background preloader

Інформаційно-методичний кейс "Читання як життєва стратегія"

Facebook Twitter

Інформаційно-методичний кейс "Читання як життєва стратегія" містить систематизовані різнопланові матеріали у вигляді онлайн-закладок з означеної теми, які можуть бути у нагоді педагогам, бібліотекарям та всім зацікавленим у даній темі.

Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки : розпорядження КМУ від 03.03.2023 № 190-р. Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки 1. Схвалити Стратегію розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” (далі - Стратегія), що додається. 2. Затвердити операційний план реалізації у 2023-2025 роках Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” (далі - операційний план), що додається. 3. Разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати Кабінетові Міністрів України до 1 грудня 2025 р. проект операційного плану реалізації Стратегії на 2026-2028 роки, до 1 грудня 2028 р. - проект операційного плану реалізації Стратегії на 2029-2032 роки; подавати щороку до 1 квітня Кабінетові Міністрів України звіт про хід реалізації Стратегії. 4. 5.

СТРАТЕГІЯ розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” Загальна частина Стратегічний напрям I. Стратегічне читання / Максим Нестелєєв. Стратегія розвитку читання в бібліотеках: інноваційність, креатив, інтереси громади : метод. пропозиції / Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського. Стратегія розвитку читання: книга як каталізатор культурного та економічного розвитку громад, регіонів та країни.

26 березня, 11:00 - презентація Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія» та основних результатів досліджень читання й книжкової галузі, виконаних на замовлення Українського інституту книги у 2020 році. Організатор: ДУ “Український інститут книги”. Учасники: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Лариса Петасюк - заступниця міністра культури та інформаційної політики України; Вероніка Селега - генеральний директор Директорату з питань гуманітарної політики Офісу Президента; Євгенія Кравчук - народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету з питань інформаційної політики; Ірина Батуревич - начальниця відділу стратегічної роботи та аналітики Українського інституту книги; Олександр Афонін - президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів; Оксана Бруй - директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ ім.

Коротко. Стратегія розвитку читання на період до 2032 року / Горчинська Валентина. 3 березня Уряд схвалив Стратегію розвитку читання на 2023 – 2032 роки «Читання як життєва стратегія» ( розпорядження від 03 березня 2023 р. № 190-р) та операційний план її реалізації , розроблену Міністерством культури та інформаційної політики. Її реалізація має створити умови не тільки для формування звички й потреби у читанні всіх українців, а й є складовою гуманітарної безпеки України. За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики, на сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатись споживанню «швидкої» інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню. Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають. Тож розроблення Стратегії зумовлене потребою кардинально змінити підходи до промоції читання.

Читання має стати усвідомлено обраним дозвіллям, освітньою практикою та способом саморозвитку українців. Читання книжок як стиль життя та життєва стратегія / Віктор Круглов. «Все, що ви шукаєте, існує у всесвіті, але проста людина хіба тільки 1% може побачити своїми очима, а решту 99% вона пізнає через книгу» — так вважав відомий літератор Рей Бредбері та задекларував ставлення до читання в своєму творі «451 градус за Фаренгейтом».

Пригадуєте сюжет роману, де йдеться про світ, в якому люди втратили зв’язок не тільки з інтелектуальним минулим цивілізації, а й один з одним, адже їхній розум був здатний лише на порожні нічого не значущі розмови. Бредбері створив свій роман у далекому 1953 році, задовго до винаходу смартфонів, інтернету і соціальних мереж. Але його роман сьогодні можна цілком розцінювати як невтішний прогноз майбутнього. Сьогодні в реальному світі більше 5 млрд людей проводять майже 40% свого активного часу в соцмережах. Цей показник демонструє дослідження, проведене у 2020 році міжнародною консалтинговою компанією Wearesocial. Як це працює в Європі У різних країнах існують свої підходи до розв'язання проблеми нечитання книжок. 1. 2. 3. 4. 5. Читання як життєва стратегія — Бібліотека Сумського державного університету.

