https://www.powtoon.com/index/
Related: Digital Storytelling • Création d'animations et de capsules vidéos • Stations • Edició vídeoBendyk: Samotność Viviane Reding Czy już przekroczyliśmy granicę, za którą nie da się zatrzymać cyfrowego kapitalizmu, i nie pomogą w tym nawet dobre chęci Viviane Reding? Viviane Reding, europejska komisarz ds. sprawiedliwości, przybywa do Polski, by przekonywać do projektu rozporządzenia mającego chronić prywatność Europejczyków, wartość szczególnie cenną i zagrożoną w dobie Internetu. Sprawa wydaje się słuszna i oczywista – prawo nie nadąża za rozwojem cyfrowych usług, obowiązujące regulacje powstały w epoce, gdy nie istniał jeszcze Facebook, a założyciele Google zastanawiali się, czy nie warto przyjąć oferty Microsoftu i sprzedać się gigantowi z Redmond. Nowe serwisy uczyniły z informacji o swych użytkownikach surowiec podstawowy, służący kreowaniu wartości użytkowej.
Krzysztofek: same technologie nie zmieniają społeczeństwa Internet i komórki to narzędzia, które wspomagają postęp cywilizacyjny, ale go nie tworzą. Korzyści z technologii zależą od poziomu wykształcenia - mówi PAP prof. Kazimierz Krzysztofek socjolog internetu ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. PAP: Czy w Polsce mamy społeczeństwo informacyjne? Profesor Kazimierz Krzysztofek: Polska jest w Europie dość szczególnym przypadkiem. Należeliśmy do obszarów najbardziej zacofanych w Europie.
Prof. Bogusław Śliwierski: zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie Jak twierdzi ekspert, z edukacją w Polsce jest bardzo źle. Dodaje, że już nawet w Stanach Zjednoczonych osoby odpowiedzialne za kształcenie młodego pokolenia zrozumiały, że testy to ślepa uliczka. - Testy nie mierzą głębi wiedzy i jej zakresu, ale powierzchowne umiejętności i kompetencje. Tymczasem wiedza uczniów jest wynikiem nie tylko pracy nauczyciela z uczniami, ale także ich samokształcenia, umiejętności i samodzielności uczenia się, a przede wszystkim jest uwarunkowana pozycją społeczno-ekonomiczną środowiska rodzinnego uczniów, zwłaszcza wykształceniem ich rodziców - mówi Śliwerski. Śliwerski zaznacza, że obecnie sfera edukacji przypomina chińską fabrykę, gdzie liczy się cena i ilość, a "jakość to rzecz wtórna".
Polskie firmy muszą się przygotować na rosnącą ilość danych cyfrowych źródło: Bloomberg Mnożą się informacje przesyłane ze smartfonów, kamer, czujników i innych inteligentnych urządzeń pomiarowych. Czy poradzą sobie z tym działy IT polskich firm? Duża ilość danych zaczyna być kluczowym problemem polskich firm. Każdego dnia ludzkość wytwarza 2,5 kwintyliona bajtów danych, a aż 90 proc. tych zasobów powstało w ciągu zaledwie minionych dwóch lat. Cyfrowa lawina danych (Big Data) płynie do nas zewsząd: ze smartfonów, kamer, czujników zbierających informacje z flot samochodowych, systemów sprzedażowych czy innych inteligentnych urządzeń pomiarowych.
Europa czeka na specjalistów oblatanych w chmurze - Praca w INTERIA.PLO Im bardziej skomplikowane nazwy, tym większe wzięcie. Mowa o profesjach 2.0, najbardziej dostosowanych do dynamicznych warunków rynkowych. Data scientist, junior data analyst, business intelligence manager, waste data handler, cloud broker, quality assurance engineer to zawody, które pojawiły się dzięki nowym zjawiskom w gospodarce cyfrowej. Dotyczą takich dziedzin, jak Big Data, czyli Wielkich Danych, coraz większej ilości informacji, które zbierają o nas firmy i cloud computingu, przetwarzania tych informacji w chmurze, czy share economy (dzielenia zasobów). Przyszłe miejsca pracy będą w chmurze.
Wirtulane światy w edukacji Wizualizacja powstała jako wynik współpracy ekspertów z TFE Research i stratega w obszarze nowych technologii - Michell Zappa. OpenSimulator to serwer wirtualnych światów 3D podobnych do Second Life. Pozwala na tworzenie przez użytkownika awatarów oraz budowanie ich wirtualnego otoczenia 3D.
Internety jako maszyny społeczne. Część pierwsza Ponieważ bliski jest mi taki sposób przyglądania się problemom kultury popularnej i zjawiskom kultury współczesnej, który zakłada czytanie raczej „starego”, aniżeli „nowego” (co nie oznacza oczywiście, że do świeżych tekstów nie sięgam – szukam w nich jednak tego, co już było, a właściwie doszukuję się sensownego powiązania nowych ujęć z ugruntowanymi teoriami, np. teoriami społecznymi), pragnę pokazać, w tym i kolejnym wpisie, że bez operowania modnymi kategoriami (czasami tylko modnymi), można sensownie rzeczywistość społeczną i kulturową opisywać. Warto zaznaczyć, że takie podejście nie jest niczym nowym. W naukowych, „twardych” analizach sięganie do „literatury przedmiotu” świadczy o „wyrobieniu” badacza. Jednak już w popularyzujących wypowiedziach (np. blogowych) prezentowanie „nowego,” w większości przypadków, tak silnie determinuje autora, że nie przyjmuje on, iż o tym samym można było opowiedzieć dużo zgrabniej przy pomocy „mocnych-starych” teorii i źródeł.
