Generowanie grafiki przez AI. Wirtualna rzeczywistość. Strategie wyszukiwawcze VR. Zadanie zaliczeniowe: projekt strategii wyszukiwawczej Alicja Polaszek. Raport. Zaliczenie.
“Ludzie pójdą z kijami na Dolinę Krzemową” Z wykształcenia Aleksandra Przegalińska jest filozofem. Ale jej zainteresowanie sztuczną inteligencją spowodowało, że rozpoczęła badania na najlepszej politechnice na świecie - Massachusetts Institute of Technology. “Nasz człowiek w MIT” spotkał się z nami w swoim warszawskim mieszkaniu. Pomimo przeprowadzki za ocean, Przegalińska dalej aktywnie uczestniczy w życiu akademickim nad Wisłą. W rozmowie z INN:Poland opowiada o tym, co jest nie tak z Doliną Krzemową, technologicznych nierównościach i przyszłości, w której roboty staną się pełnoprawnymi członkami rodziny. Jak się pracuje na MIT? Świetnie, choć to już stricte laboratoryjna praca.
I czym się teraz zajmujesz? Wraz z Leonem Ciechanowskim, moim co-researcherem robimy projekt interakcji człowiek-chatbot, tworzony wspólnie z SWPS w Warszawie. W jaki sposób? Podpinamy osobę między innymi pod elektromiograf i pulsometr. Jeśli tak, czemu Japończycy rozwijają botykę? Efekt obserwowany w Japonii jest dużo słabszy. Dlaczego? Miś 2.0. Naprawdę? WTF Visualizations. Do czego Polacy wykorzystują swoje smartfony? Raport Google - Google, smartfon | media2.pl. Google ogłasza raport z 5-letniego badania, które objęło 625 tysięcy wywiadów z konsumentami z całego świata. W tym okresie pojawiły się setki milionów nowych użytkowników internetu. Jak wynika z raportu wykorzystanie smartfonów w skali globalnej w ciągu zaledwie 4 lat uległo podwojeniu.
Przez ostatnie 5 lat firma badawcza Kantar TNS pytała konsumentów z całego świata o ich zwyczaje związane z poruszaniem się w internecie. Odpowiedzi pokazują ogromne zmiany w sposobie korzystania z mediów, jak i w codziennym życiu, które spowodowało dynamiczne upowszechnienie się internetu w tak krótkim czasie. W 2012 r. jeden na 3 konsumentów w obrębie 40 zbadanych rynków posiadał smartfona. Zaufany asystent Urządzenia mobilne upowszechniły się we wszystkich grupach wiekowych, jednak w szczególności dla młodych osób stały się zaufanym asystentem.
Kraj wielu urządzeń Dni, w których smartfon był traktowany, jako drugorzędne urządzenie minęły bezpowrotnie. Quick, Draw! Wtrąbieni w opaski – Blog o marketingu. 26 października 2015r. na konferencji prasowej w Las Vegas, firma Mastercard ogłosiła uruchomienie nowego programu pod nazwą „Commerce for every device”. Jego celem jest umożliwienie klientom płatności, za pośrednictwem najróżniejszych rozwiązań, technologii ubieralnej (wearable technology). W Polsce projekt stał się bohaterem kandydatury na Cebuliona Roku. Bardzo mocnym kandydatem. Mastercard w dniu 27 czerwca 2016r. na polskiej konferencji prasowej ogłasza swoje kolejne partnerstwo dla Open`er Festival, uznawany przez organizatorów, za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Europie. Pierwszego dnia festiwalu czyli 29 czerwca 2016r. zaczynają się problemy z opaskami. Kiedy już wydawało się, że można nad tym tematem przejść do porządku dziennego okazało się, że afera z opaskami ma swój dodatkowy wymiar.
Mastercard zarzekał się, że korzystanie z opasek jest bezpłatne. Patrick Seguev, szef grupy Intercash, właściciel spółki Andaria Ltd. zarejestrowanej na wyspie Man. To kosztuje? GLAMBots: lista botów publikujących na Twitterze zbiory dziedzictwa. Mechanizm standardowej wyszukiwarki przeszukującej zbiory cyfrowe udostępniane przez dowolną instytucję dziedzictwa obarczony jest dość poważnym ograniczeniem: umożliwia użytkownikowi wyszukiwanie wyłącznie tych zasobów, które są mu znane i określane przez odpowiednie słowa kluczowe.