Чи потрібна «Стратегія розвитку читання» під час війни? Так! Бо нація, яка читає – НЕПЕРЕМОЖНА! Бо читання є основою повсякденної діяльності кожної людини: інформаційної, освітньої, пізнавальної, професійної, навіть під час війни. Бо формування стійкого інтересу до читання української книги як ніколи стає потужною зброєю проти російської всебічної агресії. На сьогодні читання як життєва практика втрачає свою популярність в Україні. Книжки стають менш популярними поступаючись споживанню “швидкої” інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню через їх легку доступність, безкоштовність і кліповість, максимальну спрощеність інформації.

Виконання стратегії відбуватиметься за двома напрямками: Підтримка та розвиток книжкової екосистемиФормування звички і потреби в читанні На які ж зміни нам слід чекати і яких зусиль потрібно докласти, щоб реалізація стратегії стала успішною? Підтримка та розвиток книжкової екосистеми Книжковий ринок очікує: Бібліотека очікує: Вперше! Читання як життєва стратегія : зб. наук. та наук.-метод. пр. [ред. кол. І. Б. Вашеняк (гол.) та ін.]. Читання як життєва стратегія. Збірник наукових та науково-методичних праць за матеріалами засідання всеукраїнського круглого столу Дата: 15.12.2023 Читання як життєва стратегія / Зб. наук. та наук. -метод. пр. Завантажити повну версію Окремі статті Афадєєва Ніна Роль бібліотеки у формуванні звички і потреб у читанні: читання як тренд Біла Ольга Використання штучного інтелекту на уроках зарубіжної літератури та мистецтва Боднар Ніна Школа і читання.

Бояршинова Світлана, Шех Ольга Школа і читання. Бурчак Валентина Практичні аспекти мотивації до читання здобувачів НУШ у змістовій лінії «Оволодіваємо прийомами роботи з дитячою книжкою» Бурчак Світлана, Підкова Анастасія Формуємо інтерес до читання у дошкільнят Васильцова Ірина Художній текст як технологія комунікації Введенська Світлана Додай книгу у своє життя! Веремійчук Світлана Світ врятує література. Григоровська Антоніна Компетентнісний підхід до читання художніх творів на уроках літератури Гуцалюк Тетяна, Мархайчук Марина Дащук Світлана Дегтярук Валентина. Читання як життєва стратегія: читання і війна / Анна Радченко, Вікторія Каніщева. В журналі «Бібліотечний вісник» №3(271) 2023 вийшов матеріал “Читання як життєва стратегія: читання і війна” канд. геол. наук, заступниці директора з питань наукової та видавничої діяльності, ВД «Академперіодика» НАН України Анни Радченко, молодшої наукової співробітниці, ВД «Академперіодика» НАН України Вікторії Каніщевої.

В статті розглянуто «Стратегію розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія”». Також розглянуто ситуацію, яка склалась із ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження», інформація щодо якої наявна у відкритих джерелах – засобах масової інформації та соціальних мережах. Коротко описано теперішній стан книговидання й книгорозповсюдження в Україні, наведено деякі галузеві статистичні відомості, наголошено на змінах, що відбулись унаслідок карантинних заходів під час пандемії COVID-19 і особливо через російську збройну агресію. «ЧИТАННЯ ЯК ЖИТТЄВА СТРАТЕГІЯ»: РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ КНИГОЧИТАННЯ-2032 У ПІДРУЧНИКОТВОРЕННІ / Неллі Бондаренко.

Психологічна роль і значення читання в процесі створення підліткової рольової гри / Г. М. Казарова. Казарова Г. М. Психологічна роль і значення читання в процесі створення підліткової рольової гри / Г. М. Казарова // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Бібліографічний опис для цитування: Казарова Г. Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця" Що таке холодне читання і як воно працює // Marketer. Бібліотерапія як метод психологічної корекції. Бібліотерапія як метод психологічної корекції визначення 1 Бібліотерапія є психотерапевтичний метод впливу на клієнта за допомогою спеціально підібраної літератури, лікування за допомогою книги. Мета бібліотерапії полягає в нормалізації або оптимізації психічного стану клієнта.

