Miluju & Maluju - Vitia Hoffmann - Photos. EduTriki - Agnieszka Halicka. Wylosuj sobie zadanie w Genially. Platforma Genially zdobywa ostatnio coraz większą popularność.
Nauczyciele tworzą niesamowite interaktywne lekcje (np. w formie escape roomów) dla swoich uczniów, a uczniowie też zaskakują swoich nauczycieli pomysłowymi prezentacjami i grami edukacyjnymi. Przygotowanie każdego zadania zajmuje mnóstwo czasu, wymaga stworzenia wielu slajdów i zaplanowania licznych układów elementów. A może niekoniecznie? Na pewno dużą pomocą jest poznanie sposobów na wprowadzenie elementów losowości, dzięki którym w prosty sposób uczniowie wygenerują sobie kolejne zadania, a nauczyciel stworzy zasoby, które nie znudzą się jego podopiecznym zbyt szybko. Jak zrobić to w prosty i efektowny sposób? Zapewne kojarzycie kości opowieści, które są bardzo chętnie wykorzystywane do tworzenia kreatywnych historii szczególnie na lekcjach przedmiotów humanistycznych.
Takie tematyczne kostki możecie przygotować sobie sami. Zobaczcie, jak ciekawie skorzystała z kostki Jolanta Majkowska: Genially i Wakelet - para idealna. Home - Aniołki Bez Charliego. Projekty - Aniołki Bez Charliego. □ Nie wiesz jaką książkę przeczytać ❓ □... - Biblioteka, Pałac Młodzieży. Narzędzia Genially - klikankowo. Genial.ly – Biblioteka – Centrum Informacji nr 02/2019. Specjalni. Platforma genial.ly to idealne narzędzie, które z powodzeniem wykorzystamy nie tylko podczas tradycyjnej nauki w szkole, ale przede wszystkim w czasie nauczania zdalnego.Dlaczego?
Ponieważ na platformie stworzysz atrakcyjne dla ucznia materiały, do których dodasz interaktywne treści i bez problemów je udostępnisz.Dla naszych uczniów wizualizacja treści, materiały w jednym miejscu z możliwości przekierowań do innych stron to niezwykle motywujące narzędzie. Jakie edukacyjne zasoby możemy stworzyć na genially? 1. Interaktywne prezentacje z cudownymi, atrakcyjnymi motywami.2.
Interaktywne quizy.3. Strona do tworzenia materiałów znajduje się TUTAJ Samouczek jak stworzyć taki plakat: 1. Polonistka przy tablicy: Instrukcja genial.ly. Zgodnie z obietnicą daną na jednej z facebookowych grup polonistów publikuję instrukcję wykonania interaktywnego slajdu w genial.ly :-) Zaczynamy od utworzenia konta na stronie genial.ly.
Rejestrujemy się i potwierdzamy adres email. Logujemy się.Następnie wybieramy z menu po lewej stronie opcję "create genially", a potem z szukamy pola z napisem "interactive image". Kolejny krok to wybór grafiki, która będzie tłem naszego slajdu. Ogromna galeria darmowych obrazów znajduje się w serwisie pixabay. Druga strzałka na powyższym zdjęciu pokazuje ekspresowy film instruktażowy, który bardzo pomaga w stworzeniu własnego slajdu.
Po chwili od naciśnięcia wybranego znacznika po lewej stronie możemy dostrzec go na ekranie naszego zdjęcia. Znaczniki możemy dowolnie przesuwać, kiedy najedziemy na nie kursorem myszy i naciśniemy jej lewym przyciskiem. Mamy do wyboru tooltip (chmurę, dymek), window lub link. Otwiera nam się pole przypominające dokument word. Genialne Genially, czyli instrukcja dla początkujących – Polski z klasą. Groupe public Discovering Genially - Polska. Deutschfun. NIENUDNA LEKCJA. Show me your language - o nauce języka angielskiego - Accueil. Nieidealna polonistka: Iczwartakowo. Czwartek, 14 maja 2020 r.