Wyszukując w taki sposób pozostajemy w bańce filtracyjnej i trudno nam dotrzeć do treści, które mogłyby być przydatne, ale są opisane w sposób odbiegający od schematu zastosowanych przez nas fraz wyszukiwania. Stąd eksperymenty takie jak Mechanical Curator, które mają pozwolić na odkrywanie nowych zasobów dziedzictwa poza schematem racjonalnego, sformatowanego wyszukiwania. GLAMBots to lista 51 twitterowych botów publikujących losowo wybrane obiekty z udostępniających swoje zbiory online bibliotek, archiwów, galerii i muzeów a także projektów takich jak Internet Archive (w tym Wayback Machine) czy Flickr Commons. Bezpośredni link: GLAMBots. Humanistyka Cyfrowa. Better Internet for Kids - Don't be a tablet parent.
Awareness 26/02/2016 Polish Safer Internet Centre Share Nobody's Children Foundation presents the Homo tabletis campaign. What was your baby's first word? Mummy? Daddy? Or maybe even tablet? If the word ‘tablet' appears early in your child's vocabulary, then it's very probable that your baby is a ‘Homo tabletis'. According to recent studies, mobile devices are easily accessible for small children. This outcome motivated Nobody's Children Foundation (part of the Polish Safer Internet Centre) to create an awareness-raising campaign targeted at parents, aiming to educate them about moderate use of mobile technologies among small children. The campaign aims to show parents the possible negative consequences of too early or uncontrolled access to electronic devices, such as smartphones and tablets, by small children.
The animation starts with the words: "Homo tabletis - tablet human - is along with Homo sapiens a modern human, a member of a primate family the hominidae. Do czego nowe technologie przydają się humanistom? [BLOG] Nowe technologie zmieniają to, w jaki sposób są prowadzone i publikowane badania naukowe (mówiliśmy o tym niedawno w audycji o otwartej nauce). W przypadku nauk ścisłych wydaje się to dość oczywiste, ale i humaniści nie stronią od internetu, komputerów i wirtualnych środowisk.
Z jednej strony dają im one nowe, niedostępne wcześniej narzędzia badawcze, np. bazy danych historycznych czy bibliograficznych. Z drugiej prowadzą do powstawania nowych zjawisk, które interesują humanistów: literaturoznawców, filozofów, socjologów czy psychologów. Od paru lat prężnie rozwija się nowa dziedzina – humanistyka cyfrowa. Na czym ona polega? Jak się uprawia cyfrową humanistykę na Oxfordzie? Przypominam archiwalne audycje o big data, cyfrowej historii, technologiach ubieralnych, kompetencjach cyfrowych i trendach naukowo-technologicznych.
Zapowiedź audycji na blogu "Człowiek i Technologie" Nowego odcinka "Człowiek 2.0" możecie posłuchać 29 listopada po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Pierwszych zakupów online w historii dokonała... 72-letnia kobieta | Pierwsza rzecz kupiona przez internet. Tylko w ciągu zeszłorocznego dnia wyprzedaży zwanego Cyber Monday, Amerykanie wydali na internetowe zakupy ponad 10 miliardów złotych. Sprzedaż online to dziś ogromny rynek przynoszący niewyobrażalne zyski, a marki takie jak Amazon czy eBay zna niemal każda osoba na świecie. Aż trudno uwierzyć w to, że historia elektronicznego handlu rozpoczęła się tak niepozornie. Za pierwszą transakcję za pośrednictwem sieci uznaje się zakupy Jane Snowball, 72-letniej ówcześnie Brytyjki. W maju 1984 roku, kobieta, złożyła w lokalnym sklepie Tesco zamówienie na jajka, płatki śniadaniowe i margarynę, a za dostarczone do niej szybko produkty zapłaciła przy odbiorze.
Jane Snowball uczy się obsługi wideoteksu za pomocą pilota - tak tworzy się historia Pierwsza rzecz zakupiona na komputerze podłączonym do internetu to z kolei pizza, a konkretnie duża pepperoni z Pizza Hut. Poniżej obejrzysz przegląd najciekawszych technologicznych nowinek ostatniego tygodnia: fot. pixelbrat/123rf.com, gateshead council. Zapomnijcie o kodach QR! Nadchodzi nowa technologia | MobileClick. W świecie rozszerzonej rzeczywistości królują kody QR. To one zazwyczaj łączą przedmioty z informacjami o nich. Ale już w 2015 roku mogą zostać zdetronizowane.