Читання спеціально підібраної літератури знімає напругу, що нагромадилася, призводить до підвищення особистої задоволеності. Від звичайного корекційна читання відрізняється своєю спрямованістю на конкретні психічні процеси. Вплив корекційного читання проявляється в заповненні нестачі власних образів і уявлень, в заміні тривожних думок і почуттів. Для відновлення душевної рівноваги клієнта за допомогою корекційного читання можна послаблювати або посилювати вплив на його почуття. При бібліотерапії психокорекційні процеси діляться на специфічні і неспецифічні. Нічого не зрозуміло? Спробуй звернутися за допомогою до викладачів Рекомендована психологом література має строго певний набір книг і залежить від проблеми клієнта. Креативна бібліотерапія / Оксана Лущевська. Починаємо новий навчальний рік з матеріалу для освітньої рубрики #НовеЧитання.

Оксана Лущевська, докторка наук у галузі освіти, PhD, та Настя Швайко, сімейна фотографка, активістка, розробили та апробували методику заняття з бібліотерапії для дітей за книжкою «З равликом на прогулянці». Це заняття зможете відтворити й ви на своїх уроках та заняттях! Дитяча книжка як досвід повільного спостереження та якісної комунікації – Оксано, що можна цікавого провести з дітьми, на природі і фотографією?

– Настю, та бібліотерапію… Про бібліотерапію У статті «Читальня без кордонів» БараБука зазначає, що нашим дітям у цей непростий час «потрібно спілкування – з однолітками, із рідними, а також із книжкою». Бібліотерапія значно відрізняється від арттерапії. Науковиця Мелісса Аллен Хіз з університету Брайан Янґ зазначає, що бібліотерапія – це підтримувальна стратегія, або метааналіз/досвідчений підхід, який дозволяє літературним науковцям працювати з людьми, використовуючи книжку з терапевтичною метою. Нова українська школа: розвиток читацької компетентності в учнів початкової школи в системі інтегрованого навчання / Старагіна І. П., Терещенко В. М., Панченков А. О. Читацька компетентність: як покращити в дітей молодшого віку розуміння прочитаних текстів. Що таке читацька компетентність та як її розвивати в дітей молодшого шкільного віку розповідає childdevelop. Що таке читацька компетентність Читацька компетентність – це вміння розшифровувати та розуміти письмовий текст, правильно інтерпретувати його, враховуючи задум автора, а також давати тексту власні оцінки й робити на його основі висновки.

Навчити дитину любити книжки й повноцінно взаємодіяти з текстами – це найкраща навичка, яку вам слід прищепити своїй дитині. Читання – це вміння, яке може відкрити дитині двері до успіху в різних сферах життя, впливаючи не лише на її інтелектуальний розвиток, а й на емоційний стан. Окрім того, академічний та життєвий успіх дитини значною мірою залежать від уміння читати в широкому сенсі слова. Що значить уміти читати? Чому читати книги важливо Процес читання долучає величезну кількість когнітивних процесів, активно стимулює діяльність мозку і розвиток нових нейронних зв'язків. Читання заспокоює нервову систему, балансує емоційне навантаження. 1. 2. Як розвивати читацьку компетентність дітей молодшого шкільного віку? Що таке читацька компетентність?

Читацька компетентність – це вміння розшифровувати та розуміти письмовий текст, правильно інтерпретувати його, враховуючи задум автора, а також давати тексту власні оцінки й робити на його основі висновки. Навчити дитину любити книги й повноцінно взаємодіяти з текстами – це найкраща навичка, яку вам слід прищепити своїй дитині. Читання – це вміння, яке може відкрити дитині двері до успіху в різних сферах життя, впливаючи не лише на її інтелектуальний розвиток, а й на емоційний стан. Окрім того, академічний та життєвий успіх дитини значною мірою залежать від уміння читати в широкому сенсі слова. Що значить уміти читати? Мова не лише про вміння складати звуки в склади, а склади у слова. Хоча із цього все починається. Чому читати книги важливо? Процес читання долучає величезну кількість когнітивних процесів, активно стимулює діяльність мозку і розвиток нових нейронних зв'язків. Уміння, які розвивають читацьку компетентність дітей молодшого шкільного віку 1. 2.

