Дистанційне навчання | Міністерство освіти і науки України. Міністерством розроблені організаційно-методичні рекомендації щодо навчання за допомогою дистанційних технологій в позашкільній освіті (лист МОН від 19.05.2020 №6/643-2020), в яких описані загальні принципи організації дистанційного навчання в закладах позашкільної освіти, розміщено довідкову інформацію про інструменти та платформи, на яких можна навчати дистанційно. Також підготовлено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році, значна частина яких присвячена саме дистанційному навчанню в позашкільній освіті (лист від 17.08.2021 №1/9-414). Необхідна інформація стосовно організації дистанційного навчання у закладах позашкільної освіти та приклади позитивних практик роботи державних закладів позашкільної освіти у цьому напрямі розміщені на офіційному вебсайті МОН за посиланням.
Використовуючи кращий досвід організації дистанційної освіти, заклади позашкільної освіти ретельно підготувалися до роботи у 2021-2022 навчальному році в умовах карантину. Про затвердження Положення про д... | від 25.04.2013 № 466. Про затвердження Положення про дистанційне навчання Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 12 Закону України «Про професійно-технічну освіту», статті 42 Закону України «Про вищу освіту», з метою навчально-методичного, науково-методичного, інформаційного забезпечення організації навчально-виховного процесу за дистанційною формою навчання НАКАЗУЮ: 1. Затвердити Положення про дистанційне навчання, що додається. 2.
Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 21 січня 2004 року № 40 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 квітня 2004 року за № 464/9063. 3. 3.1. 3.2. 4. 5. 6. 7. ПОЛОЖЕННЯ про дистанційне навчання І. 1.1. 1.2. 1.3. {Абзац другий пункту 1.3 розділу І виключено на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1115 від 08.09.2020} професійно-технічних навчальних закладах (далі - ПТНЗ); вищих навчальних закладах (далі - ВНЗ); 1.4. 1.5. 1.6. ІІ. 2.1. Наказ МОНУ від 08.09.2020 № 1115 “Деякі питання організації дистанційного навчання”
Лист МОНУ від 02.11.2020 № 1/9-609 “Щодо організації дистанційного навчання” Про організацію дистанційного навчання: роз'яснення МОН. Міністерством освіти надані роз'яснення щодо організації освітнього процесу під час дистанційного навчання у зв'язку із набранням чинності нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.
Пропонуємо читачам повний текст рекомендацій для врахування у професійній діяльності. У зв'язку з набранням чинності 16 жовтня 2020 року Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224 (далі - Положення), МОН надає рекомендації закладам загальної середньої освіти (далі – заклади освіти) щодо організації освітнього процесу під час дистанційного навчання. Відповідно до цього Положення в рамках організації дистанційного навчання може здійснюватися: Відповідно до пунктів 6, 11, 12 розділу І, пунктів 3, 5 розділу ІV Положення заклад освіти у рамках власної автономії має можливість: Роз’яснення МОН: особливості застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану | Міністерство освіти і науки України.
Щодо дистанційної роботи. Згідно з частиною одинадцятою статті 602 КЗпП на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.
З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів із дня його прийняття, але до запровадження дистанційної роботи. У такому разі норми частини третьої статті 32 цього Кодексу не застосовуються. В умовах воєнних дій можливе вимкнення комунікацій, які дозволяють виконання дистанційної роботи, – електроенергія та мережа Інтернет. Нагадаємо, в Україні поновлено освітній процес у ЗЗСО після вимушених канікул. Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату лишається незмінною – роз’яснення МОН | Міністерство освіти і науки України.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання: для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин; при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я. РЕКОМЕНДАЦІЇ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАДАННЯ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ. Загальні рекомендації щодо організації дистанційного навчання вчителями закладів загальної середньої освіти України в умовах воєнного стану - Інститут педагогіки НАПН України. Якісне дистанційне навчання в умовах війни: поради директору школи - Державна служба якості освіти України. Керівництву шкіл зараз, як ніколи, важливо попри все підтримувати якість освітньої діяльності закладу.
