background preloader

Статті

Facebook Twitter

Каховське водосховище планували як найбільше у світі. 60 років тому утворилося Каховське водосховище.

Каховське водосховище планували як найбільше у світі

Всю інфраструктуру побудували раніше, а у 1958 році чаша водосховища заповнилася водою. Зараз на Дніпрі – шість водосховищ. Про те, як і для чого їх будували, Радіо Свобода говорило з економіко-географом, старшим науковим співробітником Інституту географії НАНУ Іваном Савчуком. Кожна людина на Землі за рік використовує 1,5 млн літрів води. Posted on 28 August 2017 Всесвітній тиждень води 2017.

Кожна людина на Землі за рік використовує 1,5 млн літрів води

Цікаві факти про воду. Багато хто думає, що про воду нічого нового ми вже не дізнаємося, проте вода одна з найбільш таємничих речовин і кожний день вчені відкривають цікаві та неймовірні факти.

Цікаві факти про воду

Всім відомо що вода — основа життя. 1. За підрахунками вчених інституту Вернадського, сумісно з вченими з Німеччини та Франції вік води на Землі понад 2.7 мільярди років. 2. Вода у нашій склянці могла впасти з неба всього декілька днів тому, але вона була свідком динозаврів та зародження життя. 3. Наша планета доволі замкнена система і схожа на величезний тераріум, який досить рідко втрачає або отримує нові речовини.

Правило «8 склянок води на день». І ще сім питань, які треба знати про воду. Коли справа доходить до споживання води, багато людей знаходять безліч виправдань і нехтують порадами дієтологів.

Правило «8 склянок води на день». І ще сім питань, які треба знати про воду

Але скільки ж води дійсно потребує людина? Чи слід її вживати протягом тренувань? А якщо віддаєш перевагу солодким напоям, чи враховуються вони? Ці та багато інших питань постійно постають перед нами. Давай розберемося з ними. Скільки води потрібно організму? Водні ресурси України ( до Всесвітнього дня водних ресурсів - 22 березня). Тематична виставка Відділу комплексного бібліотечного обслуговування сектору картографічних видань. Водні ресурси України ( до Всесвітнього дня водних ресурсів - 22 березня).

Водні ресурси України ( до Всесвітнього дня водних ресурсів - 22 березня). Тематична виставка Відділу комплексного бібліотечного обслуговування сектору картографічних видань

Тематична виставка Відділу комплексного бібліотечного обслуговування сектору картографічних видань Рівно 26 років тому на конференції ООН з охорони навколишнього середовища 22 березня оголосили Днем водних ресурсів. З тих пір щорічно в усьому світі відзначають – День води. Метою тематичної виставки «Водні ресурси України» є привернення уваги та підвищення рівня інформативності, щодо важливості збереження та освоєння водних ресурсів, проблеми якості води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Значення води в природі і житті людини. Її корисні властивості. У води немає кольору, смаку, запаху.

Значення води в природі і житті людини. Її корисні властивості

У неї нульова калорійність. У ній вражаючим чином одночасно поєднується простота і складність. Вона має всього 3 атома: 2 - водню і 1 - кисню. Але вчені, навіть знаючи, з чого складається вода, досі не можуть зрозуміти, як вони між собою взаємодіють. Для них це як і раніше справжня загадка. Одне ясно напевно: значення води величезне, так як без неї просто б не було ніякого життя. Значення води в природі Вода - важливий елемент життя. Цікавинки про воду – МегаЗнайка.

Більше 100 цікавих фактів про воду, її властивості, вік, запаси, використання.

Цікавинки про воду – МегаЗнайка

Інформація для дітей і дорослих, для учнів, вчителів, вихователів, батьків. Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча чи холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячої потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а ось холодній остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в лід швидше перетворюється саме гаряча вода. Цікаві факти про воду. Властивості води. Земля являє собою замкнуту систему, а це означає, що вона рідко втрачає або отримує додаткові речовини.

Цікаві факти про воду. Властивості води

А вода, яка була на Землі мільйони років тому, зберігається й донині. 70 % поверхні Землі покрито водою, а придатний до вживання тільки 1 % цієї рідини. Екологічні проблеми гідросфери. 24 березня 1989 року супертанкер «Ексон Вальдез» налетів на риф в протоці Принца Вільяма поблизу Аляски — унікальній екосистемі планети.

Екологічні проблеми гідросфери

Наслідки катастрофи для природи були жахливими: загинули 86 тисяч птахів, у тому числі 139 рідкісних білоголових орлів, були знищені мільйони мідій, морських їжаків та інших мешканців морських глибин. Забруднення атмосфери, яке набуло великомасштабного характеру, завдало збитку рікам, озерам, водоймищам, ґрунтам. Забруднюючі речовини і продукти їх перетворень рано чи пізно з атмосфери потрапляють на поверхню землі. Це і без того велике лихо значно погіршується тим, що й на водойми, і на землю безпосередньо йде потік відходів. Забруднення гідросфери, Світові проблеми прісної води, Джерела забруднення гідросфери - Основи екології.

Екологічні проблеми використання водних ресурсів.

Забруднення гідросфери, Світові проблеми прісної води, Джерела забруднення гідросфери - Основи екології

Існування біосфери і людини зокрема завжди ґрунтувалося на використанні води. Людство постійно збільшувало водоспоживання, піддаючи гідросферу великому різноманіттю впливів. Передусім це стосується таких небезпечних впливів, як забруднення і виснаження поверхневих і підземних прісних вод. На будь-яку водойму впливають умови формування поверхневого або підземного водного стоку, різноманітні природні явища, транспорт, промислове і комунальне будівництво, господарська та побутова діяльність людини.

Наслідком цих впливів є внесення у водне середовище нових, невластивих йому забруднювачів, що погіршують якість води. Світові проблеми прісної води. ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ. Автор: Ірина Терещенко ( Боярка, Україна) Вода – найбільш поширена неорганічна сполука, “найбільш важливий мінерал” на Землі. Водні ресурси поруч з атмосферними та космічними ресурсами належать до невичерпних природних ресурсів. ПЕРЕД ФАКТОМ НЕСТАЧІ ПРІСНОЇ ВОДИ – УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ВОДНО-ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ.

Пітер Роджерс (Peter Rogers) – професор міського і районного планування в Гарвардському університеті (США) та старший консультант в Глобальному водному партнерстві, міжнародній програмі, прийнятій в рамках ООН з метою поліпшення світової практики водокористування, а також лауреат стипендій Гуггенхайма і Фонду ХХ століття. Водні ресурси планети перебувають під великим навантаженням у зв’язку із зростанням населення і підвищенням його доходів Людям потрібно все більше прісної води, а передбачити її доступність на планеті стає все важче.

Ми володіємо технологіями, здатними запобігти глобальній водній кризі, проте необхідно негайно приступати до їх впровадження. Загрязнение пресных вод. Загрязнение рек воды отходами – источники, причины и последствия. Загрязнение океанов. Мутные воды. Реки Украины оказались на грани катастрофического загрязнения и высыхания / НВ.