Jaką chmurę wybrać - aplikacje do przechowywania plików online. Jak nakręcić film animowany w 6 krokach. Screencast - tworzenie i zastosowanie. Jak zrobić podcast? Copy of Screencast - tworzenie i zastosowanie by Anna Czerwinska on Prezi. Jak zrobić filmowy materiał pomocniczy na lekcje by Anna Czerwinska on Prezi. EUscreen - Providing online access to Europe's television heritage. Homepage. Otwarte zasoby w Internecie. Dla rodziców i nauczycieli - Sieciakowa Szkoła. Włącz krytyczne myślenie. Publikacja Włącz Krytyczne Myslenie Mamy już gotową publikacje dla nauczycieli. Sprawdźcie jakie porady i wskazówki przygotowaliśmy dla nich. Kliknij, aby zobaczyć publikację. Festiwal Młodzi i media. W dniach 5-6 grudnia odbył się ogólnopolski Festiwal Młodzi i media, w którym wzieło udział 27 szkół z całej Polski. Młodzież wraz znauczycielami miała okazję zwiedzić redakcje różnych mediów, wiziąć udział w spotkaniach z ekspertami, włączyć się w akcje-animacje i krytycznie spojrzec na media.
Warsztaty z trenerem w Waszej szkole W 10 szkołach odbyły się warsztaty dla uczniów, podczas których młodzież analizowała wybrane gatunki dziennikarskie, tworzyła własne teksty reporterskie, rozwiązywała studium przypadku z zakresu bezpieczeństwa w sieci i prawa autorskiego, dowiedziała się więcej na temat rekalmy i zaplanowała własną kampanię społeczną. 1.Salezjańskie Gimnazjum i Liceum im. św. Kurs dla liderów edukacji medialnej. Lekcje | Cyfrowa Wyprawka. Przejdź do treści Scenariusze lekcjiScenariusze zajęć i dodatkowe materiały, które można wykorzystać w trakcie lekcji i w ramach zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży prowadzonych poza szkołą.Wskazówki edukacyjnePraktyczne porady, jak – organizując warsztat, pokaz filmowy lub rozgrywkę Trzęsienia danych – skutecznie i niesztampowo przekazywać wiedzę osobom w różnym wieku.Baza wiedzyArtykuły tłumaczące, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych narzędzi komunikacji oraz dbać o swoją (i innych) prywatność w Internecie.
Lekcje Patronat Projekt wspiera Przydatne informacje Znajdź nas. Pierwsza Akcja – reklama komercyjna » Czy we współczesnym świecie możliwe jest życie bez reklamy? Czy dziś sprzedalibyśmy jakikolwiek produkt, gdyby nie miał on swojej reklamy, swojego plakatu? W końcu reklama to perswazyjny przekaz, którego celem jest skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług. Reklamami jesteśmy bombardowani z każdej strony. Pozostaje więc pytanie jak reklama oddziałuje na nas. Czy jesteśmy na nią odporni, czy może jednak ulegamy jej wpływom? O tym zastanawialiśmy się już na naszym blogu, warto sobie przypomnieć i zastanowić się, czy i w jakim stopniu reklama wpływa na nas: Poza tym pamiętajmy o tym, że reklama nie zawsze musi być komercyjna.
Warto zastanowić się jakie mamy dzisiaj reklamy? Reklama stała się częścią przekazu medialnego. Zobaczcie co ekspert ma Wam do powiedzenia: Zachęcamy do rozwiązania zadania przedstawionego przez eksperta. Termin nadsyłania odpowiedzi mija 20 listopada! Czekamy na Wasze mejle. Jak zrobić krótki film o tematyce społecznej? Jak zorganizować kampanię społeczną? | Działasz.pl. Zastanawialiście się kiedyś, jak zorganizować kampanię, która zachęci innych do zaangażowania się w sprawy ważne dla całej społeczności?
Dość rozważań, czas na działanie! Poniżej podamy wam przepis na kampanię społeczną. Do kogo kampania jest skierowana? Zanim zaczniecie planować kampanię zastanówcie się, do jakiej grupy chcecie z nią trafić. Kampania może być skierowana równie dobrze do uczniów z waszej szkoli, mieszkańców osiedla lub całej społeczności waszej miejscowości. Do czego możemy zachęcać? To zależy od tego, dla jakiej grupy zaadresowana jest kampania. Do zaangażowania się w wolontariat, czyli do aktywnego włączenia się w pomoc konkretnym osobom lub organizacjom. Do uczestnictwa lub startu w wyborach do organów samorządu terytorialnego lub po prostu – do samorządu uczniowskiego; Do wspierania finansowego lokalnych inicjatyw i organizacji.
