Прикметник. Прикме́тник — самостійна частина мови, що виражає ознаку предмета, граматично виявлену в категоріях роду, числа і відмінка та відповідає на питання який?
Яка? Яке? Які? Чий? Чия? Прикметники можуть субстантивуватися, тобто вживатися у значенні іменників, у цьому разі їх називають субстантивованими. Дуже близькою частиною мови є дієприкметник, який грає аналогічну роль у реченнях. В українській мові Історія Праіндоєвропейські прикметники були дуже близькі до іменників і мали схоже відмінювання.
Така ж система існувала у давньоруській мові: невизначені прикметники відмінювалися як іменники, визначені утворювалися доданням відмінкових і родових форм займенника *jь (и — «він», «той», я — «вона», «та», ѥ — «воно», «те»). Невизначені прикметники Визначені прикменники У таблиці наведені давньоруські форми визначених прикметників і похідні від них сучасні українські на прикладах добрий (твердий варіант) і синій (м'який варіант). Однина Сучасність Прикметники за значенням поділяються на такі розряди: Прикметник як частина мови – Українська мова та література. Наше повсякденне мовлення та письмо не може існувати без прикметників.
Їх ми використовуємо чи не в кожному реченні. Назвати ознаку предмета чи приналежність комусь можна лише за допомогою прикметника. Тому ознайомтеся з правилами, наведеними нижче, і запам’ятайте морфологічні ознаки прикметника та розряди прикметників за значенням Прикметник — це частина мови, що виражає ознаку предмета і відповідає на питання який? Підручник з СУМ: Розряди прикметника. За характером ознаки, яку вони виражають, морфологічними і словотворчими особливостями, прикметники поділяються на: 1)якісні; 2)відносні; 3)присвійні.
Якісними називаються прикметники, які виражають такі ознаки предмета, що можуть виявлятися більшою або меншою мірою: кмітливий юнак - кмітлив-іший - най-кмітлив-іший; добре серце - добр. Відносними називаються прикметники, що виражають ознаку предмета за його відношенням до інших предметів, дій, обставин: бурштинове намисто, осінній день, сьогоднішній випадок, перелітні птахи. Присвійними називаються прикметники, які вказують на належність предмета кому-небудь і відповідають на питання чий? Чия? Чиє? Вживаючись у переносному значенні, відносні та присвійні прикметники можуть переходити в розряд якісних. Перехід прикметників в іменники. Творення прикметників. Перехід прикметників в іменники.
Творення прикметників Деякі прикметники в процесі мовлення втрачають своє основне прикметникове значення, набувають ознак іменників і виражають предметність, тобто субстантивуються і таким чином переходять до розряду іменників. Переходячи до розряду іменників, прикметник виражає досить широке загальне поняття: Розумний б’є на те, що справді в його є. Два хитрих мудрого не переважать. На віки вічні старий зникає, занесе з собою і добре й лихе, поховає пережите й перемучене і стражданням закручене.
Субстантивація прикметників буває повна і неповна. Prikmet. Прикметник. Прикметник. Онлайн-курс з підготовки до ЗНО "Лайфхаки з української мови" Ступені порівняння. Правопис закінчень прикметників. Прикметник. Тести. Підготовка до ЗНО. Прикметник.
Завдання в тестовій формі. Українська мова. Підготовка до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) 1. До якісних належать усі прикметники варіанта А сучасний, чесний, громоподібний Б дідівський, лункий, приязний В гостинний, кольоровий, умілий Г давній, серйозний, нагальний Д злісний, тижневий, терміновий 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
Морфологія. Іменник. Прикметник — Тренувальні тести ЗНО. 0 из 12 заданий окончено Вопросы: Информация Тренувальний тест повністю відповідає структурі та вимогам зовнішнього незалежного оцінювання.
Бажаємо успіху! Вы уже проходили тест ранее. Вы должны войти или зарегистрироваться для того, чтобы начать тест. Вы должны закончить следующие тесты, чтобы начать этот: Правильных ответов: 0 из 12 Ваше время: Время вышло Вы набрали 0 из 0 баллов (0) С ответом С отметкой о просмотре. Прикметник: завдання, тести онлайн - Learning.ua. Відмінювання прикметників. Прикметники, змінюючись за родами, відмінками й числами, відповідають на такі питання: Усі прикметники відмінюються за одним зразком без винятків.
Є лише невелика різниця у вживанні букв а, у, е, и та я, ю, є, і в закінченнях твердої і м’якої груп. До твердої групи належать прикметники з основою на будь-який твердий приголосний: гарячий, чужий, короткий, зелений, братів, сестрин. До м’якої групи належать прикметники з основою на м’який [нˊ]: синій, давній, ранній, пізній. Сюди належать також безкраїй, довговіїй, короткошиїй з основою на [й].
Нижче в таблиці наведено буквені (не звукові) закінчення прикметників за родами, числами і групами. Ступені порівняння якісних прикметників. Творення і правопис ступенів порівняння якісних прикметників Посилання на YouTube Якісні прикметники мають два ступені порівняння: вищий і найвищий.
Вищий ступінь порівняння означає, що в одному предметі є більше певної якості, ніж в іншому подібному: Дніпро довший від Бугу. Найвищий ступінь порівняння означає, що в одному предметі є найбільше певної якості в порівнянні з усіма іншими подібними: Київ - найдавніше місто в Україні. Знайдіть і виправте у навчальних завданнях помилки. Сонце стало палке й гріло гарячіше, Іван повертався додому, щоб знову заходитися біля роботи. Сонце стало палке й гріло гарячише, Іван повертався додому, щоб знову заходитися біля роботи.
У суфіксі -іш- завжди пишемо і, твірна основа перед ним залишається незмінною: сухий — сухіший, гарячий — гарячіший. Як це не дивно, але можете мені повірити: я був тоді зовсім маленький хлопчик, набагато менший, ніж ви. ПЕРЕХІД ПРИКМЕТНИКІВ У ІМЕННИКИ. Тренувальні тести. ТЕСТИ. Тести Прикметник. Числівник.Займенник.