Jesienne atrakcje Miejskiej Akademii Przyrodniczej. Rodzinna zabawa W przyszłą sobotę, 6 października podczas edukacyjnego pikniku „Leśne sprawności – nowe umiejętności” w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul.
Rydzowa 1a) na gości czeka wiele warsztatów i zabaw. O godz. 11.00 wystartują sportowe zajęcia, tworzenie bukietów z liści a także lekcje bezpiecznej wspinaczki na drzewo. Fani zajęć plastycznych przygotują dekoracje z naturalnych materiałów, a spragnieni ruchu i rywalizacji wezmą udział w grze terenowej, sprawdzającej orientację w lesie. Dodatkowo organizatorzy z Lasów Miejskich-Warszawa zaplanowali spacer z leśnikiem, który opowie o tajemnicach swojej pracy. Wstęp i wszystkie zajęcia są bezpłatne, na niektóre należy się wcześniej zapisać za pomocą strony internetowej CEPL, dostępnej tutaj. Lasy Miejskie Warszawa - Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Broszury edu 2020 A4 klasy4 8 19. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Festiwal online. Warsztaty rodzinne. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum - Kartka z Powstania – pokazy VR. Kartka z Powstania Pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne w technologii VR.
Przez 63 dni codziennie (oprócz poniedziałków) Kartkę z Powstania będzie można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim. To pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego, „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944 r. otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości.
(2) Hybrydy. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Szkoły i przedszkola - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Szkoły i przedszkola - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Festiwal filmowy 26.09-4.10.2020. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Zapisy na Zajęcia Edukacyjne. Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski. Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej otwarte jest dla gości w dni powszednie w godz. 9.00-15.00.
Na terenie posesji, gdzie znajduje się ośrodek, zobaczyć można m.in. tablice informacyjno-dydaktyczne o przyrodzie lasów, a w pogodne dnia, skorzystać tam można również z wypożyczalni koców i przyrodniczych gier edukacyjnych. Na terenie CEP-L odbywają się również zajęcia w ramach „Miejskiej akademii przyrodniczej”. Każdy, wśród bezpłatnych zajęć, znajdzie coś dla siebie. Oto propozycje:„Las dla zmysłów” – zajęcia artystyczneW pierwszą sobotę kwietnia, 1 kwietnia, w CEP-L odbędą się zajęcia artystyczne pod tytułem „Dzika odyseja”. Będą to warsztaty bębniarskie, dla rodzin z dziećmi, poświęcone dzikiej przyrodzie. „Las dla rodziny” – zajęcia o zwierzętachW sobotę, 22 kwietnia, dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat, prowadzone będą warsztaty poświęcone motylom. Lasy Miejskie Warszawa - Zapisy na zajęcia. Las w czasach zarazy (zajęcia na terenie lasów Warszawy) Tematem przewodnim zajęć są dzikie gatunki flory i fauny stanowiące różnorodność biologiczną warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego.
W czasie warsztatów przyglądamy się różnorodności biologicznej na różnych jej poziomach oraz omawiamy czynniki, które ją kształtują. Zastanawiamy się, jakie skutki przyniesie zmniejszenie bioróżnorodności, a także, jaki wpływ na ten proces ma człowiek. Analizując zależności międzygatunkowe uzasadniamy konieczność zachowania wysokiej bioróżnorodności oraz podejmowania przez człowieka działań ochronnych z naciskiem na ochronę czynną siedlisk i gatunków. Śmiałe wędrówki nasion (zajęcia na terenie lasów Warszawy) Nie tylko zwierzęta, ale również rośliny mogą odbywać dalekie wędrówki. KONTAKT – Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów. GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE “Dolina Bobrów” Anna Michalik Wólka Dłużewska 5.
DSH - Edukacja. Muzeum Literatury » Edukacja. Oferta edukacyjna Muzeum Literatury im.
