Komorniki - atrakcje turystyczne Komornik. Mini Przewodnik - Komorniki. Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia!
Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz! Ładowanie mapy Wybierz miejsca z rankingu lub pokaż wszystkie Komorniki - Dwór z początku XX w. Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.
Archiwum Szkoły Podstawowej w Komornikach. Jan Kulczyk nie żyje. Kim był najbogatszy Polak? Dwór Komorniki. CYRYL - Cyfrowe Repozytorium Lokalne. Te mury pamiętają zabory i wojnę. Szkoła na Fabianowie ma już 200 lat! [ZDJĘCIA] Bombardowanie miasta, braki w wyposażeniu, ławki z otworami na kałamarze, wymiana liczydeł na kalkulatory, wyposażenie klas w urządzenia multimedialne...
To wszystko pamiętają mury Szkoły Podstawowej nr 52 na Fabianowie - prowadzonej dziś przez Fundację Familijny Poznań. W sobotę będzie ona świętować jubileusz 200-lecia istnienia. - Formalnie rocznica otwarcia szkoły przypadała w grudniu ubiegłego roku. Uroczystość odbędzie się jednak nadal w roku szkolnym 2015/2016 - tłumaczy Jacek Misch, dyrektor szkoły. Pierwsza podstawówka Jak czytamy w książce pt. . - Szkoła powstawała w latach 1813-14. Najstarszy dokument, który jest w posiadaniu szkoły, pochodzi z 1839 roku. . - To księgi uczniów. Te i wiele innych szkolnych zabytków - pomoce dydaktyczne, podręczniki i zeszyty z dawnych lat, stare fotografie - będzie można zobaczyć w czasie jubileuszu. - Wszystko zostanie wystawione. Nad tym, aby goście mogli cofnąć się w czasie, pracują już uczniowie szkoły.
Wielka katastrofa kolejowa w Poznaniu. Osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wielka katastrofa kolejowa w Poznaniu.
Osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych Początek grudnia 1933 przebiegał w wyjątkowo spokojnej atmosferze. Poznańska prasa relacjonowała życie miasta, ale nic szczególnego nie elektryzowało poznaniaków oczekujących już na święta Bożego Narodzenia. Spokój przerwał tragiczny wypadek kolejowy, do którego doszło w pobliżu cyrku Olimpia. W tygodniu poprzedzającym feralny piątek poznańska prasa pisała między innymi o skazaniu zabójcy z Komornik, pożarze stodoły pod Starołęka czy Mucku i Pucku - dwóch aligatorach, które zdechły w poznańskiej palmiarni.
Wypadek i akcja ratownicza Spokojne wyczekiwanie na święta zostało przerwane przez tragiczny wypadek, do którego doszło w piątek 15 grudnia w rejonie dzisiejszej ulicy Poznańskiej - Pociąg osobowy nr. 1.522, wychodzący o godz. 6,23 z Rogoźna, przyjechał do Poznania o godz. 7,20 i nie mając wjazdu, zatrzymał się przed słupem sygnałowym.
1939Ptel 0823. Ścieżka - opracowała Barbara Fiedler. Lotnisko polowe w Komornikach w 1939 r. Lotnisko w Komornikach. Wojciech Tomczak z Komornik: Powstańcom Wielkopolskim pamięć i serc naszych bicie - na cmentarzu parafialnym w Mościejewie oznakowano sześć powstańczych grobów - NaszeMiasto.pl. Sześć powstańczych grobów na cmentarzu parafialnym w Mościejewie zostało oznakowanych okolicznościowymi tabliczkami z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Uroczystość przygotowana m.in. przez Szkołę Podstawową w Luboszu oraz sołectwa Lubosz i Mościejewo miała miejsce w sobotę 5 stycznia. Na grobach mieszkańców Mościejewa, którzy brali czynny udział w Powstaniu Wielkopolskim, umieszczono tabliczki z napisem „Powstańcom Wielkopolskim pamięć i serc naszych bicie. Powstaniec Wielkopolski 1918 - 1919”.
Tabliczki zawisły na sześciu grobach Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym w Mościejewie: Władysława Dąbrowskiego, Antoniego Libelta (lub Liebelta), Stanisława Majchrzaka, Romana Nawrockiego, Szczepana Pawlaka i Wojciecha Tomczaka. W uroczystości udział wzięła społeczność szkolna, mieszkańcy Mościejewa z sołtysem Andrzejem Nowakiem i całej gminy Kwilcz, proboszcz parafii pw. Co wiemy o powstańcach wielkopolskich z Mościejewa? Władysław Dąbrowski. Brutalne zabójstwo Gosi ze Stęszewa. Jej ciała nie odnaleziono, ale sprawcę skazano na dożywocie. Nie ma ciała, nie ma zbrodni?
Nie w przypadku Gosi Stankowskiej ze Stęszewa, która zaginęła w grudniu 2000 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jej ciała nigdy nie odnaleziono, ale w poszlakowym procesie skazano jej znajomego na dożywocie. Za zabójstwo Sebastian Sobala do tej pory siedzi w więzieniu. Kryminalny Poznań zna różne historie. Ta jest wyjątkowa, bo przeczy zasadzie: „nie ma ciała, nie ma zbrodni”. Poznaniak Kajeten P. brutalnie zamordował lektorkę języka włoskiego - zobacz film Zabójstwo Gosi Stankowskiej z zazdrości? 22-letnia Gosia ze Stęszewa zniknęła 22 grudnia 2000 roku. Właśnie planowany wyjazd do Barcelony miał stać się motywem zbrodni. Pod bankiem Sobala miał poprosić Gosię o podwiezienie.
Czytaj też: Członek bojówki Lecha Poznań został oskarżony o udział w gwałcie na mężczyźnie, przy użyciu wibratora Sobala i Jęch przyznali się do zbrodni na Gosi Poznańskiej policji bardzo zależało na ustaleniu, gdzie jest ciało Małgosi.