Co szkoła robi z mózgami dzieci? Narzędzia i zasoby edukacyjne na czas zamknięcia szkół. Elizabeth Gilbert: Twój nieuchwytny geniusz twórczy. Siedem technik twórczego myślenia - Karieramanagera.pl. Firmy jak nigdy potrzebują rozwiniętej cyberodporności.
Oto trzy kroki do jej zbudowania Zgodnie z ostatnim raportem Światowego Forum Ekonomicznego Global Risks Report, cyberataki znajdują się w pierwszej dziesiątce zagrożeń zarówno pod względem prawdopodobieństwa, jak i dotkliwości skutków. Różnorodne zespoły są kluczem do sukcesu Raporty mówią same za siebie – na kierowniczych stanowiskach liczą się kompetencje, nie płeć.
Jak kwestia parytetów wygląda w rzeczywistości i w jaki sposób firmy wspierają rozwój kobiet na kierowniczych stanowiskach? Jak stymulować twórczość ucznia? Małgorzata Kuśpit Rok: 2003 Czasopismo: Remedium Numer: 125-126 Twórczość choć jest pojęciem ciekawym, to jednak wciąż rozumianym w sposób wieloznaczny.
Wynika to z faktu dużego zainteresowania problematyką twórczości przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych: psychologów, pedagogów, filozofów. Mówiąc o twórczości mamy na myśli zarówno działania artysty (Mozart, Picasso), jak również działalność człowieka, dążącego przez swą aktywność do stworzenia czegoś nowego lub dziecka, które zaskakuje nas ciekawym pomysłem podczas zabawy. Twórczość jest cechą indywidualną, procesem psychicznym, wyposażeniem intelektualnym określonej jednostki.
Trendy nr 3 2010. 2008 2. 2009 2. Blog psychologiczny. Pytania kartezjańskie W drodze do celu, na różnych jej etapach może pojawić się wiele wątpliwości, rozterek i konfliktów wewnętrznych.
Mogą one być hamulcem i blokadą naszych działań. Mogą też powodować niepotrzebną stratę czasu i energii. W takiej sytuacji nieocenione stają się tak zwane pytania kartezjańskie. Te cztery pytania pozwalają nam spojrzeć na swoją sytuację z różnych perspektyw i w sposób szerszy ocenić korzyści i straty związane ze zmianą, bądź zaniechaniem jej. To pytanie rodzi poczucie dyskomfortu związanego z zaniechaniem pewnych działań. TED - Jill Bolte Taylor i jej wylew zrozumienia [PL]
Co szkoła robi z mózgami dzieci? Edukacja wymaga pomylek: Kamil Dziadkiewicz at TEDxPoznan. Dlaczego tak mało pamiętasz ze szkoły? Jak być dobrym rodzicem i nauczycielem dla zdolnego dziecka? - BabyBoom. Kiedy już wiemy, kim jest zdolne dziecko i mamy podstawy, by przepuszczać, że jedno z nich z nami mieszka (albo chodzi do naszej klasy), warto zastanowić się co można zrobić, a czego unikać, aby wspierać je w rozwoju owych zdolności.
Co mogą zrobić rodzice? Wspierać przede wszystkim. Wspierać emocjonalnie, ale również informacyjnie – tłumacząc, wyjaśniając i opisując wymagania, jakie stawia dziecku otoczenie;okazywać akceptację, nawet dla najbardziej szalonych i twórczych pomysłów dziecka. Świadomość, że ma ono oparcie w rodzicach, będzie sprzyjać podejmowaniu nowych wyzwań i stawianiu przed sobą kolejnych zadań;zachęcać do aktywności – stawiania pytań, szukania na nie odpowiedzi, najlepiej modelując to swoim zachowaniem.
O etykietowaniu i jego skutkach w przedszkolu i szkole. Współczesna edukacja od kilku lat przeżywa prawdziwą nawałnicę zmian. Począwszy od „wojny” o sześciolatki, poprzez zmiany obowiązujących podstaw programowych, aż do reformy edukacji i związanej z nią prawdziwej rewolucji, którą obserwujemy na licznych płaszczyznach. Jednak wielu rodzicom i wielu nauczycielom zależy na zmianie, która prowadziłaby do podniesienia jakości nie tylko kształcenia, ale przede wszystkim jakości relacji, które w przestrzeni szkolnej tworzą dzieci, rodzice i nauczyciele. książki dla rodziców Akcja adaptacja Książka, która pomoże ci wesprzeć dziecko w procesie łagodnej adaptacji do przedszkola.
Wśród postulatów, o których coraz więcej słychać na portalach edukacyjnych, w mediach, w ofertach szkoleń dla pedagogów, szczególnie ważne wydaje się zjawisko etykietowania w szkolnej ławie. Dobre praktyki – Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patricia Ryan: Patricia Ryan: Nie upierajmy się przy angielskim! Salman Khan: Uczmy opanowania materiału, nie zdobywania ocen. Blog psychologiczny. Syndrom Nieadekwatnych Osiągnięć Edukacyjnych.
Uczeń zdolny Nauczyciel kieruje uczennicę do psychiatry w celu wyleczenia nadpobudliwości i braku koncentracji, a lekarz odkrywa jej talent… Historia jak z filmu, a to część biografii Gillian Lynne, byłej brytyjskiej baleriny, znanego choreografa oraz reżysera teatralnego i telewizyjnego, współtwórcy musicali „Upiór w operze” i „Cats”. Można powiedzieć, że Gillian Lynne miała wyjątkowe szczęście, którego niestety nie ma wiele utalentowanych i kreatywnych dzieci. Strona główna Blox.pl. Przystępując do korzystania z serwisu poprzez wykonanie działań zmierzających do zapoznania się z zawartymi w nim treściami, w szczególności przez zamknięcie okna lub przejście do serwisu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Agora S.A. i jej zaufanych partnerów w celach marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam targetowanych.
Brak wyrażonej zgody może skutkować większą liczbą reklam, w dużej mierze niedopasowanych do Twoich potrzeb. Informujemy też, że korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w urządzeniu końcowym. Pliki te wykorzystywane są m.in: w celach analitycznych, dopasowywania treści oraz marketingowym. Więcej informacji w Politykach Prywatności poszczególnych serwisów. Kto odpowiada za przetwarzanie danych? Jakie dane są przetwarzane?
Po co te dane? Funkcje przetwarzania. Efekt Pigmaliona, czyli dlaczego przy niektórych czujemy się błyskotliwi, a przy innych tępi? - Nishka. Fot.
Justyna Duszak Może pojechałam z tym tytułem, ale cóż, tworzyłam go na bazie własnych doświadczeń. Czy zdarza się, że w towarzystwie różnych osób czujecie się różnymi ludźmi? Wśród niektórych hulaj dusza piekła nie ma, możecie podzielić się każdą refleksją, wyartykułować każdą myśl i brzmi sensownie. Natomiast w towarzystwie innych macie wrażenie jakby coś Wam ściskało gardło.
Moja przyjaciółka. Blog psychologiczny. Efekt Aureoli.
Samospełniające się proroctwo - Efekt Pigmaliona W pierwszym roku mojej pracy trafiła do mnie Agnieszka, szesnastolatka, która pomimo upływu lat mocno zapisała się w mojej pamięci.