Polskie Carcassonne - Chełmno - miasto zakochanych Cel lekcji 🎯➻ znam legendy związane z historią mojego miasta. Nacobezu: ➱ słucham aktywnie i ze zrozumieniem, ➱ szukam informacji w różnych źródłach, ➱ czytam ze zrozumieniem, ➱ układam plan wydarzeń wybranej legendy, ➱ wiem, gdzie znajdują się miejsca, pamiątki związane z legendami chełmińskimi, ➱ wiem, co wyjaśniają poznane legendy. 🔑 Pytanie kluczowe ➻ Co wiąże Chełmno z Carcassonne?
👫 Porozmawiajmy ➻ Jakie legendy poznaliśmy na poprzednich lekcjach, o czym opowiadały, co wyjaśniały, czego dowiadujemy się dzięki legendom? 💕Chełmno, nasze miasto, ma bogatą historię i o wydarzeniach z przeszłości możemy dowiedzieć się nie tylko z dokumentów historycznych, ale także z legend, w których przecież zawsze jest ziarnko prawdy. Zatem wysłuchaj 👂krótkiej informacji o legendarnych założycielach grodu. 👄Opowiedz ➻ Jak powstało Chełmno? 👂Wysłuchaj kolejnej opowieści i 📝sporządź plan wydarzeń, zapisz go w OK zeszycie. Zza biurka. LogoRytm terapia pedagogiczna. MPNAUCZYCIEL - Genally. Genally Zjednoczenie Polski po rozbiciu dzielnicowym:view.genial.ly/5e8078f3aafed90da9b04029/presentation-zjednoczenie-polski Rewolucja francuska: Bitwa pod Grunwaldem: Andegawenowie i unia polsko-litewska:view.genial.ly/5e874c0a260c290e399d24fe/learning-experience-challenges-andegawenowie-i-unia-polsko-litewska Test Kazimierz Wielki: view.genial.ly/5e85f4a888cf590db32666a1/presentation-czasy-kazimierza-wielkiegoview.genial.ly/5e874c9f260c290e399d2d50/learning-experience-challenges-quiz-do-kazimierza-wielkiego Napoleonview.genial.ly/5ea1c9cfeebc9b0dbb1793dd/horizontal-infographic-lists-napoleon Rozbiory Tadeusz Kościuszko Zawisza Czarny: view.genial.ly/5e9718ba043e350e09000105/presentation-zawisza-czarny => Chcesz darmową stronę ?
Kliknij tutaj! <= Zasobnik - e-polonista.pl. Moje nauczanie języka polskiego Ewa Majka. EduTriki - Agnieszka Halicka. Polski z klasą – blog edukacyjny dla polonistów, edukatorów, pasjonatów nauczania. Rozwiąż język: obcy i ojczysty - blog o uczeniu. Niecodzienność szkolna. Wirtualne lekcje - Zakręcony belfer. W czasie, gdy każdy z nas próbuje jakoś organizować zdalne nauczanie dla swoich podopiecznych, pomyślałam, że stworzę miejsce, w którym zebrane zostaną wszystkie moje materiały, przygotowane na zajęcia online.
Jest to nie tylko ukłon w stronę tych, którzy szukają inspiracji, ale również pomoc dla mnie. W jednym miejscu umieszczone, posegregowane cykle (zadania do pracy własnej ucznia oraz schematy lekcji, prowadzonych w formie wideokonferencji). Mam nadzieję, że przyda Wam się taka podpowiedź. Częstujcie się. Razem możemy więcej 🙂 Sukcesywnie dodawać będę kolejne propozycje (zarówno tygodniowe rozkłady, jak i pojedyncze schematy). Czwarta klasa bawi się w polski (zajęcia poprzedzające omawianie „Tajemniczego ogrodu”) Zapraszamy do „Tajemniczego ogrodu” (klasa 4) Ortograficzne zmagania (klasa 4) Legendy i baśnie (klasa 4) „Harry Potter i komnata tajemnic” (klasa 4) Omawiamy „Noelkę” (klasa 6) Polonistka przy tablicy. Narzędzia Genially - klikankowo. JUTRO POLSKI – wesoło, tikowo, kreatywnie. GENIALNE LEKCJE 7,8 by SP11PIŁA on Genially. GENIALNE LEKCJE 4-6 by SP11PIŁA on Genially.