eTwinning Hungary. Kezdőoldal. eTwinning. Az eTwinning projektek lebonyolításának egyik fontos feltétele, hogy a pedagógus be tudja-e illeszteni saját tanmenetébe a projektmunkát úgy, hogy ne térjen el a tantervi céloktól, illetve az, hogy mindehhez bírja-e az iskolavezetés szakmai támogatását vagy legalább hozzájárulását.
Ezt a folyamatot leginkább egy olyan képzéssel tudjuk támogatni, amely illeszkedik a magyarországi pedagógus továbbképzési rendszerbe. A 30 órás képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék az eTwinning nemzetközi projektet és annak pedagógiai, módszertani és technológiai alkalmazási lehetőségeit az oktatási intézményekben. A képzés specialitása, hogy az eTwinning projekt megismertetésén túl - ahhoz korszerű - az oktatás egyéb területeire is adaptálható pedagógiai-módszertani és IKT módszertani ismereteket is biztosítunk a résztvevők számára, mintegy eszközt adva a kezükbe, projektjeik sikeres megvalósításához. Jó munkát kívánunk! OKTATÁSI HIVATAL Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya. Web 2.0 és IKT eszközök gyűjteménye. A Web 2.0 és IKT eszközök módszertana kurzus tapasztalatain alapuló eszközgyűjtemény célja, hogy minden felhasználó típusonként csoportosítva megtalálja a számára legmegfelelőbb, a tanulást, tanítást segítő web 2.0-s alkalmazást.
Mindazoknak ajánljuk, akik: érdeklődnek az újdonságok iránt és a hétköznapok során mind a munkájukban, mind a szórakozás, kikapcsolódás terén;érdeklődnek a technológiai újdonságok iránt;nem szeretnének sok időt eltölteni a számukra szükséges web 2.0-s eszköz megkeresésével. Hasznos gyűjtemény azoknak a pedagógusoknak, akik: jó gyakorlataikat és saját tapasztalataikat, eredményeiket szeretnék érdekesebbé, figyelemfelkeltőbbé tenni;hatékonyabbá szeretnék tenni a nevelési-oktatási és tanítási-tanulási folyamatot ezen eszközök segítségével;tanári ePortfóliójukban tapasztalataikat, reflexióik bemutatásához web 2.0-s eszközöket keresnek.
Web2-es alkalmazások by Pap Emília on Prezi. Web 2.0. eszközök - linkgyűjtemény szakértőtől. Az ELTE fiatal kutatója, Misley Helga október 2. hétvégéjén tette közzé az IKT és módszertani tanári szoba Facebook -csoportban a gyűjteményét, ami csak hamar több száz “kedvelést” kapott, és záporoztak a hálás köszönő-kommentek a több, mint 14 ezres csoport tagjaitól.
Az alapos munka mögötti szempontrendszert, az angol nyelvtudás szerepét és az online oktatáshoz kapcsolódó SAMR modellt is körbejárjuk cikkünkben, a gyűjtemény készítőjét is bemutatva. A lista linkje: – Az IKT és módszertani tanári szoba csoport több, mint 14 ezer fős. Itt osztotta meg pár napja a WEb 2.0 eszközök- 2017. ősz című gyűjteményét, azzal a hozzászólással, hogy talán már volt ilyen, most itt az enyém is. A főleg pedagógusok által látogatott csoportban Ön milyen szakértőként vesz részt? – Mit gondol az IKT eszközök szerepéről az oktatásban? – Milyen szempontok szerint válogatta az IKT eszközöket a gyűjteménybe? Egyéni tanulási útvonalak tanároknak, diákoknak. A legtöbb műhelymunka során tapasztalom, hogy mennyire eltérő előképzettségű tanár kolléga jön el és nehéz olyan feladatokat találni, melyek mindenki szükségleteit kielégítik.
Nem csak hogy az oktatásnak kell differenciálnia, a tanártovábbképzések során is szükség van az egyéni tanulási útvonalak biztosítására. Az alábbi eszközök, vizuális rendszerezők olyan tanulási útvonalak kialakítását teszik lehetővé, melyek során a diák nem csak arról dönt, hogyan sajátít el egy fogalmat, hanem azt is, hogyan mutatja majd be amit tanult. Amőba (ix-ox, tic-tac-toe) táblázat A tábla alapvető funkciója ugyanaz, mint a játéknak: válasszunk három tevékenységet egy sorban, vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan. Játszottál már „programozva”? Általában két tényezőre van szükség ahhoz, hogy a programozás bekerüljön a különböző tantárgyakhoz kapcsolódó tanulási folyamatba, egy új, korszerű pedagógiai szemléletre és a tárgyi feltételekre.
A pedagógus szemlélete adott, ha valaki változtatni akar, akkor próbálkozik, nem keseredik el a sikertelenség láttán sem, de iszonyú boldog, ha az új módszer működik. A tárgyi feltétel szintén nem lehet akadály, mivel nagyon egyszerű eszközökkel, internetes kapcsolat és digitális eszköz nélkül is (=unplugged) lehet programozni. Ha megtaláltuk a nekünk tetsző feladattípust, már csak a megfelelő tananyagtartalmat kell hozzákapcsolnunk, és így „játszva”, oktatási célt teljesítve, a digitális kompetenciát fejlesztve programozhatunk. 7 szuperkönnyű módszer, hogy már óvodás korban foglalkozzunk a kódolással!
Az ovisok már a digitális világba születnek bele, ezért nekik különösen fontos, hogy megismerkedjenek a kódolással – legalább annyira, mint a számok és a betűk világával.
Az óvodáskori kódolást elősegítő feladatok olyan alapokat adhatnak a gyerekeknek, melyek szükségesek, hogy elkezdjenek olyan logikával gondolkozni, mint egy programozó. BÁRKI (tényleg bárki) meg tud tanulni kódolni. A kódolás nem más, mint hogy olyan utasításokat adunk a számítógépnek, olyan nyelven, melyet az megért és egy adott eredményt hoz létre.
Sokan azt gondoljuk, hogy felnőtteknek való, de ez nem így van. „Grow your mind” - IKT az idegen nyelvoktatásban - jó gyakorlat! C Ismert tény, hogy napi 30 új szónál többet nem tudunk megjegyezni.
Évrendezés az osztályteremben. Egyre népszerűbbek a megvásárolható és/vagy internetről letölthető évrendező füzetek.
Főként azért, mert segítenek összegezni az elmúlt év sikereit, kudarcait – és ennek fényében megkönnyítik a jövő tervezését. Ezek a kiadványok ráébresztenek arra, mennyi minden történt egy év alatt – és milyen tanulság vonható le az egyes eseményekből. Ebből kiindulva a füzetecskék segítenek megtervezni a jövő évet – nem titkoltan azzal a szándékkal, hogy az elmúlt tizenkét hónap tanulságai tudatosan épülhessenek a mindennapokba. És ami talán még ennél is fontosabb: tudatos tervezésre ösztönöznek. Szuper ötletek a tanóra játékosítására: vetélkedők! 1.A Quizizz vicces módja annak, hogy az értékelést élvezetessé tegyük akár az iskolában, akár otthon.
Ráadásul ingyenes! A Kahoot! -tal ellentétben nem szükséges kivetíteni és mindenkit megvárni a kezdéshez. A visszajelző mémek a kérdések között még szórakoztatóbbá teszik. Extra: a kérdések és a válaszok sorrendjének felcserélését is beállíthatjuk. Játékosítás Google táblázatokból: Flippity. Hogyan válasszunk IKT eszközt?
Freeware.