Figyelemfejlesztés | zanza.tv Sok tanulónál előfordulhat, hogy nem mindig tud koncentrálni az adott feladatra. Te is biztos érezted már azt, hogy rég nem tudsz figyelni arra, amit az órán mondanak, máshol járnak a gondolataid. Ha nem koncentrálsz arra, amit éppen meg kell oldanod, tanulod, akkor a figyelmed könnyebben elkalandozik, nem lesz hatékony a tanulásod. A figyelem a bennünket jobban érdeklődő dologra vetül.
TEACHERS PAY TEACHERS PTE Módszerver » Blog Archive » Vadicskó Judit: Kísérlet a biológia órán A tanóra tervezésében, a tanulási-tanítási folyamatok szervezésében a szemléltetés kiemelkedő jelentőségű. A szakmódszertan kurzus gyakorlati foglalkozásain a tanórai tevékenységek között tárgyaljuk a szemléltetés jelentőségét, formáit, szervezeti kereteit. A szemléltetés során tanári (demonstrációs)- és tanulókísérletekről, mikroszkópos gyakorlatokról, fajismeretről, boncolásról ejtünk szót. A hallgatókban tudatosítani kell, hogy a tananyag feldolgozásának hatékonyságát növeli, ha van lehetőség szaktantermi munkára, amelynek során nagy szerepet kapnak a gyakorlati órák, a kísérletezés, a mikroszkópos gyakorlatok, mikroszkópos technikák és a boncolási gyakorlatok. A gyakorlati órák megtervezése pontosan elvégzett szervezéssel valósítható meg. A szervezés menetét, az óra lebonyolítását lépésről lépésre tisztázni kell. A letölthető anyagok megtekintéséhez Adobe Acrobat Reader szükséges.
Sportpedagógia – Kézikönyv a testnevelés és sport pedagógiai kérdéseinek tanulmányozásához | Digitális Tankönyvtár A testnevelésben és sportban zajló oktató-nevelő munkában – tekintet nélkül arra, hogy adott esetben hangsúllyal oktatási feladatot vagy a nevelés valamely feladatát oldjuk-e meg – nagy általánosságban a pedagógiai tevékenység ismert és elfogadott stratégiáit, módszereit, eljárásait alkalmazzuk. Ugyanakkor sajátos körülményeinél fogva a testnevelés és a sport módosítja érvényességük hatóterét. 5.2.1. Az oktatási stratégiák didaktikai értelmezése Az oktatási stratégia fogalom meghatározására számtalan, de lényegüket tekintve hasonló értelmű definíciókkal találkozunk a szakirodalomban. Báthory Zoltán (1992, 1997) például oktatásszervezési szempontból a stratégiát komplex metodikának nevezi. A fentiek alapján az oktatási stratégiák a tanítás hogyanjának a cél által meghatározott változatainak tekinthetők. 5.2.2. A szakirodalom – Falus Iván (1998) összegzése alapján – célközpontú és szabályozáselméleti stratégiákat különböztet meg. 5.2.3. a) Direkt vagy deduktív tanítás 5.2.4. 5.2.5. 5.2.5.1.
TWINNKL.CO.UK Biológia Mura-Mészáros Csaba tantárgyi segédletei biológiából (Az oldal folyamatos fejlesztés alatt áll) (Ezek a tanulói segédanyagok segíthetnek a hiányzóknak a pótlás megkezdésében, de elengedhetetlen egy osztálytárs füzetében lévő órai jegyzettel való összevetése, mert az lehet bővebb...) A biológia szertár tárgyai 7. évfolyam Új1. 14. 28. 8. évfolyam (2016-2017) Az emberi test szervetlen anyagaiAz emberi szervezet szerves anyagaiA vitaminok és az ásványi anyagokA sejt és a főbb sejtalkotókAz örökítő anyag Az emberi szövetekAz ember szervezeteAz emberi bőr Tesztek 8. évfolyam (régi) Testünk felépítése - Ellenőrző kérdések - Tesztek 1. 9. évfolyam A vírusok - Ellenőrző kérdéssor - Teszt 1. A gyökér - Ellenőrző kérdéssor - Teszt 1. (A *-gal jelölt tételek csak a vizsga írásbeli részében szerepelnek, a szóbeli részében már nem.) A tételek egy file-ban: A vizsgasorrend 2012. 9.A Tételek címei biológiából és földrajzból - 2012. (9.A) A biológia tantárgy vizsga tételei (2014.) 10. évfolyam 11. évfolyam
Küzdősportok, küzdőjátékok A fejezet a teljesség igénye nélkül mutatja be az egyes – szerző által kiválasztott – küzdősportok, harcművészetek legalapvetőbb ismereteit. Japán harcművészetek, küzdősportok JUDO (DZSÚDÓ, magyar elnevezése: cselgáncs) A judo japán eredetű harcművészet, mely az 1964-es tokiói olimpiára történő bekerülése óta igen népszerű küzdősporttá vált. E sportág esetében figyelhető meg a legjobban az a kettősség, mely szerint egy adott sportág harcművészetként és küzdősportként is felfogható, űzhető. Galla és mts. szerint a judo önvédelmi jellegű küzdősport, melynek közvetlen célja „a szabály adta lehetőségek segítségével az ellenfél dobása, leszorítása, fojtása vagy karjának feszítése a győzelem érdekében.” A judo japán szócska, szó szerinti fordításban „lágy művészetet” jelent. A módszer Kano számára igen fontos volt, ezért rendszerét Kodokannak nevezte el. Jigoro Kano 1938-ban részt vett a NOB kairói ülésén, ahol arról született döntés, hogy a XII. XVIII. XIX. XX. XXI. XXII. XXIII. XXIV. XXV.