Adama Mickiewicza Zgłoszenia grup przyjmujemy wyłącznie telefonicznie w Dziale Naukowo-Oświatowym: tel. 22 831 76 91. Warunkiem udziału we wszystkich zajęciach jest zakupienie biletu wstępu do Muzeum Literatury – uczniowie i studenci do 26 roku życia: 1 zł od osoby (w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna”). Muzeum Warszawskiej Pragi. Wizyta w Muzeum Warszawskiej Pragi pozwala odkryć prawobrzeżną Warszawę.
Eksponaty, relacje prażan i scenografia wystawy stałej umożliwia poznanie historii Pragi z różnych perspektyw: niewielkiej osady, która stała się miastem, bazaru, przyciągającego kupujących wielkim syfonem, wielowyznaniowej dzielnicy, gwarnych plaż i parków, dużych fabryk i małych pracowni rzemieślniczych, a także ulic, kamienic i podwórek inspirujących współczesnych artystów. Podczas zajęć uczestnicy mogą wybrać swoją ulubioną opowieść, twórczo działać oraz zadawać pytania o współczesność i przyszłość dzielnicy. Lekcje Muzealne : Teatr Wielki Opera Narodowa. Gimnazja i szkoły średnie: Istota i geneza sztuki teatru.Wielkie epoki teatru w EuropieNajkrótsza historia teatru polskiego.Teatr i dramaturgia antyczna.Średniowieczny świat teatru.Szekspir i teatr elżbietański.Molier i klasycyzm w teatrze.Teatr staropolski.Teatry magnackie w XVIII wieku.Bogusławski i Teatr Narodowy.Świat teatru romantycznego.Arcydramaty bez teatru, czyli losy polskiego dramatu romantycznego.Wielki i smutny teatr polski XIX wieku.Młodopolska poezja teatru.Leona Schillera droga przez teatr.Awangardy teatralne XX wieku.Słowo, literatura i dramat w teatrze współczesnym.
Ponadto oferujemy: zajęcia dostosowane do bieżących potrzeb autorskich programów tworzonych przez nauczycieli. bloki tematów ponadprogramowych Udostępnijdo góry Działalność. Językowa gra miejska - zapraszamy klasy szkolne, kl. 4-8 - MIASTOtoPLANSZA. Przygodowy przewodnik dla dzieci po Warszawie: zagadki, łamigłówki. Warszawa - MIASTOtoPLANSZA. JAK POWSTAŁA WARSZAWA - grylekcja. Wycieczki po teatrze : Teatr Wielki Opera Narodowa. Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej to okazja, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni kostiumów, modelatorni, pracowni peruk czy pracowni krawieckiej, sprawdzić, jak głęboki jest kanał orkiestry, zgubić się w ogromnych magazynach kostiumów, a przy odrobinie szczęścia przez uchylone drzwi podsłuchać artystów podczas próby.
To okazja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka, znaleźć się „po drugiej stronie lustra”. Zapraszamy grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) do obejrzenia kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię i scenę Sali Moniuszki, foyer, pracownie teatralne. Teatr Studio. Teatr Show - Interaktywne Warsztaty Teatralne. Informator%20dla%20grup%20m%C5%82odszych%20(przedszkola%20i%20szko%C5%82y%20podstawowe) Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum Warszawy. LEKCJE MUZEALNE. Muzeum Warszawy. Niemal codziennie warszawiak napotyka na swej drodze pomniki, tablice i rzeźby.
Najczęściej mijamy je traktując jako jeden z elementów krajobrazu. W bieganinie dnia codziennego umyka nam ich przesłanie, technika i piękno formy. Dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN Muzeum Warszawy wzbogaciło swe zbiory o studia do Pomnika Bitwy o Monte Cassino oraz Polegli Niepokonani autorstwa Gustawa Zemły. Dzięki temu możemy zaprosić uczniów i nauczycieli szkół podstawowych na cykl bezpłatnych lekcji będących zaproszeniem do odkrywania fascynującego świata warszawskich pomników.
Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Przewodnicy w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT oferują: Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji muzealnych. Oferta skierowana jest do uczniów od IV klasy szkoły podstawowej i przygotowana jest na różnych poziomach edukacyjnych. Czas zwiedzania Muzeum z przewodnikiem to 45-60 minut. Przygotowane na wszystkich poziomach edukacyjnych, poszerzają treści zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego.