PISA-2022: поради, як вчителям підготувати учнів до тестування з читання / Надія Швадчак. Наступного року Україна вдруге візьме участь у міжнародному дослідженні PISA, яке оцінює три компетентності: читацьку, математичну і природничо-наукову. У 2018-му зосереджувалися на читанні, а тепер у фокусі буде математика. У 2018 Україна отримала гірші результати в усіх трьох галузях, як порівняти із середніми значеннями навчальних досягнень учнів у країнах ОЕСР.

Тому “Нова українська школа” розпитала експертів, як можна допомогти учням бути краще готовими до тестування й на що звертати увагу батькам та вчителям. Друга стаття – про математику. Розповідає начальник відділу досліджень та аналітики УЦОЯО Василь Терещенко. Читайте також поради вчителям щодо підготовки учнів до тестування з математики та природничих наук 1. Головне під час навчання мови та літератури – сформувати учнів як компетентних мовців і читачів, здатних активно жити й діяти в сучасному світі й саморозвиватися, а не “напхати” в голови побільше теоретичних понять. 2.

Для ефективного читання онлайн учні мають уміти: PISA: читацька грамотність / уклад. Т. С. Вакуленко, С. В. Ломакович, В. М. Терещенко. 6 завдань для школярів з тестування PISA. Європейська якість навчання для кращої успішності учнів : збірник завдань у форматі PISA для розвитку читацької грамотності учнів / Любов Божкова, Ольга Густенко, Світлана Дячок [та ін.] Автор: За заг. ред. О.М.Топузова. Укладачі О.І.Локшина, О.А.Заболотна Бібліографічний опис Європейська якість навчання для кращої успішності учнів : збірник завдань у форматі PISA для розвитку читацької грамотності учнів / Любов Божкова, Ольга Густенко, Світлана Дячок, Юлія Желізко, Тетяна Іскоростенська, Олена Лобунська, Вікторія Міхеєва, Алла Могила, Світлана Путятіна, Світлана Цінько ; уклад.: Олена Локшина і Оксана Заболотна ; за заг. ред.

Олега Топузова ; НАПН України, Ін-т педагогіки НАПН України [Електронне видання]. – Київ : Пед. думка, 2022. – 89 c. DОІ Анотація Збірник містить авторські завдання для розвитку читацької грамотності школярів на основі пробних тестових запитань PISA-2018. Переглядів: 744 Завантажити. Збірник завдань для перевірки грамотності: за технологією PISA / Васильєва Д., Горошкін І., Надтока В. Читацька грамотність: що це таке і чому варто зменшити кількість творів у програмі з літератури?

У дослідженні PISA для оцінювання читацької грамотності враховується взаємодія трьох джерел: читача — його мотивації, здібностей та попередніх знань;тексту — його формату, складності, кількості текстів у дослідженні;завдання — тих вимог, що мотивують учня зацікавитися текстом (читач розуміє, скільки часу йому потрібно на текст, наскільки глибоко його потрібно розуміти для цього завдання). Тобто в дослідженні PISA визначається не лише вміння учнів прочитати текст, а і їхні когнітивні здібності, мотивація до читання, досвід у ньому.

Тести PISA широко охоплюють те, що читають діти і в школі, і вдома. Вони є різних форматів: рекламні оголошення, оповідання, нариси, листи, бланки, графіки, таблиці тощо. Також це може бути кілька текстів в одному завданні для аналізу та пошуку інформації. Читацьку грамотність, як і інші дисципліни, дослідники оцінюють за рівнями 1–6. Де 6 — найвищий рівень, 1 — найнижчий. Освітні втрати учнів в Україні та світі зросли: результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Читацька грамотність PISA: що це таке та як її розвивати? Читацька грамотність vs вміння читати: із чим насправді мають труднощі українські підлітки та як цьому зарадити / Інна Лиховид. Які вміння оцінює PISA Критерії оцінювання математичної, читацької та природничо-наукової грамотності. Читання з розумінням: 12 рівнів запитань / Аліна Мірошнікова. У якій країні діти читають найкраще: несподівані результати дослідження / Аліна Мірошнікова.

