background preloader

ROZWOJOWO

Facebook Twitter

Kiedy możliwa jest Zmiana? Od struktury sesji do energii zmiany w Coachingu. Lidia D.

Kiedy możliwa jest Zmiana? Od struktury sesji do energii zmiany w Coachingu.

Czarkowska, Bożena Wujec, Coaching Review 1/2011 (3), str. 53-74 ABSTRAKT: Autorki w tym artykule dokonały porównawczego przeglądu modeli sesji coachingowych opartych na modelu GROW oraz zaproponowały własny, autorski plan sesji coachingowej użyteczny w pracy z klientem. Model ten uwzględnia ważne czynniki, które są konieczne do dokonania faktycznej zmiany w sytuacji wyjściowej klienta oraz do osiągnięcia zamierzonych przez niego rezultatów.

Słowa klucze: model zmiany, proces zmiany, modele sesji coachingowych, struktura sesji coachingowej. Zasady coachingu. Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB. Cel i efekt_coaching. Rozwój osobisty - archiwum. Portal o coachingu. Budowanie Ja - Blog Jarosława Kordzińskiego - Blogi - Kursy Internetowe Operon. Człowiek może odnieść sukces jedynie wtedy, gdy w pełni wykorzysta swoje mocne strony, nie kiedy zwalcza słabości.

Budowanie Ja - Blog Jarosława Kordzińskiego - Blogi - Kursy Internetowe Operon

/Buckingham Marcus/ Zaczniemy nietypowo- od filmu. Musicie go po prostu zobaczyć, bo jak tego nie zrobicie, trudniej Wam będzie zrozumieć, o co chodzi w tym wpisie. Film przedstawia jeden z występów podczas amerykańskiej wersji programu „Mam talent” Wzruszyliście się? Albo inaczej- czy ten film w ogóle Was poruszył? Każdy z nas ma jakieś „problemy”. Olga Kozierowska, w sympatycznej i bardzo zorientowanej na praktyczne rozwiązania książce „Sukces pisany szminką”, napisała: „A gdyby tak zacząć nie od krytyki tego, co jest, ale od wyobrażenia sobie, co można by zrobić, żeby było lepie? Ważne, żeby szukając siebie w sobie, myśleć o tym co dla nas najważniejsze. Warto pracować nad rozwojem swojego Ja. I na koniec przesłanie muzyczne. Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych organizacji. Uwarunkowania natury społecznej i ekonomicznej, jakie stwarza społeczeństwo informacyjne, wymuszają na organizacjach oraz ich pracownikach permanentne podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych.

Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych organizacji

Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych staje się jednym z podstawowych czynników wspomagających dostosowanie się do zasad panujących w danej organizacji oraz funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy. Zarówno organizacje, jak i poszczególni pracownicy, planując swój rozwój zawodowy, w coraz większym stopniu dostrzegają potrzebę organizowania szkoleń i treningów, które umożliwiłyby zaspokojenie potrzeb pojawiających się w tym zakresie. Zatem badanie potrzeb szkoleniowych staje się jednym z kluczowych elementów wpływających na rozwój polityki szkoleniowej nowoczesnych organizacji.

Badanie potrzeb szkoleniowych Badanie potrzeb szkoleniowych prowadzone jest w celu, aby: Zespół - Future Centre szkolenia. Ucz się, jak się uczyć - Uniwersytet SWPS. Szczegóły 30 stycznia 2018 Jakie techniki stosować, żeby szybko czytać i więcej pamiętać?

Ucz się, jak się uczyć - Uniwersytet SWPS

Jak rozwijać kreatywność i innowacyjność? O metodzie mapowania myśli (Mind Mapping) opowiada jej twórca Tony Buzan podczas wykładu na Uniwersytecie SWPS. Mapowanie myśli (Mind Mapping) to szczególny rodzaj notowania, który ma zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję, dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych. Twórcy metody twierdzą, że podczas sporządzania notatek w sposób tradycyjny, aktywna jest jedynie lewa półkula mózgu, odpowiedzialna za myślenie logiczne, linearność, analizę, słowa i liczby. Zamiast tradycyjnych notatek w metodzie tej wykorzystywane są arkusze, na których rysowane są mapy skojarzeń. Metoda zyskała dużą popularność w edukacji i biznesie. Cali Ressler & Jody Thompson - Achievers conference in Toronto. The Fifth Discipline in Three Minutes.

Peter Senge: "Systems Thinking for a Better World" - Aalto Systems Forum 2014. Strengths-Based Thinking & Application - Marcus Buckingham. Mateusz Grzesiak at TEDxLodz. 10 ways to encourage students to take responsibility for their learning… 1. Don’t make all the decisions Allow choice. Encourage students to make decisions about how they learn best. Create opportunities for them to pursue their own interests and practise skills in a variety of ways.

Cater for different learning styles. 2. Ask open-ended questions, with plenty of possible answers which lead to further questions. 3. Minimise standing out front and talking at them. 4. Talk about your own learning. 5. Get your students to write down what they learned, whether they enjoyed a particular learning experience, what helped their learning, what hindered their learning and what might help them next time. 6. Record student thinking and track development over time. 7. Help students to define goals for their learning. 8. If you know exactly where the lesson is leading and what you want the kids to think, then you‘re controlling the learning. 9. Make sure you and your students know the reason for every learning experience. 10. Motywacja. Motywacja jak narkotyk Czy oglądałeś kiedyś film motywacyjny na Youtube?

Motywacja

Taki, który w przekonywujący sposób miał dać Ci do zrozumienia, że nie ma żadnych ograniczeń i że możesz wszystko? A może nawet byłeś na szkoleniu motywacyjnym? Wróć myślami do tamtego momentu i przypomnij sobie, jak się wtedy czułeś: Co zawdzięczasz tej energii, którą udało Ci się w sobie obudzić? Bądź ze sobą szczery. Z całą pewnością z takiego energetycznego doładowania mamy jakieś korzyści. Sam kiedyś wierzyłem w to, że motywację trzeba wciąż pobudzać.

Gdy narkotyk przestawał działać, pojawiał się mentalny kac. Dzisiaj już nie potrzebuję w żaden sposób pobudzać mojej chęci do działania. W tym artykule spojrzymy na zjawisko motywacji w trochę szerszy sposób i dokopiemy się do jej źródeł. Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest motywacja. Ayelet Fishbach 2015 Motivation Science Conference. TEDxNorrköping. 5 najlepszych scen motywacyjnych z filmów. Kto zabrał mój ser? Historyjka według Spencera Johnsona. Najlepszy Film Motywacyjny Po Polsku - TEDx David Steindl Rast. W jaki sposób się motywować? - Pytanie do Mateusza - [ Mateusz Grzesiak ] How Can I Be Successful? - Marcus Buckingham - Motivational Speaker in Success and Performance. Motywacja, efektywność, wytrwałość - dr Ewa Jarczewska-Gerc i Andrzej Tucholski - Można! [PORADNIK] Brian Tracy - Samodyscyplina - Fundament Efektywności i Ponadprzeciętnych Osiągnięć. [PORADNIK] Brian Tracy - Osiąganie równowagi w życiu.

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk. [PORADNIK] Brian Tracy - Siła Komunikacji. Brian Tracy Siła pewności siebie. [AUDIOBOOK] BRIAN TRACY POTĘGA PEWNOŚCI SIEBIE poradnik rozwojowy. Motywacja. Spencer Johnson - Kto zabrał mój ser?