У цій публікації зібрані поради директору школи, як забезпечити та підтримувати якісне дистанційне навчання в умовах війни. 1. Зміни до календарно-тематичного планування В умовах війни та постійних повітряних тривог складно дотримуватись сталого розкладу занять та календарно-тематичного планування. Тому КТП має бути гнучким інструментом в руках вчителя. Директору школи важливо донести педагогам, що сталі календарно-тематичні плани сьогодні не на часі. Педагогу у календарно-тематичному плані варто: обрати теми, які можна перенести на самостійне опрацювання учнями (доцільно сюди включати теми, з яких наявні якісні ресурси);ущільнити теми, простіші для засвоєння, і навпаки – визначити ті, що потребують детальнішого вивчення;визначити теми, що вивчаються вперше і без яких неможливе засвоєння подальшого матеріалу. 2. 3. 4. 5.
Педагогу варто розділити матеріал на логічні тематичні блоки. 6. 7. Особливості організації дистанційного навчання умовах воєнного стану / І. А. Твердохліб. Організація і проведення уроку дистанційного (змішаного) навчання в умовах війни / Д.О. Пузіков. Дистанційний формат взаємодії суб’єктів освітньої діяльності : методичні рекомендації. Як організувати дистанційне навчання учнів — покрокова інструкція — журнал | «Освіторія» Організація дистанційного навчання в системі позашкільної освіти Практичні поради для педагогів.
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИКЛАДАЧАМ ТА МАЙСТРАМ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ. Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в ЗЗСО в умовах дистанційного навчання » КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" Як технічно організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція | Нова українська школа. Як технічно організувавти дистанційне навчання, зберегти баланс теорії і практики, різних типів завдань і при цьому захопити учнів? Про це під час трансляції на сторінці “Нової української школи” розповіла Оксана Пасічник, вчителька інформатики ліцею “Сихівський”, учасниця робочої групи з розроблення Державного стандарту освіти для НУШ.
Публікуємо конспект трансляції. 1. Не бійтеся екперементувати. Ми, як вчителі, хочемо, щоб нам із першого разу вдалося все ідеально. 2. 3. Чи можна звичайний розклад перенести в онлайн Ми можемо спробувати зробити те, що кинулося робити багато закладів освіти в Україні і по всьому світу, – перевести типовий розклад навчання в онлайн. Посадити дитину біля комп’ютера о 9-й ранку і транслювати відеоуроки до 4-ї години дня з невеликими перервами – не найкраща стратегія.
Дитина довго не витримає такого розкладу. І перемикання між різними уроками не сприяє якісній освіті. Зараз є дві крайності. Інша – дитина проходить 45 хвилин уроку через відеозвязок. 1. 2. 3. Методичні рекомендації для закладів освіти щодо створення відповідних умов і привітної атмосфери для взаємодії учасників освітнього процесу і збільшення залученості батьків та опікунів.
Педагогічна компаративістика і міжнародна освіта — 2021: інновації в освіті в контексті європеїзації та глобалізації. - С. 54, 55, 59, 63. Психологічні виміри особистісної взаємодії суб’єктів освітнього простору в контексті гуманістичної парадигми : збірник наукових праць. – С. 62, 370, 425. Методика дистанційного навчання : збірник статей. ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО КОМПОНЕНТУ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ - тези. Концепція створення освітніх онлайн-ресурсів для дітей молодшого шкільного віку. Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2022 (Безпечне середовище для учнів та вчителів: виклики та практичні рішення) : зб. матеріалів всеукр.наук.-практ. семінару С. 42, 95. Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2021 (Подолання викликів у період карантину, спричиненого COVID-19) : зб. матеріалів всеукр.наук.-практ. семінару. Перегляд ЦИФРОВІ РИЗИКИ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ В ЧАСИ ПАНДЕМІЇ.
Використання системи комп’ютерного моделювання в умовах дистанційного навчання. Дистанційне навчання в умовах карантину: досвід та перспективи. Аналітико-методичні матеріали. ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ. Бриф за результатами дослідження якості організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти України. Звіт за результатами дослідження якості організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти України. Якість організації дистанційного навчання у школах України: результати дослідження | Руслан ГУРАК - youtube. Щодо дистанційного навчання учнів під час карантину: Руслан ГУРАК | онлайн-EdCamp-2020 Результати опитування щодо дистанційного навчання учнів під час карантину у закладах загальної середньої освіти - youtube.
