A Pszichológus Pasi Hello, én Tóth Dániel vagyok, egy 21. századi pszichológus aki egyben geek, gamer és szakember egyszerre. A kettő ötvözetéből hoztam létre a Pszichológus Pasi youtube csatornát mert segíteni szeretnék. Ha szeretnéd jobban megismerni és megérteni önmagad, másokat és a téged körülvevő világot, szeretnél többet kihozni magadból és az életedből, ehhez szívesen vennél tőlem hasznos tippeket vagy éppen hallgatnál érdekes információkat az én barátságos hangomon, akkor ajánlom figyelmedbe a csatornámat. Szárnyaljon a képzeleted! Archív Feladatgyűjtemény az embertan és az etika tanításához, valamint az osztályfőnöki órákhoz „Játszani kék tenger peremén ragyogó kavicsokkal.” A 15 legjobb ingyenes szófelhő készítő program - Usernet Mi az a szófelhő? A szófelhő (angolul word cloud vagy tag cloud) egy esztétikus és látványos módja a szöveges adatok vizualizálásának. Minél gyakoribb egy szó a szövegben, annál erőteljesebben jelenik meg a felhőben.
Az internet hiénája Illetve, azt nem tudom, hogy büdös-e, de a többi stimmel. Szóval az úgy kezdődött, hogy megláttam a Facebook hírfolyamában a hiób-hírt: Erdei Zsolt meghalt! Hű, a mindenségit… már kezdtem fogalmazni a nekrológot, de azért a biztonság kedvéért ellenőriztem a hírt. 20+1 szuper ötlet a tanév utolsó óráira Írjunk levelet. – múlt heti cikkünkben mi is javasoltuk, hogy a diákok írhatnak emailt a jövőbeni önmagukban. Maradhatunk azonban a tradicionális levélnél is, melyeket összegyűjtve feladhatunk az új tanév megkezdése előtt.Kérdezzünk.- Milyen volt az év számodra? Mit tennél másképp?Hadd tanítsanak a diákok.- Adjunk mindegyik diáknak 20-30 percet, hogy egy miniórát tartson valamiről, ami szenvedélyesen foglalkoztatja.Készítsünk egy osztály-túlélési könyvet- Hogyan lehetünk sikeresek az osztályban?
GeoEduView: Kincsvadászat okostelefonnal Ötletek a QR-kódok iskolai felhasználásához Mostanság azért foglalkoztat az okostelefonok iskolai használata annyira, mert a tanulók szinte elválaszthatatlanok a kezükben levő kütyüktől, és csak zavarja őket – és bennünket pedagógusokat is – az iskolai munkában. Ezzel együtt ezeket az eszközöket akár a pedagógiai munka szolgálatába is állíthatjuk a keretek helyes kijelölésével és motiváló feladatok kiadásával. A Rendszergazda februári számában bemutattunk egy alkalmazást, mellyel könnyen motiválhatjuk diákjainkat egy ingyenes szavazórendszer használatával.
Nem tudnak mit kezdeni a tanárok a cyberbullyinggal Egy Whatsapp vagy Viber csoport, amit azért indítottak, hogy téged kihagyjanak belőle Egy hamis Facebook profil, amiről a nevedben égetnek be tanáraid, diáktársaid előtt Egy meztelen kép, amit a volt barátodnak küldtél el, de miután szakítottatok, az Instagramon látod viszont, az osztálytársaid pedig bőszen terjesztik Három variáció egy témára: az internetes zaklatás vagy cyberbullying jelenségére, ami Magyarországon is egyre gyakoribb a kamaszok körében – általános iskolák felső tagozatában és a középiskolában, az iskola rangjától vagy a gyerekek családi hátterétől függetlenül. A cyberbullying, azaz valamilyen internetes platformon történő zaklatás, bántalmazás érkezhet vadidegenektől, akikkel közösségi oldalakon ismerkedik meg az áldozat, de legtöbbször az iskolai kiközösítés, bántalmazás folytatódik a virtuális térben. A dinamikák hasonlítanak Egyre gyakoribb lesz “Írattam vele egy cikket a cyberbullyingról az iskolaújságba”
DJN Digitális káprázatok A Digitális Jólét Program (DJP) keretében elkészült Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiájának (DGYS) célja, hogy megvédjük gyermekeinket az internet káros tartalmaitól és módszereitől, a kockázataitól, valamint felkészítsük őket, a szüleiket, a tanáraikat a tudatos és értékteremtő internethasználatra. Annak érdekében, hogy az internethasználat során a gyermekeinkre leselkedő kockázatok kiküszöbölhetőek legyenek, és az internet nyújtotta lehetőségekkel minél hatékonyabban tudjanak élni, a stratégia alapvető szerepet szán a médiamûveltség, médiatudatosság fejlesztésének. Ezért a köznevelési intézmények számára digitális médiamûveltség (médiaintelligencia) fejlesztésére alkalmas digitális tananyag-egységek kerültek kialakításra. Az egyes témák mögött megnyíló komplex óratervek és módszertani útmutatók a digitális médiaszöveg-értelmezés és kritika valamint a részvétel, az online kockázattudatosság és a tartalomalkotás képességfejlesztését szolgálják elsősorban.
Biztonságos internet gyerekeknek? Na ez minden, csak az nem Tippek, trükkök - 2017. március 30. Sokat beszélünk mi is az online biztonság kérdéséről, és folyamatosan igyekszünk megosztani a témához kapcsolódó hasznos oldalakat, helyenként még az elcsépelt szakszóval ún. jó gyakorlatokat is. Ma pont az ellenkezőjéről lesz szó, ugyanis egy olyan oldalt mutatunk be, amely szerintünk leginkább elrettentő példa lehet minden, ezzel foglalkozó pedagógus számára. Bűvösvölgy Útmutatók és óratervek az álhír-jelenség feldolgozásához A médiaműveltség európai hetét (2019. március 18-22.) az Európai Bizottság kezdeményezte, hogy az egész közösségben felhívja a figyelmet a médiaműveltség, médiaértés fontosságára. A médiaműveltség ugyanis meghatározó szerepet játszik abban, hogy képesek legyünk tájékozottan döntéseket hozni a digitális korszakban.
Fortepan Itt a nagy átverős lista: weboldalak, melyeknek soha ne higgyen el semmit Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről? Biztonságról másképp! Fiatalok tartanak órát középiskolásoknak a biztosításokról – Modern Iskola T.K.: Mik voltak az előzetes feltételezéseid, hogyan fogadják majd a diákok, és ehhez képest, mit mutat a gyakorlat, mik a személyes tapasztalataid összességében a biztosítási órákról? D. K.: Kicsit tartottam a reakcióiktól, hiszen ebben az életkorban nem feltétlen a biztosítások hozzák lázba az embert. Főleg nem a hatodik-hetedik órában. Tartottam attól is, hogy mennyire lesznek majd aktívak az óráinkon, ki tud-e alakulni egy-egy jó beszélgetés.
Digitális Témahét