Do zainteresowania aktualnymi problemami i sprawami, którymi żyje społeczność lokalna. Jakie narzędzia możemy zastosować w trakcie kampanii? Manipulacja. Jak się bronić. Czy umiemy myśleć? | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego. Czy umiemy oprzeć się medialnej manipulacji? Przeczytaj i zastanów się. Noam Chomsky: 10 sposobów na manipulację społeczeństwem Oto, oparta o prace amerykańskiego lingwisty Noama Chomsky’ego, lista „10 strategii manipulacji” przez establishment. Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna, aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.
„Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Sekrety wyszukiwarek by Katarzyna Grubek on Prezi. TIK w projekcie. Na wszystkich etapach realizacji projektu gimnazjalnego można z powodzeniem wykorzystywać różne narzędzia informatyczne - zarówno w pracy uczniów, jak i nauczycieli.
Co więcej - inne narzędzia można stosować na etapie wyboru tematu i problemu projektu, a jeszcze inne np. w trakcie działań czy wieńczącej całość prezentacji. I tak, już na etapie wprowadzenia do projektu można sięgnąć po kilka narzędzi, które przedstawią uczniom metodę projektu na przykładach. Możesz pokazać film, zdjęcia, blog, stronę internetową itp. - w przechowaniu i uporządkowaniu prezentowanych materiałów doskonale pomoże ci Mentormob. Jeśli w pracy z uczniami zdecydujesz się wykorzystac siłę mediów społecznościowych sięgnij koniecznie po Emodo lub Evernote. A jeśli szukasz dobrej organizacji to skorzystaj z narzędzi typu: Get Organized, Thoughtboxes, Remember the Milk i wielu innych. Dzięki temu będziesz pamiętać o zadaniach do wykonania i skuteczniej zaplanujesz swoją pracę. Narzędzia TIK a podstawa programowa: Prezentowanie naszych dzieł :: Edukacja medialna.
Wróć do spisu treści Wiedza w pigułce ? Po stworzeniu materiału w formie cyfrowej często chcemy się nim podzielić z innymi. Dzięki narzędziom internetowym nasz utwór może dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Często ich komentarze i uwagi są dla nas cennym źródłem satysfakcji i inspiracji do nowych twórczych działań. Wybór sposobu prezentowania treści w sieci zależy od kilku czynników: Formy materiału. Jeśli twoje wypowiedzi mają formę tekstów, można je zamieścić na blogu. Czasem nasza praca jest częścią większej całości, tworzonej przez wiele osób. Jeśli zaś chcesz spopularyzować swoją twórczość artystyczną, z pomocą przyjdą ci społeczności takie jak digart.pl czy reverbnation.com. Wiele narzędzi udostępniania utworów jednocześnie ułatwia śledzenie losów ich odbioru.
Pomysł na lekcję ? Uczestnicy i uczestniczki tworzą w internecie relację z wydarzenia, w którym brali udział. Przed zajęciami: Cele operacyjne Uczestnicy i uczestniczki: Przebieg zajęć Poprowadź dyskusję, pytając: Ewaluacja Materiały ? Jak być krytykiem? :: Edukacja medialna. Wróć do spisu treści Wiedza w pigułce ? Rozmaitość tekstów kultury może sprawiać, że czujemy się wśród nich zagubieni. Jest jednak na to sposób: umiejętność analizy i interpretacji. Mają ją dobrzy krytycy i recenzenci. Nie poprzestają oni na streszczaniu filmów czy książek, ale pomagają w ich zrozumieniu. Z tekstami kultury stykamy się cały czas. Każdy przekaz składa się z różnych elementów cząstkowych. Wyodrębnianie elementów i zauważanie relacji pomiędzy nimi — to właśnie analiza.
Przekazy kulturowe pełne są odwołań do innych tekstów. Właściwa krytyka powinna być więc poprzedzona namysłem. Dotyczy to nie tylko dzieł artystycznych, lecz wszystkiego, co można krytycznie ocenić. Nie bój się wyrażania swojej opinii, jeśli jest dobrze uzasadniona. Pomysł na lekcję ? Recenzje to nie tylko krytyka. Cele operacyjne Uczestnicy i uczestniczki: Przebieg zajęć Zadaj pytanie: Czego może dotyczyć recenzja? Wypisz na tablicy obok siebie słowa: SPODNIE, TELEFON KOMÓRKOWY, POWIEŚĆ. Przykładowo: Ewaluacja. Szkolny Radiowęzeł.
Chcą stworzyć radiowęzeł, ale sprzęt za stary... Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim chcą stworzyć w szkole radiowęzeł, ale dyrekcji nie stać na nowy sprzęt. Może mieliście podobny problem? Macie pomysł co zrobić w takiej sytuacji? Mamy jeszcze ponad 2 lata by coś zdziałać w naszej szkole, chcemy żeby się udało. Uczymy się w tej szkole od tego roku, chodzimy do klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Młodzieżowa Akcja Multimedialna. Młodzieżowa Akcja Multimedialna.