Модель дистанційного навчання необхідно реалізовувати в синергії | Руслан ГУРАК - youtube. Дистанційне навчання ‒ права та обов’язки учнів і вчителів » Слово і Діло. З березня минулого року школярі, студенти та викладачі відчули на собі усі переваги і недоліки дистанційного навчання. Для когось це стало ефективною економією часу, а інші дуже втратили у знаннях. Така система освіти спричинила дискусію щодо прав та обов’язків учнів, батьків та вчителів під час дистанційного навчання.
Як зрозуміти, що ваші права порушили ‒ у матеріалі «Слово і діло». Що заборонено під час дистанційного навчання За відсутність учня не можна ставити двійку ‒ у клітинці журналу має бути «н». Відповідно до постанови уряду учень зобов’язаний пояснювати свою відсутність на уроці та підкріплювати ці слова відповідною довідкою. У постанові йдеться, що причинами можуть бути: хвороба, сімейні обставини, візит до лікаря, лікування в санаторії, візит до військкомату чи інших органів державної влади або самоврядування.
Ставити двійку, якщо учень не виконав завдання через технічні проблеми. Незадовільна оцінка через технічні несправності ‒ це недопустимо. Труднощі дистанційного навчання. Дистанційне навчання. Дистанційне навчання — сукупність інформаційних технологій та методик викладання, які передбачають здобуття освіти без фізичної присутності здобувачів у навчальному закладі. Відмінністю дистанційного навчання від заочного навчання є використання синхронного режиму — при якому здобувачі освіти працюють разом із педагогічним персоналом[en] закладу наживо, використовуючи засоби та технічні рішення зв'язку в реальному часі, дотримуючись встановленого закладом освіти розкладу занять[1].
Законодавчо, дистанційна освіта регламентується окремими положеннями МОН про дистанційне навчання для вищих[2] та середніх[3] закладів освіти, проте, широко використовується приватними структурами у виду взаємної зручності. Основними рисами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі навчання із виокремлення часу для самостійного освоєння матеріалу, консультаційний супровід у процесі навчання. Історична довідка[ред. | ред. код] Дистанційна освіта в Україні[ред. | ред. код] СТАТТІ #дистанційна освіта | Нова українська школа.
Навчальні матеріали для дистанційного навчання – Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Організація дистанційки в школах – пояснюємо основне з рекомендацій МОН | Нова українська школа. Міністерство освіти і науки опублікувало лист з рекомендаціями щодо організації дистанційного навчання в школах. “Нова українська школа” вибрала найголовніше. – Як можна здійснювати дистанційне навчання? Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, можна: навчати учнів за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти);використовувати технології дистанційного навчання під час навчання за різними формами (очною (денною, вечірньою), заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем), у тому числі під час карантину та інших надзвичайних обставин. Отже, під час карантину не потрібно переводити учнів на дистанційну форму.
Це буде “традиційна” форма навчання із застосуванням технологій дистанційного навчання. – Чи можна для школи вибрати одну онлайн-платформу для роботи? – Якщо у вчителя є свій електронний ресурс, чи можна його використовувати без погодження з МОН чи управлінням освіти? Так. Є кілька пунктів: Так. Соціально-емоційне та етичне навчання онлайн: досвід учительок миколаївської школи | Нова українська школа.
Чи не найбільшим викликом для вчительства, дітей та їхніх батьків під час дистанційного навчання стали комунікація, соціалізація на відстані та проведення групових активностей. Чимало досліджень свідчать про те, що переважно учнівство не відчуває себе щасливим через вимушену ізоляцію та неможливість очного спілкування. Один зі способів навчитися давати раду зі стресом, як дітям, так і батьківству та вчительству, – програма соціально-емоційного та етичного навчання. Впроваджувати її в дистанційному форматі – це часом непросте завдання, адже СЕЕН передбачає взаємодію, тілесні практики і навчання співпереживання.