Odbywają się przy zabytkowych eksponatach, a uczniowie mają szczególną okazję spotkania z unikatowymi, oryginalnymi zabytkami techniki i kultury materialnej. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Kuratorzy: Joanna Rentowska i Marek Goździewski Współpraca: Iga Fijałkowska e-mail: edukacja@csw.art.pl tel. +48 22 628 12 71 wew. 108 Program Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na warsztaty edukacyjne dla przedszkoli i szkół Zajęcia można zamawiać telefonicznie: +48 510 160 638+48 22 628 12 71 wew. 108 lub e-mailowo: edukacja@csw.art.pl Prosimy o przesyłanie formularza zgłoszeniowego, pobierz formularz Program edukacyjny towarzyszący wystawie Przestrajanie. Leszek Knaflewski i audiosfera.
Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea i inne szkoły ponadgimnazjalne. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Gwarantują solidną porcję wiedzy o dziejach Powstania Warszawskiego i okresie II wojny światowej w Polsce. Lekcje prowadzone są: w oparciu o kontakt z „żywą historią” - eksponatami, fragmentami ekspozycji oraz we współpracy z Powstańcami, w łatwej, zapadającej w pamięć formie, z uwzględnieniem nowoczesnej metodyki, w tym gier dydaktycznych i innych form nauczania interaktywnego REZERWACJA LEKCJI MUZEALNYCH. BioCentrum Edukacji Naukowej - Warsztaty dla szkół. Niepowtarzalna okazja wizyty w prawdziwym laboratorium biologii molekularnej! Młodzież uczestnicząca w naukowych warsztatach na terenie profesjonalnie wyposażonego laboratorium samodzielnie wykonuje doświadczenia, poznaje nowoczesne metody badawcze i osiągnięcia współczesnej biologii.
Prowadzone tematy zajęć warsztatowych: Dla licealistów: Dla gimnazjalistów: Dla szkół podstawowych (klasy 4-6): Zobacz DNA! Biologiczne Warsztaty Małego Naukowca Ważne informacje: PAN Muzeum Ziemi w Warszawie - Lekcje muzealne. Navigation. Centrum Nauki Kopernik. Państwowe Muzeum Archeologiczne. Muzeum Ewolucji. Edukacja Oferujemy różnorodne formy zwiedzania, dostosowane do wieku i poziomu zwiedzających.
Dla grup zorganizowanych niezbędna rezerwacja - (22) 656 66 37 ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM (od wtorku do piątku) po wystawie Instytutu Paleobiologii "Ewolucja na lądach" oprowadzają pracownicy IP PAN Cena: 7 zł od osoby (opieka nie płaci) UWAGA! Grupa powinna liczyć przynajmniej 10 osób! LEKCJE MUZEALNE 45-minutowy wykład, tematy i terminy należy uzgadniać z przewodnikiem Cena: 7 zł od osoby. LEKCJE MUZEALNE - Muzeum Drukarstwa. Typ lekcji: lekcja muzealna, zajęcia warsztatowe.
Fryderyk Chopin - Muzeum Fryderyka Chopina. Złota Kaczka. Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum - Edukacja. Program Edukacji Ekologicznej Miejskie Przedsiebiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa S.A. Zakończenie zapisów na zajęcia edukacji ekologicznej w SUW „Filtry” W związku z wyczerpaniem limitu miejsc, zakończone zostały zapisy na wszystkie zajęcia organizowane na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015, króre odbywają się w ramach Programu Edukacji Ekologicznej.
Wciąż są jeszcze wolne terminy na zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Zoo Edukacja. Teatr Syrena warsztaty. Teatr Lalka - repertuar Wrzesień 2015. Majsterkowo. Majsterkowo to warsztaty skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, skierowane do grup szkolnych i prowadzone w Castoramie na terenie całej Polski. W naszych sklepach dzieci uczestnicząc w zajęciach przesadzają rośliny, malują na szkle, budują drewniane samoloty, pociągi czy pudełka oraz uczą się jak płynie prąd, jak rozwijają się rośliny czy jak powstaje ceramika.