Biologia z blondynką ..::Interkl@sa :: Polski Portal Edukacyjny::.. Mitoza Mitoza to proces odpowiedzialny za namnażanie się komórek. Jest dość skomplikowany, ale na pewno go zrozumiesz po obejrzeniu animacji. Strefy czasowe Co to jest doba gwiazdowa i czym różni się ona od doby słonecznej? Budowa powłok elektronowych - wybrane zagadnienia Powłoki elektronowe, tworzenie się zhybrydyzowanych orbitali sp, sp2, sp3, budowa cząsteczek: metanu, etanu, etenu, acetylenu - to tematy, które sprawiają wielu osobom kłopot. Kazanie Skargi Ksiądz Piotr Skarga w rzeczywistości nie wygłosił swoich „Kazań sejmowych”, tylko je opublikował. Skróty łacińskie z tłumaczeniem na język polski Czy wiesz, dlaczego pod listem czasem dodajemy "PS"? Jak ochraniać dziecko przed groźbą narkotyków? Jedną z najważniejszych cech uodparniających dziecko na różnego rodzaju patologie jest wykształcenie u niego poczucia własnej wartości. Nasi partnerzy: Projekt Polski Portal Edukacyjny Interkl@sapowstał i był realizowany w latach 2000-2011 dzięki wsparciuPolsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Nowoczesne Nauczanie – Nowoczesne Nauczanie w domenie edu.pl Weird Science Poniższy artykuł został opublikowany pierwotnie w czasopiśmie dla nauczycieli Biologia w Szkole (1/2019): Ples M., Katalaza - tlen trucizną, Biologia w Szkole, 1 (2019), Forum Media Polska Sp. z o.o., str. 60-63 Zbiór wszystkich reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energii zachodzących w organizmach żywych nazywamy metabolizmem. Procesy te pozwalają na uzyskiwanie przez organizm energii, utrzymanie uporządkowanej struktury, wzrost, rozmnażanie i odpowiadanie na bodźce pochodzące ze środowiska zewnętrznego. Reakcje metaboliczne szereguje się zwykle do dwóch głównych klas: katabolicznych i anabolicznych. Pierwsze z nich przekształcają związki chemiczne z wytworzeniem możliwej do wykorzystania w ustroju energii, drugie zaś wymagają dostarczenia energii. Stopień skomplikowania reakcji metabolicznych jest bardzo wysoki i są one zorganizowane w tzw. szlaki metaboliczne.
Centrum Edukacji Obywatelskiej Superbelfrzy RP – Blog grupy Superbelfrzy RP – eduzmieniaczy IB Program | BioNinja Pomoce naukowe Dział, który powinien być niezbędnikiem młodego dziennikarza i twórcy qmama. Znajdują się tu artykuły z poradami, które przydają się zarówno twórcom gazetek szkolnych jak i profesjonalnym redaktorom naczelnym. Tematy: warsztat designu kreatywnego - Michał Aniempadystaū, kultura remiksu - Kamil Śliwowski, warsztat międzykulturowy - Paweł Kwiecień, warsztat dziennikarza kulturalnego - Marcin Grudzień. Czas zacząć publicznie rozmawiać, bowiem debata publiczna przestała być czymś ekskluzywnym. Bez względu na to, co chcesz przekazać, prawda nie jest prawdą, o ile ludzie Ci nie wierzą. Warto zapoznać się z typami i formami przekazu - zwłaszcza tymi przydatnymi z perspektywy szkolnego dziennikarstwa. Kilka porad niezbędnych każdemu - nie tylko dziennikarzowi. Dziennikarz to ktoś, kogo społeczność odbiorców (czytelników, widzów… etc.) wysłała z misją zdobycia informacji, ustalenia, „jak jest naprawdę” i rzetelnego przekazania tej wiedzy.
Scenariusze Volvox – Biocentrum Edukacji Naukowej Więcej soku z jabłek! Aktywność pektynaz i celulaz umożliwia otrzymywanie większej ilości soku z jabłek i innych owoców. Lepsze mleko dla kotów Użycie zimmobilizowanej laktazy przy produkcji mleka o obniżonej zawartości laktozy. Badanie fotosyntezy Immobilizacja komórek glonów w celu badania fotosyntezy. Gotowanie zielonych warzyw Lubisz kiedy warzywa w trakcie gotowania zmieniają barwę na brązową? Testujemy właściwości błonnika – adsorpcja metali ciężkich (przez błonnik) Testujemy właściwości błonnika – chłonność Błonnik pokarmowy pochodzący ze ścian komórkowych nasion roślin pochłania duże ilości wody odgrywając istotną rolę w regulacji trawienia. Dlaczego ciasto rośnie? Piwo imbirowe Odświeżający fermentowany napój niskoalkoholowy. Boczniaki Przepis na prowadzenie domowej uprawy boczniaków. Jak to się dzieje że chleb pleśnieje? Surowe i gotowane Jak zmiany struktury białek powodują zmianę koloru mięsa podczas gotowania? Czym żywią się grzyby? Jak pozbyć się skórki z owoców?
Kenis - darmowe korepetycje, kursy i egzaminy dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę i rozwiniesz posiadane umiejętności bądź bądź zyskasz nowe, jak również je zweryfikujesz w pytaniach testowych. dzięki którym szybko się sprawdzisz w różnych dziedzinach. To zarówno egzaminy gimnazjalne i maturalne, jak i testy inteligencji czy z wiedzy ogólnej. dzięki któremu poczujesz się jak student. Żyjemy w zgodzie z naturą - OTOP Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków wraz z zagranicznymi partnerami oraz Uniwersytetem Gdańskim realizuje projekt „Żyjemy w zgodzie z naturą. Program edukacyjny dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego” finansowany z programu Erasmus+. Efektem współpracy jest stworzenie nowoczesnego programu nauczania o ptakach i przyrodzie dostępnego dla wszystkich nauczycieli z Polski, Słowacji, Czech, Irlandii, Macedonii i Hiszpanii oraz przeszkolenie wybranych nauczycieli z tych państw. fot. © Doğa Derneği Dla polskich odbiorców zaadaptowaliśmy na język polski i do warunków polskich następujące materiały: 1. POBIERZ ZIP - Wstępy 2. POBIERZ ZIP - Bloki ćwiczeńPOBIERZ ZIP - Prezentacje multimedialnePOBIERZ ZIP - Ptasie przewodnikiPOBIERZ ZIP - Angielskie wierszyki 3. Licencja CC BY 4.0 Wszystkie pozycje można pobrać na naszej stronie, klikając w tytuły publikacji powyżej. Pobierz aplikację mobilną Migration of birds na Android lub IOS. Więcej o ankiecie tu.