Проте навіть в онлайні таке навчання дає результати й допомагає учнівству впоратися зі стресом, кажуть учительки Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів №29. Досвідом проведення занять СЕЕН дистанційно поділилися вчительки початкових класів Ірина Кухаренко й Наталія Маркелова. У статті читайте про таке: Ірина Кухаренко Наталія Маркелова Вдумливість Давати раду ризикованим емоціям Ірина Кухаренко. Як оцінювати учнів на дистанційці та в умовах війни: думки вчителів | Нова українська школа. “Як повернемося на очне навчання, результати дітей можуть знизитися. Будьте до цього готові”, – таке застереження часом чують батьки під час дистанційки. Адже школярі “адаптувалися” до онлайну: деякі виконують завдання на уроках із поміччю “ГДЗ”, деякі – під час самостійних чи контрольних користуються Google.
Про це знають вчителі, але розуміючи, у яких умовах вчаться діти, заплющують очі. А часто й пом’якшують умови навчання – загадують менше домашніх завдань, розтягують дедлайни або ж замінюють контрольні на уроки-вікторини (замість письмових робіт проводять усне опитування, подібне до інтелектуальних ігор, у такий спосіб перевіряють засвоєний матеріал). У Державній службі якості освіти теж зафіксували, що ефективність навчання на дистанційці зменшилася (опитування проводили з 18 до 24 лютого 2022 року). Навряд чи ситуація покращується під час повномасштабної війни, коли уроки перериваються через повітряні тривоги чи відключення електроенергії. Ділимося їхніми думками. Дистанційна освіта: чому важлива системна робота замість чатів у месенджерах | Нова українська школа.
Якість дистанційної освіти залежить від того, наскільки свідомо, а не формалізовано вчитель та школа загалом підходять до її організації. Зуму і вайберу вже недостатньо, дистанційка потребує системності З Оксаною Пасічник, авторкою курсу “Шкільне життя онлайн” на платформі Prometheus, вчителькою інформатики ліцею “Сихівський” (м. Львів), консультанткою з онлайн-навчання Програми “Демократична школа”, учасницею робочих груп із розроблення Державних стандартів освіти, промоутеркою проєкту освіти з цифрового громадянства Ради Європи, “Нова українська школа” поговорила про: переваги та недоліки основних моделей дистанційного та змішаного навчання;чинники, що впливають на обрання такої моделі;формування єдиного цифрового середовища закладу освіти та проблеми, які воно розв’язує;практичну допомогу вчителю в організації дієвого та якісного онлайн-навчання.
Далі – пряма мова. З одного боку, онлайн-освіта може бути свідомим вибором. І третє – розуміння та врахування обмежувальних чинників. Досліджувати, не виходячи з дому. 29 онлайн-музеїв, аби урізноманітнити уроки | Нова українська школа. Погуляти Білим домом у Вашингтоні, відвідати Лувр, роздивитися експонати музею Франка й побувати в музеї мінералів. Усе це можна зробити, не виходячи з дому, на своєму комп’ютері.
“Нова українська школа” зібрала добірку найцікавіших закордонних і українських онлайн-музеїв, які можуть допомогти урізноманітнити уроки чи вільний час. Проєкт віртуальних подорожей “Музеї просто неба“ Тут представлені сім автентичних музеїв просто неба. Так, можна відвідати: Музей архітектури та побуту в Ужгороді;Музей народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” у Львові;“Мамаєву Слободу” в Києві;Національний музей народної архітектури та побуту України в Києві;Музей народної архітектури та побуту середньої Наддніпрянщини в Переяслав-Хмельницькому;Резиденцію Богдана Хмельницького в Чигирині;Запорізьку Січ.