Istnieje kilka metod umieszczania dodatkowych informacji o obiektach, które mogą być odczytane przez urządzenia mobilne. Najbardziej rozpowszechnione jest umieszczanie na obiekcie (lub obok niego) kodu QR. Informacja zakodowana w świetle Na ostatnim Forum Fujitsu w Monachium została zaprezentowana nowa technologia, dzięki której można zakodować informacje o rzeczywistym obiekcie na nim samym.
Perspektywy dla marketingu Jakie będą możliwości marketingowe tej technologii? Kiedy będziemy mogli cieszyć się tą technologią? Dokładny opis działania sposobu kodowania informacji w świetle odbitym od obiektu można przeczytać na stronie Fujitsu Laboratories Ltd.. Czytaj więcej o technologiach marketingowych: www.MarketingLink.pl Fizyczka techniczna, dziennikarka Do naszego newslettera zapisało się już 5000 osób!
Jak wykorzystać urządzenie mobilne w trakcie prezentacji? Smartfony i tablety są urządzeniami na tyle wielofunkcyjnymi, że można wykorzystać je zarówno do pracy, zabawy, jak i codziennego życia. Tym razem skupimy się na wykorzystaniu ich do prowadzenia prezentacji. Na początku należy zaznaczyć, że wiele zależy od systemów, z jakich korzystamy. Poczynając od najmniej popularnego, a więc Mac OS w zestawie z iOS, spójrzmy na najbardziej przyjazne funkcje środowiska Apple. Mając iPada/iPhone’a oraz MacBooka możemy w łatwy sposób połączyć je tak, aby móc sterować prezentacją z poziomu tabletu/smartfona.
Niezrównany Keynote, apple’owe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, posiada nie tylko funkcję sterowania nim przez urządzenie mobilne - można również nanosić z niego poprawki w czasie rzeczywistym. Przykładowo, jeśli chcemy zwrócić na coś uwagę słuchaczy, możemy bez problemu zakreślić to prostym gestem na ekranie smartfona, a pojawi się to natychmiast na przygotowanej prezentacji. Ale nie samym pilotem mobilność stoi. Przeglądarka internetowa, która działa bez... internetu. Cosmos Browser to niecodzienna przeglądarka, która pozwala nam uzyskać dostęp do stron nawet, jeśli jesteśmy poza zasięgiem WiFi i nie mamy włączonej usługi transmisji danych. Czasami może się przecież zdarzyć, "skończą się nam opcje", a strony przeglądać trzeba.
W jaki zatem sposób możemy to robić? Przeglądarka przesyła nasze zapytanie za pomocą wiadomości SMS. Następnie strona jest odpowiednio kompresowana i modyfikowana - o obrazkach czy CCS może oczywiście zapomnieć - i odsyłana na nasz telefon również przy pomocy wiadomości SMS. Cosmos Browser "tłumaczy" wiadomości i wyświetla nam coś takiego: Fot. Cosmos Browser Można oczywiście narzekać, że takie rozwiązanie we współczesnym świecie jest mało wydajne i nieefektywne.
Cosmos Browser jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Za Wykop/Spiders'Web. Natalia Hatalska: Znajomość nowych technologii jest niezbędna [cz. I] Zajmuje się Pani m.in. niestandardowymi formami promocji. Ostatnio coraz popularniejsze są nietypowe sposoby na szukanie pracy: kreatywne video CV, grywalizacja, check-in w firmach, w których chcemy pracować. Czy Pani zdaniem to dobra metoda na szukanie pracy?
Rzeczywiście, mamy obecnie do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem, ale jest ono widoczne po obu stronach. Z jednej strony ludzie szukają pracy w niestandardowy sposób, a z drugiej firmy coraz częściej przeprowadzają nietypowe rekrutacje. Ostatnio firma ubezpieczeniowa Hestia szukała osoby na stanowisko specjalisty ds. grywalizacji, ogłoszenie o pracę przygotowano więc w formie testu, który kandydaci musieli wypełnić. Kreatywność widoczna jest po obu stronach. Czy w związku z tym niestandardowa rekrutacja jest przeznaczona tylko dla kandydatów ubiegających się o pracę na stanowiskach związanych z wizerunkiem firmy, promocją, komunikacją, czy też na inne posady, chociażby… doradcy finansowego?
Oczywiście. Top 10 Emerging Technologies.