background preloader

Libre Graphics World

Libre Graphics World

kalibracija — fotozine.org ...ispod gornjih 5% ne vidite ništa? Onda ste doista dobro došli... U okviru od 10% nazirete nešto, no niste sigurni što bi bilo.... joj. Pa vi gubite vid :-(( ili ga gubi vas MONITOR?!? ako vam je tekst ispisan s 10 posto manje svijetla u boji gotovo crn, kakave su vam tek fotografije o kojima na ovim stranicama pričamo? Toplo se nadam da dobrodošlicu u idućem okviru vidite bez problema, a ako ne... ...ako doista ispod gornjih 15% ne vidite ništa, onda se ili bacite na temeljitu kalibraciju, ili bacite svoj monitor... Opće je poznato da svako oko svaku boju vidi malko drugačije. Načinio sam 7 "kalibracijskih trakica" s poljima u koracima od 5%. Ak vam je nakon štelanja kontrasta gornja trakica O.K. Kao fotografi / budući fotografi / ljubitelji fotografije = foto amateur, predpostavljam da poznajete ili rabite Adobeov PhotoShop. (otidjite na stranice koje je pripremio gospodin Timo Autiokari i koji mi je velikodušno podijelio savjete kako doraditi ovu moju malu kalibraciju.

open source cinema | apertus° - open source cinema faites des graffitis avec votre station Linux! The Do It Yourself Scholar | Explore the best in free web learning. Нема случајности! Све води ка најбољем Датум: 02/06/2011 10:39 Свети оци уче човека, знате чему? Богомислију! То је сасвим дуга ставар од молитве. Постоји богомислије и молитва. Потпуно различите ствари. Навешћу пример, да бисмо имали представу о томе шта је то. (Одломак са предавања студентима МДА) А. Превод за Поуке.орг. – С.Л. Преображење Господње „Зашто се преобрази у гори а не у долини?

Triggertrap | Triggering your camera in all sorts of exciting ways tve : inspiring change Зашто верујемо у Пресвету Богородицу Датум: 16/09/2011 14:35 У Новом Завету се о Пресветој Дјеви Марији, Мајци Исуса Христа, говори релативно мало.У Новом Завету се о Пресветој Дјеви Марији, Мајци Исуса Христа, говори релативно мало Од четворице јеванђелиста само двојица, Матеј и Лука, говоре о рођењу Исуса Христа у Витлејему, а то значи - спомињу Његову Мајку, говорећи о спољашњим околностима у којима се збио тај дагађај. Јеванђелист Марко уопште не говори о Дјеви Марији. У Јеванђељу по Јовану, Она се појављује само два пута: на самом почетку, у причи о свадби у Кани Галилејској, где се заузела код свог Сина да помогне домаћинима свадбене трпезе којима је у једном тренутку нестало вина. И други пут, на самом крају када је стајала под Крстом на коме је био разапет Њен Син.У књизи Дела Апостолских, посвећеној у свом првом делу животу прве хришћанске заједнице у Јерусалиму, Дјева Марија се помиње само једанпут, у првој глави, где је казано да су ученици Христови били заједно на молитви са женама и Маријом, Мајком Исусовом.

Photographie et Linux – Darktable | Rien à dire... J’en parlé hier, Darktable me semble être un logiciel libre particulièrement prometteur pour le développement de fichier Raw. Je vais essayer de passer en revue ses différentes qualités et le flux de travail qu’il propose. Tout d’abord, il est important d’installer la dernière version (soit en compilant soit par le ppa indiqué dans le billet précédent) parce que cette version apporte énormément de chose. Darktable se veut complet, de la gestion de collection au développement en passant par le traitement par lot. En mode lighttable comme ci-dessus,vous pouvez choisir entre le mode “zommable lighttable” ou “file manager”. Voyons les outils mis à disposition : A gauche, l’import de “film” (dossier) ou d’image seule et les méta-données. A droite, on trouve les outils de tri et de développement en lot : : on crée un tag puis, on peut l’appliquer à une sélection. : supprimer, déplacer et dupliquer des photos. : développer les photos sélectionnées selon les paramètres définis précédemment. </b>*}

Use the 80/20 Rule - Focus on What Has Impact While in the Navy, I was honored to work with some of the finest analysts in the world, who were anticipating the demise of the Soviet Union. They came from the Rand Corporation, CIA, military intelligence, Department of Commerce and other government organizations. We had the funds, people and time to study scenarios in detail. Most businesses, non-profits and local governments don't have that much money or time. What I'm suggesting is learn to do "down and dirty" analyses. First, you cannot predict the future precisely , so don't waste your money trying to be absolutely right. Second, most leaders I met have relied on only four or five key discriminators to make a decision. Strategic thinkers must approach the research wearing their leadership hat. If you have 5 areas in your strategy where you have to be at least 90% right to succeed, then you probability of sustaining the success is 59%. Math for the 80/20 rule 0.9 x 0.9 x 0.9 x 0.9 x 0.9 = .59049 or about a 59% chance of success.