Усі віртуальні екскурсії відбуваються під супровід україномовних пояснень про те чи інше місце, цікавих фактів і значення речей. Музей-квартира родини Івана Франка в Києві Личаківський цвинтар у Львові. Лайфхаки щодо онлайн-навчання від австралійської вчительки | Нова українська школа. ГО “Смарт освіта” разом із канадськими та австралійськими педагогами започаткувала серію воркшопів для вчителів. На першій вступній зустрічі Йен Сіо, австралійська педагогиня, гуманітарна послиня для підтримки студентів-стипендіатів, менеджерка проєкту з боротьби з цифровою бідністю (Digital Poverty Manager) ділилася досвідом організації та проведення онлайн-уроків так, аби підтримувати залученість учнів упродовж усього заняття та мотивації їхньої активності. Далі – пряма мова. А повністю вебінар ГО “Смарт освіта” можна подивитися нижче у вікні: Є чимало спільного між онлайн-освітою та очними уроками.
Насамперед учителі так само лишаються експертами в предметах, які вони викладають. Але є й відмінності. Учні контактують із педагогом індивідуально, причому комунікації відбуваються різними шляхами. Студенти приходять до навчання з різними потребами та різним рівнем підготовки, різноманітним життєвим досвідом. Анна Степанова-Камиш, “Нова українська школа” Вчителька-волонтерка з Японії вже 10 місяців вчить українських учнів онлайн | Нова українська школа. 35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ | Нова українська школа. Нова українська школа: організація дистанційного і змішаного навчання у початковій школі. Батькам школярів: 20 запитань та відповідей про дистанційне навчання | Освітній омбудсмен України. Види та форми дистанційного навчання в Україні. Оцінювання в дистанційному навчанні: запитання-відповіді | Нова українська школа.
Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян. Дистанційні школи. Щодо організації дистанційного навчання відповідно до Положення – ДОН ОМР. Організація дистанційного навчання – ДОН ОМР. Лист-роз'яснення МОН щодо організації дистанційного навчання: найголовніше » Управління освіти Чернігівської міської ради - м. Чернігів. Положення про дистанційне навчання в Ліцеї №1 та його філіях м.Могилева-Подільського. Дистанційне навчання в Криворізькій гімназії №85. Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації | Міністерство освіти і науки України. “Онлайн-урок – це не лекція”: 20 популярних освітніх платформ, які стануть в пригоді вчителям на дистанційці | Нова українська школа.
Методичні рекомендації щодо формування інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників. – С. 19. Платформи та сервіси дистанційного навчання. Платформи та сервіси дистанційного навчання. В Україні створили безкоштовну платформу для автоматичної перевірки домашніх завдань - новини освіти | «Освіторія» Ресурси для дистанційної освіти на допомогу учителю. Дистанційна підтримка педагогічних працівників закладів дошкільної освіти: перелік ресурсів для професійного розвитку.
Сервіси дистанційного навчання для вчителів | Міністерство цифрової трансформації. Онлайн-безпека учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання. Всеукраїнська школа онлайн. Дистанційне навчання: нові можливості для якісної освіти дітей в умовах сьогодення - про ДШ Оптіма. Головна сторінка “Дистанційна Академія” ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА КЕРІВНИКІВ ШКІЛ ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ (18 роликів) - youtube.
Що таке дистанційне навчання. Частина перша | ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА КЕРІВНИКІВ ШКІЛ - youtube. Принципи та методи організації онлайн-навчання - youtube. Моніторинг дистанційного навчання у ЗЗСО - вебінар. Ефективна та зручна організація дистанційного навчання за допомогою інноваційних тестів - вебінар - youtube. Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину - вебінар. Використання онлайн-тестів під час дистанційного навчання - вебінар. Онлайн-сервіси для організації дистанційного та змішаного навчання дітей із ООП - вебінар - youtube. Технології дистанційного навчання в початковій школі: рекомендації для профі і не тільки - youtube.
Організація дистанційного навчання у початковій школі. Види робіт та онлайн-сервіси - youtube. Огляд практик дистанційного навчання - youtube. Про особливості дистанційного навчання в умовах карантину | Наталія Олійник МОН - youtube. Дистанційне навчання. Науковий доробок учених Національної академії педагогічних наук України. Віртуальна виставка-презентація. Дистанційне навчання погано вплинуло на успішність учнів: що із цим робити - youtube. Навчально-методичні посібники для педагогічних працівників - Новини.