Montaż obrazów i analiza wizualna twórczości Fridy Kahlo « Wizualizacja sztuki Zdecydowałyśmy się wykonać montaż obrazów Fridy, biorąc pod uwagę ich tematykę. Wybrane przez nas obrazy podzieliłyśmy na 3 kategorie, które zdecydowanie przeważają w jej dziełach: AUTOPORTRETY, OBRAZY DOTYCZĄCE CIERPIENIA (między innymi związane z jej wypadkiem, nieszczęśliwym małżeństwem oraz poronieniem) i MARTWĄ NATURĘ. Powyżej przedstawiamy kolaż wszystkich obrazów, które zostały poddane analizie, oraz (obok) graficzne zobrazowanie częstości występowania tych trzech kategorii w twórczości malarki. kolor żółty – autoportrety kolor zielony – martwa natura kolor czerwony – obrazy związane z cierpieniem Tweet Ping. Zobacz interaktywną mapę Twittera (infografika) Mieliśmy już mapę Facebooka (w 2010 roku), oraz mapę internetu (w roku ubiegłym). Dziś czas na mapę Twittera w ramach weekendowego off-topicu. Projekt nazywa się Tweet Ping (link do serwisu) i został stworzony przez programistę Francka Erneweina - głównie w celach autopromocyjnych. Tweet Ping działa w czasie rzeczywistym, geolokalizując tweety na konturowej mapie świata. Każda wiadomość to jeden punkt nałożony na mapę. Powstaje w ten sposób wizualizacja popularnej społecznościówki, przypominająca słynne nocne zdjęcia ziemi widzianej z kosmosu.
Miasta w Internecie, dyskusja o cyfrowej szkole Cyfrowa szkoła była jednym z wiodących tematów tegorocznej, 17. już edycji konferencji Miasta w Internecie. Oczywiste wrażenie deja vu – po raz kolejny te same w wielu przypadkach osoby zastanawiały nad tymi samymi kwestiami, jak podczas nieskończonej liczby dyskusji sięgających wstecz lat jeszcze 80. Ile komputera w szkole i ile państwa w informatyzacji szkół? Po co i jak informatyzować? Na czym powinna polegać cyfrowa alfabetyzacja, jakie kompetencje budować? Życie jednak nie czeka na odpowiedź i informatyzacja szkół postępuje, mniej lub bardziej sensownie.
'Najlepsza mapa wszechświata ever' została opublikowana - dzięki współpracy Europejczyków z Amerykanami Tak, jesteśmy w posiadaniu mapy wszechświata, chociaż warto zaznaczyć, że siłą rzeczy nie należy ona do najbardziej aktualnych - przedstawia ona widzialny kosmos około 380 tys. lat po Wielkim Wybuchu. A ten miał miejsce ~13,8 mld lat temu. Dlaczego siłą rzeczy? Ponieważ mapa powstaje w oparciu o mikrofalowe promieniowanie tła. Ta pozostałość po Wielkim Wybuchu pozwala spojrzeć w przeszłość wszechświata. Ta wiedza wbrew pozorom jest jak najbardziej przydatna, szczególnie dla astrofizyków.
Crowdfunding Zgodnie z przedstawioną definicją przez K. Króla w "Finansowaniu społecznościowym jako źródle finansowania przedsiębiorstw w Polsce" crowdfunding to rodzaj gromadzenia i alokacji kapitału przekazywanego na rzecz rozwoju określonego przedsięwzięcia w zamian za określone świadczenie zwrotne, który angażuje szerokie grono dawców kapitału, charakteryzuje się wykorzystaniem technologii teleinformatycznych oraz niższą barierą wejścia i lepszymi warunkami transakcyjnymi, niż ogólnodostępne na rynku[1]. W Polsce działa Polskie Towarzystwo Crowdfundingu, które promuje określenie „finansowanie społecznościowe” jako polską nazwę dla zjawiska crowdfundingu, oraz którego celem jest kształtowanie otoczenia prawnego i gospodarczego tak, aby umożliwić powszechny dostęp do finansowania społecznościowego jako źródła kapitału w Polsce[2].
USA.Czy rewolucja w nauczaniu? Harvard oferuje wykłady w internecie Dwie turystki zabłądziły w Tatrach, jedna spadła w przepaść Turystki szły w niedzielę późnym popołudniem szlakiem na Przełęcz Krzyżne. Zabłądziły, weszły w trudny, mocno eksponowany, odsłonięty teren. Jedna z kobiet spadła, gdy nadlatywał już z pomocą śmigłowiec TOPR. Amerykańska Polonia chce, aby Kongres USA zajął się sprawą katastrofy... "Apelujemy o skupienie sił Polonii na doprowadzeniu do wysłuchania publicznego sprawy tragedii smoleńskiej w Kongresie Stanów Zjednoczonych Ameryki" - brzmi tekst dokumentu zaprezentowanego po obchodach czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Pensylwanii. Crowdsourcing Crowdsourcing – proces, w ramach którego organizacja (firma, instytucja publiczna, organizacja non-profit) przeprowadza outsourcing zadań wykonywanych tradycyjnie przez pracowników do niezidentyfikowanej, zwykle bardzo szerokiej grupy ludzi w formie open call (ang. crowd – tłum, ang. sourcing – czerpanie źródeł). Crowdsourcing umożliwia wszystkim użytkownikom Internetu partycypację w zadaniach, które kiedyś były zarezerwowane dla wąskiej grupy specjalistów. Termin „crowdsourcing“ został po raz pierwszy zdefiniowany i użyty przez dziennikarza magazynu Wired Jeffa Howe’a w artykule Rise of Crowdsoucing z 2006 r.[1] Historyczne przykłady crowdsourcingu[edytuj | edytuj kod] Korzyści crowdsourcingu[edytuj | edytuj kod] Odmiany crowdsourcingu[edytuj | edytuj kod]