TEACHERVISION.COM ELTE Reader Mi ez? AZ ELTE Reader olyan ingyenes digitális folyóiratok, könyvek, újságok és jegyzetek gyűjteménye, melyek elsősorban tabletekre készültek. Terveink szerint az ELTE minden diákja és tanára megtalálja könyvespolcainkon azokat az olvasmányokat, melyek felkelthetik kíváncsiságát más tudományterületek iránt. Kiadványaink természetesen hagyományos számítógépeken és okostelefonon is olvashatók, ám a maximális élményért mindenképp az erre kitalált táblagépeket javasoljuk. Nincs még táblagéped? Ahhoz, hogy kiadványainkat a legoptimálisabb módon tudd olvasni, egy táblagépet kell vásárolnod.
Oktatást támogató oldalak és applikációk | Hipersuli Az órák színesítésére számos hasznos, a diákok tanulását segítő és támogató weboldal érhető el az interneten, az alábbiakban olyan applikációkat és oldalakat ajánlunk, melyek az okoseszközzel való tanulás széles spektrumát mutatják meg. A linkgyűjtemény más-más területét segíti az oktatásnak, a nyelvtanulástól a matematikán át egészen a programozásig. informatikához - honlap készítő oldal fizikához - mindent a fizikáról földrajzhoz, fizikához - égbolt kutató oldal matekhoz - szorzó tábla érdekesebben - vizualizálható matematika és természettudományok - Fazekas Mihály Gimnázium matematika tudásbázisa matekhoz és informatikához matekhoz és természettudományokhoz nyelvoktatáshoz/ idegen nyelvű oldalak
Tudásbázis Szeretettel üdvözöljük a Fordított Osztályterem MOOC felületén! Ezt az online kurzust az Oktatási Hivatal Sulinet Osztálya hirdeti meg gyakorló pedagógusok és tanár szakos hallgatók számára, témája a fordított osztályterem módszer. A kurzus jelenleg nincs meghirdetve. A tananyagok továbbra is hozzáférhetőek, de a résztvevői tudásmegosztáson alapuló feladatokban nincs lehetőség részt venni. Mi az a MOOC? A MOOC, Massive Open Online Course, azaz tömeges nyílt online kurzus egyre népszerűbb képzési forma világszerte. Mi az a fordított osztályterem? A fordított osztályterem egy olyan tanulásszervezési eljárás, amelyben a tradicionális oktatásból ismert formák helyet cserélnek: az ismeretátadás történik otthon és az ismeretek elmélyítése az iskolában. A kurzusról A kurzus során a résztvevők megismernek olyan technológiákat, amelyek segítségével bemutató videókat és más multimédiás anyagokat készíthetnek, és a módszerhez kapcsolódó pedagógiai mesterfogásokat is elsajátítják. Követelmények Teszt
az IKT portál Tananyagfejlesztés - Sportjátékok... - Kézilabda - 5. | Sporttudományi képzés fejlesztése a Dunántúlon A védekezés technikai elemei a következőkre oszthatók: alaphelyzet, mozgások alaphelyzetből, ütközések, sáncolások, a labda megszerzésére irányuló tevékenység (halászás, a labda elütése, kisodrás). Részletesen az alaphelyzettel, a mozgásokkal, az ütközésekkel és a sáncolással foglalkozunk. 5.1. Alaphelyzet A védekező alaphelyzetnél a boka-, a térd- és a csípőizület enyhén hajlítva, a lábfejek enyhén kifelé fordulva, közel a párhuzamoshoz, terpeszállásban helyezkednek el. Oktatásának menetét célszerű rövid magyarázattal és ismertetéssel kezdeni, melyek során elmondjuk az alaphelyzet jelentőségét, célját és a technikai végrehajtásnak legfontosabb elemeit. A leggyakrabban előforduló hibák a nyújtott alsó végtag, a súlypont nincs kellőképpen leengedve, a karok lógnak a test mellett. 3. kép: Védekező alaphelyzet Forrás: saját felvétel 4. kép: Védekező alaphelyzet Forrás: saját felvétel Gyakorlatok: 5.2. 5.3. Az ütközések a támadó mozgásától függően történhetnek talajon és levegőben is. 5.4. 5.5.
Realika