Есе, що таке есе? Есе – що це таке, яка структура і як правильно написати? // Блог Магістр. Методичні матеріали для вчителів - Національний проєкт: пишемо есе. Національний проєкт: пишемо есе / проєкт. Що таке есе та як його написати? // Блог А. Я. Дележі. Як писати есе? / Марія Титаренко. Як навчитися круто писати есеї: обов’язкова навичка для сучасної молоді / Аліна Мірошнікова. Як писати есе: корисні поради // Українська мова та література. Дидактичні стратегії критичного читання / А. Панченков. Дослідники виділили найефективніші техніки швидкого читання / Лариса Раренко. Ефективні методики роботи з текстом: 7 технік для початкових класів / Аліна Мірошнікова.

Інноваційні технології навчання читання у практиці сучасної початкової школи / О. С. Бескорса, Д. А. Моторіна. Інноваційні технології удосконалення навички читання. Сучасні концепції навчання читання / Юлія Кутасевич, Світлана Нетеса. Контрольне читання мовчки у 6 класі. Методичні матеріали до уроку. Метод SQ3R: вчимося читати з розумінням - Новини. Нейрореволюція читання: нові методики для читання з розумінням / Аліна Мірошнікова. Технологія “Читання та письмо для розвитку критичного мислення” (ЧПКМ) / Полулях В. М. Усвідомлене читання: 12 рівнів запитань, що допоможуть розвинути читання з розумінням / Аліна Мірошнікова. Усвідомлене читання: від літер до піктограм / Оксана Савко. Усвідомлене читання: чому важливіше читати не швидко, а з розумінням / Аліна Мірошнікова.

«Читання з олівцем»: сучасні техніки майстерної роботи з текстом / Аліна Мірошнікова. Чотири техніки читання, які варто використовувати / Станіслав Оріховскі. Як зацікавити учнів читанням: цікаві техніки на уроках. Як на уроках працювати з художніми та публіцистичними текстами: добірка цікавих методів / Ірина Троян. Весняний щоденничок для юних читачів. Гра "Персонажі та експерти" Діти не читають? Значить не усі прийоми залучення використали! / Тетяна Берестовська. Челендж "Я люблю читати" Читання як гра: 8 лайфхаків для учнів початкової школи / Мирослава Коба. Читаємо зимовими вечорами: як розвинути у дітей любов до книг / Аліна Мірошнікова. Як заохотити дітей до читання: прості поради від письменниці Ольги Купріян. 2 квітня - Міжнародний день дитячої книги: добірка корисних матеріалів для вчителів. Дитяча книга в епоху героїв : метод. поради до тижня читання 2024.

Національний тиждень читання: що робити, якщо дитина ігнорує книги? Національний читацький марафон у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2024 «Діти України читають захисникам» “Останній вірш поета” в рамках Національного тижня читання поезії. “Останній вірш поета” в рамках Національного тиждня читання поезії. Програма Фестивалю «Книжкова країна» 2024. Як провести тиждень читання поезії у школі: 5 порад від Кота Інжира. Креативні уроки із застосунком «Вивчаю - не чекаю». Читання / Інна Большакова. Палітурка. Слухайте аудіо на MEGOGO. Library For All Безкоштовна дитяча онлайн-бібліотека. СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для українських дітей та підлітків. Тести - MAMABOOK — найкращий український сайт для батьків. Техніка читання. Літературно-критичний подкаст. Техніка читання / Олександр Демарьов, Ольга Гнатко.

Читання на ніч з дитиною: як запровадити нову сімейну традицію / Катя Сіль. Читацька звичка: як її розвивати : порадами для батьків / Ганна Булгакова. Як виховати в дітях радісне читання: 5 лайфхаків / Ірина Громова. Як правильно вибрати книгу? : поради для батьків. Яку книжку купити, щоб дитина точно її прочитала? / Оксана Лущевська. Національний тиждень читання. Методичний вернісаж / ХАНО. Презентації Форуму з читання / Освіторія, 13.04.2024.

Психологія читання дітям вголос : семінар / Ірина Басіста.