzzle w Genially? Poniżej pokazuję krok po kroku jak w prosty i szybki sposób zrobić quiz typu puzzle z wykorzystaniem szablonu PUZZLE QUIZ.
Zamiast wstępu - Strona internetowa edukacyjnytik! StoryMapJS. (10) #genialnetipy Funkcja przesuwania elementów w gotowej prezentacji Genially. (10) Magiczna latarka. DIY w edukacji – rozwijanie kreatywności uczniów poprzez tworzenie materiałów dydaktycznych - Pozostałe - Centrum LSCDN. Zostały ci trzy minuty… By udowodnić, że przeczytałeś lekturę! – Lekcje Polskiego. Tym razem, podczas omawiania Studium w szkarłacie wymyśliłam jeszcze coś innego.
Chciałam, by uczniowie wyszukali odpowiednie informacje w treści książki,współpracowali ze sobą,pisali,dobrze się bawili,odpowiedzieli na pytania szybko. W tym celu najpierw przygotowałam sensowne pytania, a potem wymyśliłam sposób na ich zadanie. JAK PISAĆ ŁADNIEJ? POBIERZ DARMOWY E-BOOK "PRINT"! – się rysuje. Print to styl pisania odręcznego, w którym litery nie łączą się ze sobą. OK zeszyt» Blog Archive » Rozdział 7. Ciekawe pomysły Praktyków. Uff. Udało mi się opanować zebrane notatki z lutego. Jestem już prawie na bieżąco!!! Specjalni. #4 Metoda Walta Disneya - kreatywność. Potargane inspiracje – Szafa Śniących Myśli. Formy wypowiedzi - karty myślograficzne. Pobiegaj na języku polskim. KREATYWNE PODSUMOWANIE LEKTURY metodą CLUSTERINGU. Ostatni wpis dotyczył metody PQ4R, dziś kolejna technika zwana Clusteringiem, nieco podobna do tworzenia map myśli. OK zeszyt. Pierwszy rozdział: Jak to się zaczęło? Szczere mówiąc, to nie wiem jak zacząć.
Mogłabym zacząć od SPLO (Studia Podyplomowe Liderów Oświaty programu SUS), ale też dobry początek stanowi Facebook. Narzędziownik.