MYŚLOGRAFICZNY ZESZYT LEKTUR. Świadkowie przemocy by IwonaBShil on Genially. Przemoc ,SŁUP SOLI,Zaczniemy od wyjaśnienia tytułu.
W tym celu kliknijcie na obrazek, który przeniesie Was do słownika. Tam poszukajcie wyjaśnienia. ,Konsekwencje wynikające z bierności chłopców,Temat: Świadkowie przemocy ,Proszę, abyście otworzyli Wasze podręczniki na stronie 260 i przeczytali tekst "Słup soli".Zwróćcie uwagę na "Przydatne słowa", które znajdują się na marginesie. Dusiołek - Bolesław Leśmian by Anna Stasiak on Genially. Temat: Dlaczego Bajdała kłóci się z Bogiem?
-"Dusiołek" Bolesława Leśmiana,Przygotowała: Anna Stasiak,Poznaj autora,??? ,Sróbuj odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się zainteresowanie ludzi potworami, zmorami itp.? Co jest źródłem takich wierzeń? ,Szedł po świecie Bajdała,Co go wiosna zagrzała –Oprócz siebie – wiódł szkapę, oprócz szkapy – wołu,Tyleż tędy, co wszędy, szedł z nimi pospołu.Zachciało się BajdalePrzespać upał w upale,Wypatrzył zezem ściółkę ze mchu popod lasem,Czy dogodna dla karku – spróbował obcasem.Poległ cielska tobołemMiędzy szkapą a wołem,Skrzywił gębę na bakier i jęzorem mlasnąłI ziewnął wniebogłosy i splunął i zasnął.Nie wiadomo dziś wcale,Co się śniło Bajdale? Lecz wiadomo, że szpecąc przystojność przestworza,Wylazł z rowu Dusiołek, jak półbabek z łoża.Pysk miał z żabia ślimaczy –(Że też taki żyć raczy!)
Szalona podróż po Krakowie by Zuzanna Fijałkowska on Genially. Paweł i Gaweł by SP11PIŁA on Genially. By Karolina Strógarek,Aleksander Fredro,Presentation,"Paweł i Gaweł",Aleksader Fredro"Paweł i Gaweł",Paweł i Gaweł w jednym stali domu,Paweł na górze, a Gaweł na dole;Paweł spokojny, nie wadził nikomu,Gaweł najdziksze wymyślał swawole.Ciągle polował po swoim pokoju:To pies, to zając – między stoły, stołki,Gonił, uciekał, wywracał koziołki,Strzelał i trąbił, i krzyczał do znoju.Znosił to Paweł, nareszcie nie może;Schodzi do Gawła i prosi w pokorze:”Zmiłuj się waćpan, poluj ciszej nieco,Bo mi na górze szyby z okien lecą”.A na to Gaweł: ”Wolnoć, Tomku,W swoim domku”.
Cóż było mówić? ,Paweł ani pisnął,Wrócił do siebie i czapkę nacisnął.Nazajutrz Gaweł jeszcze smacznie chrapie,A tu z powały coś mu na nos kapie.Zerwał się z łóżka i pędzi na górę:Stuk! Puk! – Zamknięto.Spogląda przez dziurę I widzi…Cóż tam? Cały pokój w wodzie,A Paweł z wędką siedzi na komodzie.”Co waćpan robisz?” Za niebieskimi drzwiami by kalopka on Genially.
Harry Potter by kalopka on Genially. Klaso 6B - witajcie w lekturze,zaczynamy,Harry Potter & Kamień Filozoficzny,Katarzyna Polak,Uczniowie klasy 6Bze Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku,tajne,Witajcie w Hogwarcie!
Wykonujcie pilnie i wytrwale wszystkie zadania, które tutaj znajdziecie.Waszym przewodnikiem jest Harry Potter - udzieli wam pomocy, gdy jej potrzebujecie. ,najpierw test wiedzy,Bez tego nie możecie przejść dalej - oto próba przed zadaniami właściwymi. Przygotujcie się na sprawdzenie waszej orientacji w zakamarkach fabuły książkowej... wskakujcie do pociągu! Quo vadis - gra planszowa by asik8 on Genially. Felix, Net i Nika-Wartości by Jolanta Maria on Genially. Mały Książę by Jolanta Hodur on Genially. Scena balkonowa by kalopka on Genially.
,Co za blask strzelił tam z okna!