Спасење је бесплатно! Све што постоји око нас и у нама са својим нормама тежи ка остварењу своје индивидуалности за другог без љубави и ка реализацији искључиво свог интереса без другог. То неминовно води етикетирању стварности и људи колико су вредни за наш интерес. Прво интерес а онда искрени однос (ако се уопште догоди) и то углавном под иницијативом другог. Међутим, полагано, то води поробљавању себе или других узајамним страстима које се немају за Кога ухватити. Зато, истинска слобода може постојати само тамо где тог Одмеравања стварности и људи не може бити. Жалосно је ако неко покуша чак и такву перцепцију да рефлектује на поље Цркве јер је њена благодатна пројава у томе да својим опитом каже: „Спасење је бесплатно! Обожење - циљ човековог живота Тек када заузме правилан став о овоме питању, тек када схвати своје истинско назначење, човек постаје кадар да се на правилан начин суочи са свакодневним бригама свога живота, као што су односи са ближњима, студије, посао, брак, рађање и подизање деце. Ако, пак, не заузме правилан став о овом основном питању, човек ће промашити и у другим аспектима свога живота. Какав онда смисао могу они имати, ако је живот човеков у целини бесмислен? Човек споља изгледа као пуко биолошко биће, попут осталих живих створења. Бог је обдарио човека даровима по образу Своме да би човек могао да се успиње на бескрајне висине, да би уз помоћ тих дарова могао да се уподоби Богу и Саздатељу, да би са Творцем могао да има не спољашњи, морални однос, већ личну заједницу.Можда је врло смело, чак, и помислити, а камоли рећи, да је циљ нашег живота да постанемо богови по Благодати. Црква - место човековог обожења Могуће је да због нас, слабих и грешних људи, с времена на време у Цркви дође до криза и тешкоћа.

Хула на Духа Светога Како разумети Христове речи: „Сваки грех и хула опростиће се људима; а хула на Духа Светога неће се опростити људима. И ако рече ко реч на Сина Човечијега, опростиће му се; а који рече на Духа Светога неће му се опростити ни у овоме веку, ни у будућем“ (Мт 12,31-32)? Постоји ли дакле неки грех који је неопростив, после кога нема покајања. (уп. такође 1Јн 5,16-17; Јев 6,4-6)?У 12. глави Еванђеља по Матеју, Христос изговара следеће речи: „Сваки грех и хула опростиће се људима; а хула на Духа Светога неће се опростити људима. Христос изгони демоне и лечи болесне, то је чињеница која је очигледна и не може се порећи. Међутим, ако се оно што Христос чини веже за демонске силе и Дух којим он изгони демоне прогласи духом Веелзевула, кнеза демонског, исказана је и последња реч, донесен последњи суд и самим тим изражен неповратни став који се не може опростити. Овде се отвара кључно теолошко питање: да ли постоји неопростив грех? Др.Предраг Драгутиновић

Одговорно давање и примање КО ОЛТАРУ СЛУЖИ, ОД ОЛТАРА ЖИВИ Свештенослужење је велики подвиг, где је потребно много мудре трезвености у поступању, посебно са онима који су „изван“ црквеног живота. Није добро рећи да они нису наша брига, јер видимо да ми и те како јесмо њихова брига. То никако не сме да нас уплаши или озловољи до непотребне затворености и незаинтересованости.Увек треба бити отворен за њихове приговоре и спреман за живи дијалог, без обзира на тематику или намеру којом се руководе. Прича о „дубоком“ свештеничком џепу не губи на интезитету, чак је у ово наше време додатно предимензионирана. Слободно можемо рећи да тамо где је вера неизграђена, увек постоји опасност од лаковерних сумњи и уопштавања. Он је одговорио да је било триста званица. То је одговорно давање, које подразумева и одговорно примање. Важно је и потребно да се у заједници верних на прави начин препозна место и улога свештенослужитеља. Аутор: Протојереј Др.Љубивоје Стојановић Извор : Православље новине Српске Патријаршије

Related: