Птахи острова Хортиця — Національний заповідник "Хортиця" Деталі Перегляди: 23595 Весняне сонце ласкаво зігріває землю острова Хортиця, з кожним днем все активніше пробуджуючи природу.
Вже позаду весняне рівнодення, і день остаточно повернув на літо. Все раніше прокидається сонце, віднімаючи по кілька хвилин у все ще прохолодних, але вже досить коротких, ночей. І з початком нового весняного дня прокидаються птахи – пернаті вісники тепла. Птахи – найчисельніші мешканці тваринного світу Хортиці. 120 видів пернатих жителів розселились територією острова. У середині квітневого дня стає дуже тепло, навіть жарко. З явним задоволенням синиця купається, розпушуючи пір'я. Місце біля води майже ніколи не залишається порожнім. Зяблик-самець забарвлений яскраво, на відміну від самки, в якої, як і у більшості інших птахів-дівчаток, забарвлення не таке строкате, як у самця. Ще один видатний співак Хортиці – співочий дрізд.
Ось до нас у гості завітала ще одна гарна пташка – вільшанка. Дуже часто зустрічається на Хортиці й дуже незвичайний птах – сойка. Від чого страждає Хортиця та її унікальні мешканці. Хортиця — це історико-культурний заповідник, який в той же час є унікальною природньою пам’яткою, що знаходиться у середмісті Запоріжжя.
Кожного року, на початку туристичного сезону, з’являється безліч екологічних питань, які необхідно на Хортиці вирішувати. За словами Максима Остапенко, головна проблема, з якою кожного сезону стикаються всі заповідники такого плану, як Хортиця, з великими територіями, це проблема лісових та степових пожеж. Частіш за все вони виникають через людську недбалість та небезпечне поводження відвідувачів острову з вогнем. Тож працівники заповіднику проводять багато роботи в напрямку попередження цієї проблеми та збереження територій від масштабних пожеж. Іншим головним завданням на Хортиці є збереження природнього світу. Однак нерідко на цей дивний тваринний та рослинний світ посягають недобропорядні люди. Нещодавно острів зіткнувся з ще однією біологічною бідою – спалахом вірусу африканської чуми свиней.
Дивіться у актуальному інтерв’ю гостя Ранку з TV5: Перелік видів тварин — Національний заповідник "Хортиця" Фауна Національного заповідника "Хортиця". Серія буклетів Випуск 3. Ссавці. Станом на кінець 2015 року фауна Національного заповідника “Хортиця” включає 34 види ссавців, що відповідно складає 26% від теріофауни України та 57% від теріофауни Запорізької області.
Протягом останнього сторіччя теріофауна заповідни- ка зазнала суттєвих змін внаслідок значного антропоген- ного навантаження та впливу на природне середовище о. Зовсім зникли з території острова. Випадкове “збагачення” місцевої фауни новими видів ссавців. Найбільш представницьким у теріофауні заповідника є ряд МИШОПОДІБНІ (10 видів). Мишак європейський зустрічається по всій території заповідника. Біотопів, місцями досягаючи значної чисельності. Фауна Національного заповідника "Хортиця". Серія буклетів Випуск 2. Земноводні. Плазуни. Фауна Національного заповідника "Хортиця". Серія буклетів Випуск 1. Кісткові риби. Птахи Національного заповідника "Хортиця". Буклет. За останні 30 років на території Національного заповідника “Хортиця”, за нашими та літературними даними, зареєстровано 226 видів птахів, що відпові- дно складає 53% від орнітофауни України та 68% від орнітофауни Запорізької області.
Протягом останніх десятиріч пташине населення за- повідника зазнало суттєвих змін внаслідок значного ан- тропогенного впливу на природне середовище о. Хорти- ця та прилеглих територій, а також загальної аридизації клімату. Та в плавнях. Найбільш представницьким в орнітофауні заповідни- ка є ряд ГОРОБЦЕПОДІБНІ (97 видів). Степового, шпака, плиску білу, сойку, ворону, сороку та грака. Також соловейко, ластівки сільська, міська і берегова, щиглик, коноплянка, жайворонок чубатий, щеврики польовий і лісовий, вівсянка звичайна, зеленяк, синиця. Книга природи острова Хортиця. Знайомі незнайомці. Книга природи острова Хортиця. Змії. Тваринний світ — Національний заповідник "Хортиця" Деталі Перегляди: 49414 Завдяки унікальним природним умовам острів Хортиця став будинком для сотень видів тварин, у тому числі рідкісних.
Хортиця – одне з небагатьох місць, де можна спостерігати за життям рідкісних видів тварин і птахів в умовах дикої природи. На території острова розселилося більше 250 видів тварин, завдяки природоохоронним заходам заповідника популяції багатьох з видів не лише зберігаються, але і збільшуються. Така видова різноманітність обумовлена наявністю на острові незайманих людиною природних ландшафтів, в яких сформувалися відповідні умови для комфортного життя багатьох видів. Найбільшу чисельність серед тварин на острові Хортиця складають птахи.
Окрім звичних нам невеликих співочих птахів, на острові Хортиця можна зустріти і дуже незвичайні види пернатих. У полях і на лугах острова Хортиця, на узліссях і схилах балок часто зустрічаються зайці, фазани, і безліч земноводних – ящірки, полози, вужі. Дуже різноманітний і світ комах острова Хортиця. Пам'ятки «Національний заповідник «Хортиця»» - інформація, події, карта, відгуки.