,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Romeo i Julia,scena balkonowa,Cicho! Coś mówi. O! Grzybobranie by Irmina Żarska on Genially. Grzybobranie,jako ważny obyczaj szlachecki,Autor:Irmina Żarska-Rysunkowy język polski,Jaką rolę pełniło grzybobranie?
,Jak do grzybobrania przygotowywali sięjego uczestnicy? ,"(...) z hucznego śniadaniaWyszli na uroczysty obrzęd grzybobrania.Jako ludzie rozsądni, umieją miarkowaćMowy i ruchy swoje, aby je stosowaćW każdej okoliczności do miejsca i czasu.Dlatego, nim ruszyli za Sędzią do lasu,Wzięli postawy tudzież ubiory odmienne:Służące do przechadzki opończe płócienne,Którymi osłaniają po wierzchu kontusze,A na głowy słomiane wdziali kapelusze.Stąd biali wyglądają jak czyścowe dusze (...) " Lady Makbet by olga.jakusz on Genially. Gra Wojskiego na rogu by agnieszka.nowicka on Genially. 9.
Środki poetyckie,7.Gra Wojskiego na rogu - tekst,spis,3. "Pan Tadeusz",5. Polowanie,4. Litwa,6.Gra Wojskiego na rogu,8. Źródła,9. Powrót taty klasa 5 by Aneta on Genially. Co to ten romantyzm?
Informacje, które przydadzą Ci się w przyszłości. ,Adam Mickiewicz,- ur. się w 1798 r. w Zaosiu koło Nowogródka;- jest uważany za najwybitniejszego polskiego poetę przedstawiciel romantyzmu;- wieszcz narodowy;- po klęsce powstania listopadowego musiał wyemigrować z kraju,na stałe osiadł w Paryżu; - zm. w 1855 r. w Konstantynopolu na cholerę;- w 1890 r. pochowany na Wawelu w Krypcie Wieszczów Narodowych;- autor dzieł: „Pan Tadeusz”, „Dziady”, „Pani Twardowska”, „Powrót taty”,Temat: Zbójca o wrażliwym sercu – „Powrót taty” AdamaMickiewicza,podręcznik str. 244-247,Plan wydarzeń,Jakie pouczenie moralne jest zawarte w utworze „Powrót taty”? ,Co to jest akcja i z jakich etapów się składa? ,Które wydarzenie rozegrało się wcześniej niż przedstawiony w balladzie przebieg akcji? Po co jest teatr? kl. 4 by Anna Stasiak on Genially. Po co jestteatr?
,Temat:,Przygotowała: Anna Stasiak,,Joanna Kulmowa"Po co jest teatr? ",, Ta drabina to schody do nieba, a ta miska pod schodami to księżyc. Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy. Ale kto w te czary nie uwierzy? To jest teatr. ESPACE ROOM LATARNIK by ania.lemke on Genially. Westerplatte by kalopka on Genially. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego powstała 16 września 1939 roku.
Miała ona upamiętniać bohaterstwo polskich obrońców Westerplatte, którzy przez tydzień walczyli w Gdańsku z atakiem niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein.Kliknij w obrazek,Konstanty Ildefons Gałczyński,"Pieśń o żołnierzach z Westerplatte",ps. „Karakuliambro” (ur. 23.01.1905 w Warszawie, zm. 6.12.1953 tamże), zwany też przez współczesną mu publikę „mistrzem Konstantym”, należy do jednych z najciekawszych polskich poetów. Łączy w sobie wiele sprzecznych wartości i postaw. Duży nacisk kładł na kontakt ze swoimi czytelnikami, sam deklamował swoje wiersze. Tematem swojej twórczości uczynił codzienność. W pamiętniku 1a by Joanna Heftowicz on Genially. Która to Malala (fragment, GWO) J. Stokłosa by brachmanj1 on Genially. Najmłodsza laureatka pokojowej nagrody nobla,która to malala? ,Renata piątkowska,nagroda nobla,To największe wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia w dzieidzine fizyki, chemii, medycyny, literatury.
