Podrecznik full.
Gry paragrafowe - Łowcy Gier. Nie wiem, czy słyszeliście o czymś takim, jak "gry paragrafowe".
Otóż są to interaktywne opowiadania, które - jak sama nazwa wskazuje - są podzielone na "paragrafy". Nie czyta się ich od początku do końca, tylko raczej na tej zasadzie: "Stoisz na rozwidleniu dróg. Jeśli idziesz w prawo, przejdź do paragrafu 12, jeśli w lewo do paragrafu 547". Przechodzisz do paragrafu 12, czytasz, jest tam opis jak dochodzisz do baru, okazuje się, że jest to podła speluna, zaczepia Cię kilku gości i znowu masz wybór - chcesz się z nimi bić, idź do paragrafu 15, wolisz uciekać, idź do paragrafu 3. I tak dalej. W każdym razie, wrzucam moje trzy ukończone projekty, do działu "Gry bez prądu", gdyż rzeczone gry można sobie wydrukować i czytać/grać bez komputera. Accueil · NEPTUN.
Créé en 2013, NEPTUN (Numérisation du Patrimoine de l'Université de Namur) est une vitrine virtuelle destinée à partager avec le plus grand nombre le patrimoine précieux de l’Université de Namur et de ses partenaires.
Omeka – platforma do tworzenia wirtualnych wystaw : CMS w bibliotekach. Czym jest Omeka?
O meka to nowoczesna platforma publikacyjna stworzona na potrzeby instytucji GLAM i edukacji. Nazwa Omeka wywodzi się z języka suahili i oznacza „wyłożenie, rozłożenie towaru”. Platforma rozwijana jest przez Roy Rosenzweig Center for History & New Media oraz George Mason University, który specjalizuje się m.in. w przybliżaniu historii poprzez gromadzenie zasobów cyfrowych czy archiwizację dokumentów z przeszłości (twórca min. menedżera bibliografii Zotero). Omeka w rzeczywistości stanowi połączenie ekosystemu webowych systemów zarządzania treścią, bibliotecznych lub archiwalnych repozytoriów cyfrowych oraz systemów zarządzania wirtualnymi wystawami kolekcji muzealnych. Aplikacja przeznaczona jest do publikacji kolekcji zbiorów oraz tworzenia atrakcyjnych wystaw cyfrowych. Systemy takie jak Omeka mogą zastąpić drogie, drukowane katalogi wystaw, które zazwyczaj są trudno dostępne, chociażby ze względu na ich niski nakład!
BiT - Biblioteka i Technologia: Kwietniowi Antypiraci. Kwietniowi Antypiraci startują w 2018 roku po raz drugi!
W tym roku naszą akcję patronatami medialnymi objęli: Zainicjowana w ubiegłym roku przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogólnopolska akcja ma na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży postawy respektowania etycznego oraz legalnego korzystania z opublikowanych utworów (książek, filmów, muzyki, grafiki). Do udziału zapraszamy biblioteki, szkoły, świetlice, organizacje pozarządowe, także inne lokalne instytucje. Działania polegają na zorganizowaniu w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia - przedsięwzięć edukacyjnych związanych z książką, prawami autorskimi, etycznym i legalnym korzystaniem z utworów, upowszechnianiem idei domeny publicznej. Aby wziąć udział w naszej akcji, wystarczy: Piękne mózgi. Spojrzenie na problem dorastania z perspektywy ewolucyjnej pozwala zauważyć, że te cechy mają wielki wpływ na sukces w życiu.
Przed kilku laty mój najstarszy syn, wówczas 17-latek, zadzwonił do mnie z informacją, że właśnie siedzi na komendzie policji. Zatrzymała go drogówka, bo jechał „trochę za szybko”. Zapytałem, co to znaczy „trochę za szybko”. Okazało się, że ów młodzieniec, ukochane dziecko, tulone, kołysane, a w końcu dotaszczone do progu wieku męskiego, pruło szosą z prędkością 182 km/godz. – To bardziej niż trochę – warknąłem.
NPRCz w liceum - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Dnia 20.10.2016 r. w Poczytalni odbyły się warsztaty z psychologiem, trenerem i terapeutą rodzinnym Pawłem Pienkiewiczem na temat „Jak zmotywować dzieci i młodzież do czytania-czy to możliwe?”
Uczestnicy mogli zapoznać się z rodzajami motywacji i sposobami jej wzmacniania. NPRC Materiały do pobrania - Ośrodek Rozwoju Edukacji. O czytaniu Polaków – nowe badania - Wyniki ankiety dotyczącej preferencji czytelniczych Polaków przeprowadzonej wśród klientów merlin.pl.100 najlepszych książek dla dzieci – kolejne pozycje polecane przez portal DZIKA BANDA (nie całkiem) kulturalnyBiblioteki szkolne i publiczne wspólnie zachęcają uczniów do czytania... w Australii – ogólnostanowy program wczesnej nauki czytania skierowany do rodzin z nowonarodzonymi dziećmi.Czytelnictwo dzieci i młodzieży.
Pełny raport IBE z badania czytelnictwa dzieci i młodzieży.
Mocpromocji2016. Wirtualne dyski i narzędzia współpracy online - Program Rozwoju Bibliotek. Dysk w chmurze (na przykładzie Dysku Google).
Poradnik przygotowany przez Tomasza Kwietniewskiego, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r. Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Dokumenty Google on-line (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje multimedialne). Poradnik przygotowany przez Tomasza Kwietniewskiego, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r. Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Poradnik omawiający funkcje darmowych usług Dysk Google i Dokumenty Google, służących do przechowywania dokumentów na wirtualnym serwerze ("w chmurze"), udostępniania ich innym osobom oraz wspólnej pracy online. Wirtualne dyski i narzędzia współpracy online - Program Rozwoju Bibliotek. Materiały dla bibliotek. W ramach konkursu "Zakładka z przeszłości.
Historia spomiędzy kart" zapraszamy do pobierania materiałów, które biblioteki mogą wykorzystać do promocji konkursu, organizacji wystaw "Skarby czytelników" i warsztatów kreatywnego tworzenia zakładek do książek. Zachęcamy także do udostępniania materiałów na stronach www bibliotek. Materiały konkursowe Biblioteko, jeśli chcesz otrzymać materiały konkursowe w formie drukowanej napisz do nas na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl podając adres na jaki mamy je przesłać. Wysyła na nasz koszt ;) Na zgłoszenia czekamy do końca września. Blog Pracowni Teorii i Organizacji Bibliografii BN. Biblioteka Narodowa.