background preloader

MÓDSZERTAN

Facebook Twitter

Képességfejlesztés az alsó tagozaton. - Meseszövés- Erről jut eszembe- Csak a végét!

Képességfejlesztés az alsó tagozaton

- Szólánc- Mondatlánc- Hol járunk, mit csinálunk? - Figyeld a végét! - Üzenet- Melyik hiányzik? - Melyik a felesleges? - Szólánc másképpen- Valami megváltozott! A csoport tagjai a teremben össze-vissza mozognak, majd hirtelen megállnak a tanár jelzésére. . - Szituációmásolás Három-négy párost kiválasztunk és kiküldünk a teremből. . - Összegyúrt történetek A játékvezető két szövegből egyet készít úgy, hogy a két szöveg mondatait összekeverve gépeli le vagy ragasztja papírra. . - Szövegrekonstruálás A kiválasztott szöveget vágjuk össze pl. mondatonként, bekezdésenként vagy tetszőleges alakban. T.7.10.Oktatasi modszerek. Esettanulmány. 2016 Csapo DifferencialtFejlesztes. Matematika 4 evfolyam.

Anyanyelvi kommunikacio 4. evfolyam. Jesztl József – Lencse Máté: Társasjáték-pedagógia by tanitani.szerkesztoseg. Matematika tantárgy-pedagógia. "Mivel töltötted ezt a nyarat?"… helyett. Kering a neten egy kérés, mely azokhoz a pedagógusokhoz szól, akik felteszik diákjaiknak az előbbi kérdést az első tanítási napon.

"Mivel töltötted ezt a nyarat?"… helyett

Én is megosztottam: „…kérem, legyenek tekintettel arra a gyermekre is, akiknek a családja nem tudta megengedni magának, hogy elutazzon nyaralni; arra, akinek egész nyáron vigyáznia kellett a kisebb testvérre, mert a felnőttek aludtak egész nap… Tehát kérem, tegyenek fel inkább más kérdést. Talán az működhet, hogy „Mit várok ettől az iskolai évtől?” De kérem, ne kényszerítsék, hogy a nyarukról meséljenek vagy írjanak. Sajnos sok gyermeknek az a legjobb a nyárban, hogy vége.” Már több éve, hogy én sem meséltetek direktben és kötelezően a nyárról. Ma megkeresett egy kedves ismerősöm, fiatal gyakorló óvónő. Íme hát egy pár már megvalósított praktika, hiszen az elmúlt éveimben ezek jól beváltak:

Last-minute tanévkezdő kisokos – Portfólioda. Mielőtt becsengetnek, megannyi gondolat jár a fejünkben.

Last-minute tanévkezdő kisokos – Portfólioda

Mint egy régóta tervezett utazás előtt. Van bennünk valami egészen különös várakozás. Tervezgetünk, közben egy-egy ötletet aztán gyorsan elvetünk, nem, mégis másképp kellene. Újabb gondolat. Így már jó lesz. Az alábbi összefoglalót – a teljesség igénye nélkül – azzal a céllal ajánlom a figyelmedbe, hogy kompakt módon gyors segítséget nyújtson a tanév megkezdéséhez.

Mi mindenre figyeljünk? A közösen elfogadott szabályok megalkotására.A feed-up, feed-back, feed-forward hármasára, hiszen tanulási cél nélkül csak tanulgatunk, nem tudja a diák, hogy mire megy ki a játék…Az elvárások, követelmények és az értékelési rendszerünk megismertetésére.A tanítási óra tervezésekor a mennyiségi és minőségi szempontokra.A három alapvető emberi szükségletre, amik figyelmen kívül hagyásával nincs motiváció! Hogyan alakítsunk ki közös szabályokat a tanév elején? Ezután következhetnek a tanulási célok. Mik a jó óra ismérvei? Primary Classroom Management Resources and Printables. Zöldbéka tanár úr: Hogyan tanítom... Arra gondoltam, hogy minek itt folyton nyavalyognom, mikor úgy sem lesz jobb, mert mitől is lenne.

Zöldbéka tanár úr: Hogyan tanítom...

Viszont, azt gondolom, hogy ezalatt a 30 pályán töltött év alatt sikerült egy csomó mindenre rájönni: hogyan érdemes tanítani bizonyos témaköröket, ismereteket, tudástartalmakat. Nem állítom azt, hogy így kell, azt állítom, hogy így tanítom és működik. Működik értelmi fogyatékkal élőknél, működni fog tehát ép értelmű emberkéknél is. Persze arra nincs időm, hogy valami tematikát adjak nekik, ezért össze-vissza jönnek majd az "okosságok", ahogy éppen eszembe jutnak. Hogyan tanítom a mértékváltást? Hosszú évek alatt jöttem rá, hogyan lehet úgy tanítani a mértékváltást, hogy teljesen gépies legyen, ne kelljen gondolkodni hozzá. Nem m > dm > ..... sorrendben, hanem jobbról: > cm > mm A táblázat így néz ki: egyesek helyén a mm, ml, g, tízesek helyén a cm, cl, dkg stb.

A táblázat használatához megtanítom a mondókákat, például: "mm, cm, dm, m, m, m, km". Hogyan használom? 2. 126mm= dm. Brain Fitness Exercises. Make you smart, Brain activation.Right Brain exercise. Kerékgyártó-Kórósi - Feladatgyűjtemény a tanulási képesség fejlesztéséhez. A tanulás tanítása, tanulása. Szerzők: Kerékgyártó Éva, Kórósi Kálmánné Szerkesztő: Kórósi Kálmánné Operátor: Miklós Gergely Koordinálta: Kerékgyártó Éva Lektorálta: Oroszlány Péter Sorozatszerkesztő: Hamrák Anna-OKI Tanulás tanítása/tanulása I. szint Program: Tanulásmódszertan.

A tanulás tanítása, tanulása

Hátránykompenzáló, felzárkóztató nevelő-oktató, differenciáltan fejlesztő munka tanórán vagy azon kívül, a 6–10 éves korú tanulóknak. II. szint Témakör 1. 2. A programterveztek mintát adnak a foglalkozásokra, igény szerint több részre bonthatók.