Docenia się również działalność na rzecz braterstwa, szerzenia pokoju - Pokojowa Nagroda Nobla. ,Kim był Alfred Nobel? ,Zapoznaj się z materiałem filmowym,Polscy laureaci nagrody nobla,Maria Skłodowska- Curie,Henryk Sienkiewicz,Władysław Reymont,Czesław Miłosz,Wisława Szymborska,Olga Tokarczuk,Lech Wałęsa,Malala,Malala urodziła się w północnym Pakistanie, w niezamożnej rodzinie. Miała dwóch braci. Tajemniczy ogród by ewa.majka on Genially. ,Biografia F.E.Burntt,Sprawdzam, ile pamiętam z lektury. ,Powodzenia,wyjaśniam,Dobry opis uruchamia zmysły ,spójrz co kryje różowe pole.
,Krzyżówka,Opis musi być plastyczny. Używaj ich w swojej pracy. Spójrz na przykłady,Tajemnica,Ogród,Napisz w zeszycie 10 zdaniowy opis swojego lub wymyslonego ogrodu. ,Czy znasz inne książkiF.E. Apetyt na życie by Arleta on Genially. Bardzo ważna lekcja! , "Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. ",Zapraszam Cię do teatru. Usiądź wygodnie i obejrzyj spektakl. Latarnik by Blue Nika on Genially. Cykl lekcji opracowała Blue School,Start,LATARNIK,Henryk Sienkiewicz,Świat przedstawiony,QUIZ,NOWELA,Samotność,Geneza,Index,Przebudzenie,Losy Skawińskiego,GENEZA, czyli jak powstała nowela "Latarnik".,01,O genezie, czyli okolicznościach powstania utworu, autor wspominał w przypisie do tekstu, podkreślając, że opowiedziana historia oparta jest na autentycznych zdarzeniach z życia polskiego emigranta o nazwisku Siellawa.
Stracił on pracę latarnika, ponieważ zaczytał się w powieści Zygmunta Kaczkowskiego „Murdelio” i zapomniał zapalić latarnię morską.Henryk Sienkiewicz nie tylko zmienił nazwisko bohatera, ubarwił jego postać, ukazując dramatyczne losy oraz głębię przeżyć wewnętrznych, ale także, wkładając w rękę tytułowej postaci epopeję Adama Mickiewicza, uczynił nowelę utworem o wymowie patriotycznej. ,Zapisz w zeszycie, jakie wydarzenia zainspirowały Henryka Sienkiewicza do napisania "Latarnika". Antygona w jaskini - Blue School. Kodowanie na polskim, czyli Antygona zamknięta w jaskini. Przy powtórce z lektur zaproponowałam moim uczniom zabawę z kodowaniem. Używaliśmy darmowego programu Pocket Code oraz Pocket Paint. Julia zajmowała się tworzeniem rysunków, czyli ścian groty i samej Antygony. Jarek to mistrz kodowania. Pracowali na przerwach i pod koniec lekcji. Tu można zobaczyć efekt: Zabawa polega na jak najdłuższym utrzymaniu Antygony na środku jaskini.
Pocket Code jest prosty w obsłudze. Zemsta by Blue Nika on Genially. Gorzka czekolada by Blue Nika on Genially. Zemsta cz.2. by Blue Nika on Genially. Burza by Blue Nika on Genially. Świtezianka by Katarzyna P on Genially. "Świtezianka "Adama Mickiewicza nastrojowa ballada i zdradzona miłość. LEKCJA 16.03.2020 by Angelika Kędziorek on Genially. ,,Detektyw Pozytywka" Grzegorz Kasdepke,1. Naciśnij zielony przycisk i poznaj bohaterów lektury! OB by Edyta K. on Genially. PAX - powieść drogi by ania.lemke on Genially. Za niebieskimi drzwiami by kalopka on Genially. Harry by Agnieszka on Genially. W hogwarcie,czas na przygodę,wyk. A.Hejda,Twoim zadaniem Będzie skompletowanie przedmiotów z listy.Po drodze czekają na CIebie łamigłówki i zagadki.POwodzenia! Panna Marple odchodzi - klasa VIII. by Joanna Niewiadomska-Serafinko on Genially.
Panna Marple odchodzi... ,Start! ,Na podstawie materiałów szkoleniowychp. Harry Potter by kalopka on Genially. Iść własną Drogą by ewelinadamczyk on Genially. Herbert by anna.kolesia on Genially. Zośka by Wojciech Wrotkowski on Genially. LOREM IPSUM DOLOR,Before,Zanim zaczniecie zabawę przeczytajcietemat oraz tajemnice sprzed wiekówpodręcznikstr. 126-131. Treny Kochanowski by Karolina Strógarek on Genially. "Janko Muzykant" - cykl lekcji by Anna Stasiak on Genially. Janko Muzykant by Ewa Szakoła on Genially.
