Екоактивізм в Україні: почати з себе, щоб врятувати планету. Світова спільнота вже не один рік поспіль попереджає про катастрофічні наслідки сучасних проблем довкілля, які потребують негайного вирішення.
Забруднення повітря і води, глобальне потепління, деградація природних ресурсів, вирубка лісів – все це результат людської діяльності. Вирішення цих проблем потребуватиме чималих зусиль в багатьох сферах, у той час як стосуються вони виключно кожного. Що таке екоактивізм, та які прості кроки може зробити кожна людина, щоб зробити свій маленький (великий) вклад у довкілля?
Що таке екоактивізм? Екоактивізм прийнято вважати однією з форм залучення до соціальних або політичних кампаній з метою запобігання шкоди навколишньому середовищу. Створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, як шлях до збереження національного багатства України! Розвиток мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) України є одним із основних пріоритетів екологічної політики країни, про що свідчать Указ президента України від 23.05.2005 №838/2005 «Про заходи щодо дальшого розвитку заповідної справи в Україні», Закон України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» від 21.12.2010 №2818- VI та інші нормативні документи.
Саме створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду можна назвати не лише основним, але і найбільш ефективним механізмом в процесі охорони природних екосистем, унікальних природних територій, ландшафтів та рідкісних видів рослин і тварин. Еко-проект «Озеленення України» Екологічні акції. Червона книга України. Державне управління, регулювання та контроль збереження видів, занесених до Червоної книги України здійснюють Кабінет Міністрів України, Міністерство екології та природних ресурсів України та інші державні органи.
Наукове забезпечення ведення Червоної книги України, підготовку пропозицій про занесення до Червоної книги України та про виключення з неї видів, контроль підготовки матеріалів, визначення форми її видань і координацію відповідної діяльності здійснює Національна комісія з питань Червоної книги України, яка створюється Національною академією наук України на базі Інституту зоології НАН України та Інституту ботаніки НАН України, що займаються безпосереднім веденням Червоної книги України.[1] Було зроблено три видання Червоної книги України (1980, 1994—1996, 2009) і згідно законодавства України кожні 10 років має виходити нове видання.
Історія[ред. | ред. код] Перше видання[ред. | ред. код] Друге видання[ред. | ред. код] Третє видання[ред. | ред. код] Перше видання[ред. | ред. код] Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. International Mother Earth Day. Mother Earth is clearly urging a call to action.
Nature is suffering. Australian fires, heat records and the worst locust invasion in Kenya. Now we face COVID -19, a worldwide health pandemic link to the health of our ecosystem. Climate change, man-made changes to nature as well as crimes that disrupt biodiversity, such as deforestation, land-use change, intensified agriculture and livestock production or the growing illegal wildlife trade, can increase contact and the transmission of infectious diseases from animals to humans (zoonotic diseases) like COVID-19.
From one new infection disease that emerges in humans every 4 months, 75% of these emerging diseases come from animals, according to UN Environment. This shows the close relationships between human, animal and environmental health. Visible, positive impact– whether through improved air quality or reduced greenhouse gas emissions – are but temporary, because they come on the back of tragic economic slowdown and human distress.
Вплив діяльності людства на навколишнє середовище. Реферат – Освіта.UA. Провідні вчені, мислителі і політичні діячі більшості країн світу докладають величезних зусиль у пошуках виходу з цього кризового стану.
Природа, в якій вам, молодим, доведеться жити, забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Чи багатьом з вас щастило бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватися тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Воше майбутнє може стати жахливим, якщо не почати негайно лікувати цю проказу. Прийшов ваш час діяти. Вирішальну роль у здійсненні переорієнтації напрямів та характеру майбутнього розвитку суспільства і гармонізації відносин між людиною і природою відіграватиме сучасна молодь. Вчений Р. Прогнозні оцінки показують, що у найближчому майбутньому чисельність населення продовжуватиме зростати" на 3 чол. На країни, що розвиваються, припадає 80% приросту населення, в розвинених країнах він не перевищуватиме і 1%. Сьогодні 10 млн. дітей у світі недоїдають, а понад 200 млн. харчуються неповноцінно. Сталий розвиток. «Сталий розвиток» – це такий розвиток суспільства, який задовольняє потреби нинішніх поколінь і не ставить під загрозу можливості наступних поколінь задовольняти свої потреби».
Звіт Комісії ООН під керівництвом Гро Харлем Брутланд, 1987 р. Сталий розвиток відноситься до моделі людського розвитку, в рамках якої використання ресурсів спрямоване на задоволення людських потреб з одночасним забезпеченням сталості природних систем та навколишнього середовища, щоб ці потреби могли бути задоволені не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь. Екологічні організації. Global Nest — міжнародна асоціація вчених, технологів, інженерів та інших зацікавлених груп, що беруть участь в усіх наукових і технологічних аспектів навколишнього середовища, а також у застосуванні методів, спрямованих на сталий розвиток.
Головною метою організації є підтримка та сприяння поширенню інформації про найсучасніших методів для поліпшення якості життя на основі розробки і застосування технологій і політики, дружньої до навколишнього середовища. Організація випускає однойменний журнал. Сайт організації Global Nest Всесвітнє товариство захисту тварин.