Mitologiczne krainy - cykl lekcji kl. 5 by Anna Stasiak on Genially. ***[oblicze ojczyzny] T. Różewicz by Anna Stasiak on Genially. Pajączek na rowerze - cykl lekcji by Anna Stasiak on Genially. Janko Muzykant by Marta on Genially. Grzegorz Kasdepke "Detektyw Pozytywka" by Milena on Genially. Lektury by GP Marzanna on Genially. Koduj z Panem Kleksem! by Karolina Strógarek on Genially. Kajko i Kokosz. Szkoła latania by Karolina Krzysztoń on Genially. Komiksowe postacie by jonki9 on Genially. Język komiksu Kajko i Kokosz by jonki9 on Genially. Kajko i Kokosz 1 by jonki9 on Genially. Cykl lekcji - Kajko i Kokosz. by Anna Stasiak on Genially. Bajki by KarPaw on Genially. Ptaszki w klatce by Karolina Strógarek on Genially. Dzieci i żaby by Karolina Strógarek on Genially. Lew i zwierzęta by Karolina Strógarek on Genially.
E-LEKCJA - Wstęp do "Bajek" Krasickiego. Opowieści z Narnii by ewa.majka on Genially. A. Mickiewicz "Powrót taty" by Monika Szkliniarz on Genially. Powrót taty klasa 5 by Aneta on Genially. "Pani Twardowska" by Anna Stasiak on Genially. Mistrzowski koncert Wojskiego by Ewa Wiśniewska on Genially. Grzybobranie by lazarekagnieszka on Genially. CHŁOPCY Z PLACU BRONI 5 by Karolina Strógarek on Genially. CHŁOPCY Z PLACU BRONI 3 najważniejsze wartości by Karolina Strógarek on Genially.
CHŁOPCY Z PLACU BRONI 2 by Karolina Strógarek on Genially. GENEZA "CHŁOPCY Z PLACU BRONI" by Karolina Strógarek on Genially. Katarynka - lekcja czwarta by Monika Szkliniarz on Genially. Katarynka - lekcja trzecia by Monika Szkliniarz on Genially. Katarynka - lekcja druga by Monika Szkliniarz on Genially. Katarynka - lekcja pierwsza by Monika Szkliniarz on Genially. W pamiętniku 1a by Joanna Heftowicz on Genially. W pustyni i w pu(a)szczy by dajudoka1 on Genially. W pustyni i w puszczy-powtórka by polskiwyszynski on Genially. Hobbit, czyli tam i z powrotem by J K on Genially. Hobbit copy by jestesmyb on Genially. Hobbit by jestesmyb on Genially. Polska- moja Ojczyzna. Mazurek Dąbrowskiego / GWO kl..4 by agawasp153 on Genially.
Mazurek Dąbrowskiego by Justyna Zabielska on Genially. Mit , Puszka Pandory by brachmanj1 on Genially. Syzyf by lazarekagnieszka on Genially. 12 prac Heraklesa - zmagania z mitologią by Agnieszka Pietnoczka on Genially. Mitologiczne krainy - cykl lekcji kl. 5 by Anna Stasiak on Genially. Mit o Syzyfie by Monika Szkliniarz on Genially. Mitologiczne związki frazeologiczne by Monika Szkliniarz on Genially. Mit o Dedalu i Ikarze by Monika Szkliniarz on Genially. Mit o Tezeuszu i Ariadnie by Monika Szkliniarz on Genially. Mit o Heraklesie by Monika Szkliniarz on Genially.
Bogowie olimpijscy by Monika Szkliniarz on Genially. Początki świata według Greków. by Monika Szkliniarz on Genially. Dedal i Ikar by lazarekagnieszka on Genially. Interactive image by kabuum on Genially. Przypowieść o siewcy by agnieszka.nowicka on Genially. Przypowieść o talentach by Agnieszka Sobotka on Genially. Miłosierny Samarytanin by Zuzanna Fijałkowska on Genially. LEGENDY by pracazpolskiego1 on Genially. Legenda pt. ,,Piast Kołodziej" by pracazpolskiego1 on Genially.
Bajka o rybaku i złotej rybce by IwonaBShil on Genially.